Anycubic VYPER

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
MarS29
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 09 lis 2019, 22:34
Lokalizacja: Świnoujście
Drukarka: Ender 5
x 3

Anycubic VYPER

Post autor: MarS29 »

Witam, printerów.

Zakupiłem właśnie Anycubic VYPER i co i G.... Przy ostatnich porywach wiatru mam zaniki prądu chwilowe. Drukarka posiada funkcję restartu z miejsca gdzie padło zasilanie ale tylko w broszurce ofertowej. Oczywiście restart jest wyświetlany na wyświetlaczu ale co z tego? Po zaakceptowaniu wznowienia wydruku drukarka najpierw jedzie na pozycję home i wraca o miejsca gdzie stanęła. Przy "podróży do domu" ma kolizje z tym co już wydrukowała to oczywiste ale nie dla Chińczyków. Więc funkcja wznowienia istnieje ale tak jakby nie istniała. Czy ktoś już sie spotkał z tym problemem? Czy jest jakiś nowy soft który eliminuje ten problem?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za komentarz.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: Anycubic VYPER

Post autor: morf »

Funkcja nazywa się kup UPS :-)
Serio to działa najlepiej.
Andrzej_W, Artu
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1591
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 363

Re: Anycubic VYPER

Post autor: Jarewa »

W sumie ja sobie zainstalowałem moduł BIGTREETECH BTT UPS 24V V1.0 bo miałem mieć plany by dzielić duże wydruki, by nie drukować w nocy ani też jak nikogo nie ma w domu. Działa mi po skonfigurowaniu marlina ale pojawił się drugi problem nie do przeskoczenia chodzi o adhezyjna stołu o ile w PLA drukuje na zimno i jest mniejszy problem tak większość drukuje PETG i podczas schładzania stołu druki puszczają....
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1178
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 787
Kontakt:

Re: Anycubic VYPER

Post autor: @GUTEK@ »

Jarewa pisze:o ile w PLA drukuje na zimno i jest mniejszy problem tak większość drukuje PETG i podczas schładzania stołu druki puszczają....
Cóż, to taka trochę prowizorka, ale PET-G na zimno trzyma mi się taśmy malarskiej.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1343
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Anycubic VYPER

Post autor: JGFTW »

Zdecydowanie UPS najlepiej.

Zastanawia mnie tylko czy na opisywany problem nie wystarczy zmienić zachowania funkcji wznawiania druku.
W Marlinie jest to w zaawansowanej konfiguracji:
https://github.com/MarlinFirmware/Marli ... dv.h#L1453

Na końcu taki fragment:

Kod: Zaznacz cały

// Enable if Z homing is needed for proper recovery. 99.9% of the time this should be disabled!
Zrozumiałem z tego co napisałeś, że masz to odblokowane? ;)
Awatar użytkownika
MarS29
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 09 lis 2019, 22:34
Lokalizacja: Świnoujście
Drukarka: Ender 5
x 3

Re: Anycubic VYPER

Post autor: MarS29 »

JGFTW o dzięki jest jakiś trop. To dokładnie tak wygląda. U mnie jest to najwyraźniej włączone. Sprawdzę i dam znać czy to właśnie w mojej drukarce jest źle ustawione.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 1
Posty: 967
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Anycubic VYPER

Post autor: artur_n »

Walczyłem kiedyś z tematem nawet przy Prusie MK3, nie zawsze to działało a jak już działało to wydruk odklejał się ze stołu. Kupiłem UPSa Ever CDS (Clear Digital Sinus) sprawdza się idealnie, dziś w nocy przy tych silnych wiatrach miałem kilka zaników, wstaje rano a wydruk piękny i gotowy :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”