Przesyłanie bezprzewodowe plików na sd

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Przesyłanie bezprzewodowe plików na sd

Post autor: Adinfo »

Jarewa pisze:ale że co drukarka nie widzi SD?? czy wifi nie działa?
Ten soft z karty nie dogaduje się z Marlinem - teraz nie pamiętam jakie objawy miałem - nie dało się robić tak że kopiujesz pliki po WiFI i potem je w drukarce dajesz do druku, muszę to zapodać jeszcze raz jak ją znajdę to opiszę bo totalnie nie pamiętam jakie dokładnie były objawy - na pewno to nie jest kompatybilne z WebDAV tak jak inne rozwiązania co działają z Marlinem.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 8
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Przesyłanie bezprzewodowe plików na sd

Post autor: maniolx »

Adinfo pisze:
Jarewa pisze:ale że co drukarka nie widzi SD?? czy wifi nie działa?
Ten soft z karty nie dogaduje się z Marlinem - teraz nie pamiętam jakie objawy miałem - nie dało się robić tak że kopiujesz pliki po WiFI i potem je w drukarce dajesz do druku, muszę to zapodać jeszcze raz jak ją znajdę to opiszę bo totalnie nie pamiętam jakie dokładnie były objawy - na pewno to nie jest kompatybilne z WebDAV tak jak inne rozwiązania co działają z Marlinem.
Dodam jeszcze że do drukarki fizycznie nie trzeba iść , bo można sobie zostawić ESP3d i nim rozpocząć drukowanie , a pliki przesłać BTT Cloud WiFi v1.0 . Trochę zawiłe ale można .
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 8
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Przesyłanie bezprzewodowe plików na sd

Post autor: maniolx »

Tak nie daje mi to spokoju i ciągle szukam . Dzisiaj znalazłem Repetier-Server 1.2.0 for Raspberry Pi i zainstalowałem na malince Pi0 i powiem że dosyć to ciekawe . Prawie wszystko po Polsku i dużo opcji konfiguracyjnych . Niestety chyba nie ma opcji przesyłania plików na kartę sd która jest w drukarce . Lecz chodzi to na tej malince bardzo dobrze . Może ktoś to też testował i powie coś na ten temat .
jarn
Postów w temacie: 2
Posty: 200
Rejestracja: 06 maja 2017, 00:13
Lokalizacja: Strzelno
Drukarka: Delta, HevORT
x 37

Re: Przesyłanie bezprzewodowe plików na sd

Post autor: jarn »

Wgraj tego klippera i będzie po sprawie. Wczoraj instalowałem, poszło bezproblemowo. Z miesiąc czasu będziesz szukał rozwiązania, które masz w zasięgu ręki i w ciągu godziny byś miał problem rozwiązany. Nie licząc $ ile jeszcze wydasz na pierdoły i przesyłki.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 8
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Przesyłanie bezprzewodowe plików na sd

Post autor: maniolx »

jarn pisze:Wgraj tego klippera i będzie po sprawie. Wczoraj instalowałem, poszło bezproblemowo. Z miesiąc czasu będziesz szukał rozwiązania, które masz w zasięgu ręki i w ciągu godziny byś miał problem rozwiązany. Nie licząc $ ile jeszcze wydasz na pierdoły i przesyłki.
A próbowałeś Repetier-Server 1.2.0 ? Program w pełnej funkcjonalności płatny , lecz i wersja darmowa by mi podeszła . I jest prawie cały spolszczony (co dla mnie jest bardzo ważne ) , chodzi bardzo szybko . A kliper - na nowo instalacja , konfiguracja i całaego systemu na płycie i zapewne nie jest po Polsku . Gdyby to była tylko nakładka na raspberry to bym zapewne to wypróbował , lecz instalacja i nauka całego nowego systemu na drukarce to już raczej nie , choć nigdy nie mówię nigdy . Natomiast co do a co do wydawania pieniędzy to już i tak po herbacie bo BTT Cloud WiFi v1.0 przedwczoraj zamówiłem .
jarn
Postów w temacie: 2
Posty: 200
Rejestracja: 06 maja 2017, 00:13
Lokalizacja: Strzelno
Drukarka: Delta, HevORT
x 37

Re: Przesyłanie bezprzewodowe plików na sd

Post autor: jarn »

Używam Dueta 2 wifi i FLY-RRF-E3. Tak więc nie mam potrzeby używania programów do wysyłania gcode.
Wracając do klippera też miałem obawy, że to jakaś skomplikowana operacja. Klippera instalowałem za pomocą KIAUH https://www.youtube.com/watch?v=wJHcsUcfsQA na filmiku nie ma jak wgrać firmware do SKR, ale to też za pomocą tego programu można. Odnośnie konfiguracji to w jednym pliku poprawiasz pRmetry, klikasz restart firmware i po 3 sekundach masz gotową drukarkę do pracy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”