aktualizacja softu ender 5 pro

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
mareczek92
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2022, 19:46
Lokalizacja: Zakopane
Drukarka: creality ender 5 pro

aktualizacja softu ender 5 pro

Post autor: mareczek92 »

Witam.

Przy próbie aktualizacji softu w creality ender 5 pro coś poszło nie tak.
Zwracam się więc z uprzejmą prośbą do was o pomoc. Próbowałem wgrać soft z oficjalnej strony cleality ale drukarka odmówiła współpracy.
Płyta główna to 4.2.2. Podjąłem próbę wgrania softu od TH3D ale tutaj poległem przy konfigurowaniu pliku configuration.h.
Próba kompilacji pliku wypluwa failed.
jest ktoś na forum kto pomoże uporać się z tym problemem?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: aktualizacja softu ender 5 pro

Post autor: dziobu »

mareczek92 pisze:Próba kompilacji pliku wypluwa failed.
Wrzuć może log z tym błędem.
mareczek92
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2022, 19:46
Lokalizacja: Zakopane
Drukarka: creality ender 5 pro

Re: aktualizacja softu ender 5 pro

Post autor: mareczek92 »

Kod: Zaznacz cały

Warning! Ignore unknown configuration option `monitor_flags` in section [env]
Warning! `src_filter` configuration option in section [env:include_tree] is deprecated and will be removed in the next release! Please use `build_src_filter` instead
Warning! `src_filter` configuration option in section [env:DUE] is deprecated and will be removed in the next release! Please use `build_src_filter` instead
Warning! `src_filter` configuration option in section [env:esp32] is deprecated and will be removed in the next release! Please use `build_src_filter` instead
Warning! `src_build_flags` configuration option in section [env:linux_native] is deprecated and will be removed in the next release! Please use `build_src_flags` instead
Warning! `src_filter` configuration option in section [env:linux_native] is deprecated and will be removed in the next release! Please use `build_src_filter` instead
Warning! `src_build_flags` configuration option in section [env:simulator_windows] is deprecated and will be removed in the next release! Please use `build_src_flags` instead
Warning! `src_filter` configuration option in section [env:SAMD51_grandcentral_m4] is deprecated and will be removed in the next release! Please use `build_src_filter` instead
Warning! `src_filter` configuration option in section [env:malyan_M300] is deprecated and will be removed in the next release! Please use `build_src_filter` instead
Warning! `src_filter` configuration option in section [env:STM32F103CB_malyan] is deprecated and will be removed in the next release! Please use `build_src_filter` instead
Warning! `src_filter` configuration option in section [env:teensy31] is deprecated and will be removed in the next release! Please use `build_src_filter` instead
Warning! `src_filter` configuration option in section [env:teensy35] is deprecated and will be removed in the next release! Please use `build_src_filter` instead
Warning! `src_filter` configuration option in section [env:teensy36] is deprecated and will be removed in the next release! Please use `build_src_filter` instead
Warning! `src_filter` configuration option in section [env:teensy41] is deprecated and will be removed in the next release! Please use `build_src_filter` instead
Processing STM32F103RCT6_creality (platform: ststm32@~12.1; board: genericSTM32F103RC; framework: arduino)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Verbose mode can be enabled via `-v, --verbose` option
CONFIGURATION: https://docs.platformio.org/page/boards/ststm32/genericSTM32F103RC.html
PLATFORM: ST STM32 (12.1.1) > STM32F103RC (48k RAM. 256k Flash)
HARDWARE: STM32F103RCT6 72MHz, 48KB RAM, 256KB Flash
DEBUG: Current (jlink) External (blackmagic, cmsis-dap, jlink, stlink)
PACKAGES:
 - framework-arduinoststm32 @ 4.10900.200819 (1.9.0)
 - framework-cmsis @ 2.50501.200527 (5.5.1)
 - toolchain-gccarmnoneeabi @ 1.90201.191206 (9.2.1)
Converting Marlin.ino
LDF: Library Dependency Finder -> https://bit.ly/configure-pio-ldf
LDF Modes: Finder ~ chain, Compatibility ~ soft
Found 11 compatible libraries
Scanning dependencies...
Dependency Graph
|-- U8glib-HAL @ 0.5.2
|   |-- Wire @ 1.0
|   |-- SPI @ 1.0
|-- SPI @ 1.0
|-- EEPROM @ 2.0.1
|-- SoftwareSerial @ 1.0
|-- IWatchdog @ 1.0.0
|-- Servo @ 1.1.2
|-- Wire @ 1.0
Building in release mode
Compiling .pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduinoVariant\PeripheralPins.c.o
Compiling .pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduinoVariant\variant.cpp.o
Compiling .pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduino\HardwareSerial.cpp.o
Compiling .pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduino\HardwareTimer.cpp.o
Compiling .pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduino\IPAddress.cpp.o
Compiling .pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduino\Print.cpp.o
Compiling .pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduino\RingBuffer.cpp.o
Compiling .pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduino\Stream.cpp.o
unknown OSError exception code 22 - 'C:\WINDOWS\System32\cmd.exe': Invalid argument
*** [.pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduinoVariant\PeripheralPins.c.o] Error 127
unknown OSError exception code 22 - 'C:\WINDOWS\System32\cmd.exe': Invalid argument
*** [.pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduinoVariant\variant.cpp.o] Error 127
unknown OSError exception code 22 - 'C:\WINDOWS\System32\cmd.exe': Invalid argument
*** [.pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduino\HardwareSerial.cpp.o] Error 127
unknown OSError exception code 22 - 'C:\WINDOWS\System32\cmd.exe': Invalid argument
*** [.pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduino\HardwareTimer.cpp.o] Error 127
unknown OSError exception code 22 - 'C:\WINDOWS\System32\cmd.exe': Invalid argument
*** [.pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduino\IPAddress.cpp.o] Error 127
unknown OSError exception code 22 - 'C:\WINDOWS\System32\cmd.exe': Invalid argument
*** [.pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduino\Print.cpp.o] Error 127
unknown OSError exception code 22 - 'C:\WINDOWS\System32\cmd.exe': Invalid argument
*** [.pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduino\RingBuffer.cpp.o] Error 127
unknown OSError exception code 22 - 'C:\WINDOWS\System32\cmd.exe': Invalid argument
*** [.pio\build\STM32F103RCT6_creality\FrameworkArduino\Stream.cpp.o] Error 127
========================================================= [FAILED] Took 9.07 seconds =========================================================

Environment             Status    Duration
----------------------  --------  ------------
STM32F103RCT6_creality  FAILED    00:00:09.068
=================================================== 1 failed, 0 succeeded in 00:00:09.068 =================================================== 

Nie wiem czy w odpowiedni sposób to zrobiłem.
Może inaczej. Jest ktoś w stanie przeprowadzić mnie za rączkę przez proces aktualizacji soft? Rozumiem że czas kosztuję wiedza też.
mareczek92
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2022, 19:46
Lokalizacja: Zakopane
Drukarka: creality ender 5 pro

Re: aktualizacja softu ender 5 pro

Post autor: mareczek92 »

Jest ktoś w stanie mi pomóc??
Visual Studio Code wypluwa takie błędy. Krew mnie już zalewa. Próbuję sam z tym ustrojstwem walczyć ale nie mam wystarczającej wiedzy.

Dodam że próbowałem również skompilować plik z innego źródła ale jest dokładnie to samo. Podejrzewam, że to wina vs code.


*** [.pio\build\STM32F103RC_creality\FrameworkArduinoVariant\variant.cpp.o] Error 4294967295
*** [.pio\build\STM32F103RC_creality\FrameworkArduinoVariant\PeripheralPins.c.o] Error 4294967295
*** [.pio\build\STM32F103RC_creality\FrameworkArduino\HardwareTimer.cpp.o] Error 4294967295
*** [.pio\build\STM32F103RC_creality\FrameworkArduino\IPAddress.cpp.o] Error 4294967295
*** [.pio\build\STM32F103RC_creality\FrameworkArduino\HardwareSerial.cpp.o] Error 4294967295
*** [.pio\build\STM32F103RC_creality\FrameworkArduino\RingBuffer.cpp.o] Error 4294967295
*** [.pio\build\STM32F103RC_creality\FrameworkArduino\Print.cpp.o] Error 4294967295
*** [.pio\build\STM32F103RC_creality\FrameworkArduino\Stream.cpp.o] Error 4294967295
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1338
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: aktualizacja softu ender 5 pro

Post autor: JGFTW »

Czy nie wolisz nagrać Marlina jak człowiek? ;)

Ten FW od TH3D to jak dla mnie porażka. Próbowali ułatwić konfiguracje Marlina i przez to opcji jest mniej, ale przynajmniej wszystko jest bardziej niejasne :crazy:
Fakt, że jest dużo opcji w Marlinie nie oznacza, że jest on skomplikowany.

Tu masz opisy:
https://marlinfw.org/docs/basics/install.html
https://marlinfw.org/docs/configuration ... ation.html
https://marlinfw.org/docs/basics/instal ... scode.html
https://github.com/MarlinFirmware/Marlin/tree/2.1.x

Tu filmiki:
https://youtu.be/W6zYvRgGr3Q
https://youtu.be/Ib188-ACa08

Wielokrotnie robiłem Marlina pod Endera 5 i chyba nawet jakieś mam gotowce - odezwij się to Ci wyślę.
mpk
Postów w temacie: 2
Posty: 361
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 101

Re: aktualizacja softu ender 5 pro

Post autor: mpk »

chyba byłbym skłonny zaryzykować tezę, że czysty marlin też się nie skompiluje.
tam jest coś srogo najebane ze środowiskiem:)
mareczek92
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2022, 19:46
Lokalizacja: Zakopane
Drukarka: creality ender 5 pro

Re: aktualizacja softu ender 5 pro

Post autor: mareczek92 »

Wyszło na to, że jednak środowisko jest skopane. Dziwne bo 3 razy instalowałem, żeby się upewnić czy dobrze to zrobiłem i to nie wina mojego głupiego błędu. Na kompie znajomego po zainstalowaniu visual studio code udało się skompilować za pierwszym razem. Zarówno th3d jak i czystego marlina. Teraz głowie się ja zainstalować vsc na nowo, na czysto.
mpk
Postów w temacie: 2
Posty: 361
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 101

Re: aktualizacja softu ender 5 pro

Post autor: mpk »

a nie instalowałeś jakichś pythonów na boku?
jak nie to wywal .pio czy tam .platformio z katalogu domowego / katalogu projektu, zrestartuj vsc i przy następnej próbie kompilacji powinno sobie odtworzyć "na czysto"
mareczek92
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2022, 19:46
Lokalizacja: Zakopane
Drukarka: creality ender 5 pro

Re: aktualizacja softu ender 5 pro

Post autor: mareczek92 »

Próbowałem już wielu opcji. Odinstalowałem platformio, usunąłem wszelkie pliki z nim związane. Nie pomaga.
Reinstalacja vcs też.
Co do pythona to oprócz rozszerzenia vsc nic nie instalowałem.
Mam na kompie jeszcze stm32cubeide, Arduinoi ide, cubemx , codeblock. Może to jest przyczyną.
mareczek92
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2022, 19:46
Lokalizacja: Zakopane
Drukarka: creality ender 5 pro

Re: aktualizacja softu ender 5 pro

Post autor: mareczek92 »

mareczek92 pisze:Próbowałem już wielu opcji. Odinstalowałem platformio, usunąłem wszelkie pliki z nim związane. Nie pomaga.
Reinstalacja vcs też.
Co do pythona to oprócz rozszerzenia vsc nic nie instalowałem.
Mam na kompie jeszcze stm32cubeide, Arduinoi ide, cubemx , codeblock. Może to jest przyczyną.

Edit
Pomogło zainstalowanie beta wersji visual studio code.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”