Klipper na Alfawise

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
annon
Postów w temacie: 5
Posty: 106
Rejestracja: 10 cze 2020, 09:15
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie
Drukarka: Tatara Hayabusa
x 7

Re: Klipper na Alfawise

Post autor: annon »

Najprościej np. podłączasz jedną sonde pomiarową multimetru do wyprowadzenia np. czujnika temp. a drugą sondą jedziesz po wyprowadzeniach Atmegi. Jak juz znajdziesz otwierasz pinout i zapisujesz do którego Portu/Pinu jest podłączony, wprowadzasz dane w konfigu klippera.
Andrzej_W
Awatar użytkownika
maciekk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 83
Rejestracja: 02 lut 2022, 08:33
Lokalizacja: Tczew
Drukarka: Alfawise U30Pro
x 2

Re: Klipper na Alfawise

Post autor: maciekk »

Ogarnąłem francuskie forum i po tygodniu uporałem się z firmware do drukarki. Teraz działa i można nią sterować z kompa. Problem mam z wyświetlaczem - nie działa dotyk. Masz może jakieś rozwiązanie?
W przypadku pinologii na stronie z francuskiego forum jest zdjęcie płyty pokazujące piny - powinno trochę pomóc.
https://www.lesimprimantes3d.fr/forum/t ... e#comments - zobacz tutaj (strona 2)
MartinSnow
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2022, 16:43
Drukarka: Alfawise U30 Pro

Re: Klipper na Alfawise

Post autor: MartinSnow »

annon pisze:Najprościej np. podłączasz jedną sonde pomiarową multimetru do wyprowadzenia np. czujnika temp. a drugą sondą jedziesz po wyprowadzeniach Atmegi. Jak juz znajdziesz otwierasz pinout i zapisujesz do którego Portu/Pinu jest podłączony, wprowadzasz dane w konfigu klippera.
Dzięki, jak tylko poczuje się na siłach spróbuję zadziałać.
maciekk pisze:Ogarnąłem francuskie forum i po tygodniu uporałem się z firmware do drukarki. Teraz działa i można nią sterować z kompa. Problem mam z wyświetlaczem - nie działa dotyk. Masz może jakieś rozwiązanie?
W przypadku pinologii na stronie z francuskiego forum jest zdjęcie płyty pokazujące piny - powinno trochę pomóc.
https://www.lesimprimantes3d.fr/forum/t ... e#comments - zobacz tutaj (strona 2)
Z wyświetlaczem niestety nie pomogę, nie wiem nic więcej niż to co opisywali Francuzi. Zdjęcie i rozpiskę jakąś widziałem.
connecteuru30.jpg.7178dfdbccace051a3609f644733b2c2.jpg
brochageconnecteur.jpg.5013c342edf74a9338d91e5781fafb3c.jpg
annon
Postów w temacie: 5
Posty: 106
Rejestracja: 10 cze 2020, 09:15
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie
Drukarka: Tatara Hayabusa
x 7

Re: Klipper na Alfawise

Post autor: annon »

To jest rozpiska karetki osi x. Trzeba całej płyty. W stylu wyprowadzenie -> pin atmegi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”