Ender 3 V2 problem z aktualizacją Firmware

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Mietkins
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2022, 22:16

Ender 3 V2 problem z aktualizacją Firmware

Post autor: Mietkins »

Witam. Posiadam drukarke ender 3 wersja płyty 4.2.2.
Zakupiłem oryginalny czujnik poziomowania stołu CR Touch zamontowałem i zgodnie z instrukcją próbuje zaktualizować oprogramowanie a wiec sformatowałem pamięć wgrałem na nią Ender-3v2_HW4.2.2_ALT1.0.6B.bin pobrany z strony creality Ender-3 V2 CR Touch Firmware (czyli dla czujnika) wkładam do drukarki podpinam zasilanie odpalam i nic sie nie dzieje (próbowałem na karcie pamięci dołączonej z drukarka jak i innej karcie) obie karty są widoczne w menu drukarki.
Wgrane oryginalnie mam :
Ender-3
SoftWare 2.0.8.2
HardWare 4.2.2
2.0.8.2
2021-10-12
www.creality.com
Extruders:1
Baudrate:115200

Ps. Czy nie ma jakiejś blokady aktualizacji ?
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Ender 3 V2 problem z aktualizacją Firmware

Post autor: JGFTW »

Wątpie, żeby była blokada aktualizacji, szczególnie w przypadku dostarczania binarki do wgrania przez producenta.

Spróbuj zmienić nazwę pliku .bin na firmware.bin i wtedy nagraj na kartę SD, wrzuć do drukarki i uruchom (może dodatkowo nacisnąć przycisk reset).

Mam nadzieję, że wkładasz kartę do gniazda na płycie głównej, a nie ekranie? :D
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 1
Posty: 123
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 11

Re: Ender 3 V2 problem z aktualizacją Firmware

Post autor: bartoszeqqq »

Możesz również spróbować odłączyć i podłączyć wyświetlacz. Parę godzin po poskładaniu swojego Endera chciałem wgrać Jyersa, skompilowałem, coś prawdopodobnie sknociłem i cokolwiek bym nie zrobił, bootowanie kończyło się na logo Creality, pomogło wspomniane odłączenie i podłączenie wyświetlacza. Po tym bez najmniejszego problemu wgrał się nowy soft :D
Nie ma to jak uceglić nowy sprzęt chwilę po wyciągnięciu z pudełka, change my mind ;p

Swoją drogą, warto pamiętać że Ender ogarnia maksymalnie 32 GB oraz system plików FAT32. W odmętach internetu widziałem też info, że w takich przypadkach warto mieć awaryjną kartę pamięci 2/4 GB lub na większej zrobić taką partycję, podobno też może to pomóc.
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
lukk
Postów w temacie: 1
Posty: 255
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 126

Re: Ender 3 V2 problem z aktualizacją Firmware

Post autor: lukk »

Jeżeli wszystkie "standardowe" rzeczy są sprawdzone i dalej nie działa warto też sprawdzić czy karta jest ustawiona jako typ dysku MBR (tego wymaga drukarka).
Jeżeli nie jest to w win10:
-wpisujemy w searchu "diskpart", odpala nam się program,
-podajemy komendę "list disk", odpala się lista, jeżeli w polu "GTP" widzimy gwiazdkę przy karcie SD to musimy skonwertować, więc idziemy dalej,
-"select disk X" (gdzie jako X wpisujemy liczbę odpowiadającą karcie SD, którą widzieliśmy na liście z poprzedniej komendy),
-"convert mbr".
Potem standardowo tworzymy partycję FAT32 z rozmiarem alokacji 4kB.
Gdy zginęła mi oryginalna karta, która była z drukarką i używałem jakiejś innej to własnie taki zabieg był potrzebny, żeby jej użyć do FW update. Drukowanie z tej karty działało od początku, ale dopiero przy próbie FW update nic się nie działo.
Mietkins
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2022, 22:16

Re: Ender 3 V2 problem z aktualizacją Firmware

Post autor: Mietkins »

Witam ponownie. No to teraz się całkowicie podziało. Znalazłem jakąś starą kartę 2gb sformatowałem wrzuciłem firmware i do drukarki i ku mojemu zdziwieniu coś się stało niestety efekt jest jeszcze gorszy wyskoczył niebieski ekran i nic więcej i tak zostało, próbowałem potem z innymi firmware ale już nic się nie zmienia.
jkrzychu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2022, 09:58

Re: Ender 3 V2 problem z aktualizacją Firmware

Post autor: jkrzychu »

Hejka
Coś udało się ogarnąć bo mam podobny przypadek
jkrzychu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2022, 09:58

Re: Ender 3 V2 problem z aktualizacją Firmware

Post autor: jkrzychu »

Temat ogarnięty zgodnie z zaleceniami wystarczyło zmienić nazwę pliku .bin na krótszą i wszystko zaczęło znowu śmigać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”