Spolszczenie Cura3D wersji 2.6.2 by JAGUS

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Ghostkeeper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2017, 11:30

Re: Spolszczenie Cura3D wersji 2.6.2 by JAGUS

Post autor: Ghostkeeper »

Hi, I'm a Cura developer. Sorry to barge in here in English. I'd like to thank you guys for your work, but I know very little Polish. Perhaps someone could translate this message back for the ones that don't speak English very well.

Ultimaker may indeed be a large company now, but we value community contributions big or small. Not everything has to be done by a professional translation bureau. The Cura team consists of only 4 developers, anyway.

It's my task now to check these translations. I don't speak any Polish, so all I can really do is to try to find inconsistencies. I'll post some of them here if I come across them. We leave it up to native speakers to actually make real fixes. Feel free to make pull requests or send new files to me via r.dulek@ultimaker.com. I probably won't check this forum often.

We expect the beta for 2.7 to be released in 2/3 weeks. Around that time I'll send Jagus an e-mail to ask him to update these translations so that the latest features are also translated. It will be in beta for about 2 weeks until release, so that is the time limit. I hope you guys can help him. This will repeat itself every release (every ~2 months). If the translations are not complete by the time we must release, we will remove Polish from the drop-down list in the Preferences menu (but users that had set it to Polish previously will still see Polish, and the incomplete translation files are saved in our source code).

Again, thank you! :clap:
Ghostkeeper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2017, 11:30

Re: Spolszczenie Cura3D wersji 2.6.2 by JAGUS

Post autor: Ghostkeeper »

I think these are probably wrong:
Cura (Volumetric) -> Cura (Volumetrisch)
Should that be "Cura (Wolumetryczny)"?
Treat the model as a surface only, a volume, or volumes with loose surfaces. The normal print mode only prints enclosed volumes. "Surface" prints a single wall tracing the mesh surface with no infill and no top/bottom skin. "Both" prints enclosed volumes like normal and any remaining polygons as surfaces. -> Traktuj model jako tylko powierzchnię, objętość lub objętość z luźnymi powierzchniami. Zwykły tryb drukowania drukuje tylko zamknięte wolumeny. "Powierzchnia" drukuje pojedynczą ścianę śledzącą powierzchnię siatki bez wypełnienia, a nie górna / dolna skóra. "Oba" drukuje zamknięte tomy takie jak zwykłe i wszelkie pozostałe wielokąty jako powierzchnie.
The actual surface options were translated as "Obie" and "Tryb powierzchni" instead of "Oba" and "Powierzchina". It's probably better to keep this in sync.

A lot of the wire printing settings now have very long names which probably won't fit on the screen.

FDMExtruder.def.json.po is mostly German!

Sometimes I see "GCode" and sometimes "G-kod". Which is better?

I've made a few small fixes myself that I could do without knowing the language. I hope I wasn't being overzealous. You can see the differences here: https://github.com/Ultimaker/Cura/commi ... 413c116852
Ostatnio zmieniony 18 lip 2017, 13:18 przez Ghostkeeper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Spolszczenie Cura3D wersji 2.6.2 by JAGUS

Post autor: anraf1001 »

@Ghostkeeper There are more mistakes in this translation. I'm working on it and I will upload it if Jagus allows me to do it.
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 13
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: Spolszczenie Cura3D wersji 2.6.2 by JAGUS

Post autor: jagus »

Anarf1001 No problem, I can fix the translation and I'll be happy that I'm not alone in that

Anarf1001 Nie ma problemu można poprawiać ja będę sie cieszył że nie jestem w tym sam. Zróbmy to porządnie:)
anraf1001, dragonn
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Spolszczenie Cura3D wersji 2.6.2 by JAGUS

Post autor: FlameRunner »

Ghostkeeper, welcome! I'm very glad you are here!


I'm sorry but I have to break it to everyone. The translation right now is absolutely terrible. It seems like @jagus literally used Google Translate (which isn't very good with Polish) and just copy-pasted the strings. Many of them are translated simply wrong, changing the meaning of original message.
Personally I would rather start from the beginning than fix current version.

----

Wybaczcie, ale muszę popsuć. W tej chwili tłumaczenie jest absolutnie tragiczne. Wygląda, że @jagus dosłownie użył Google Translate (który sobie słabo radzi z polskim) i po prostu skopiował teksty. Wiele z nich jest przetłumaczonych po prostu źle, zmieniając znaczenie oryginalnego komunikatu.
Osobiście wolałbym zacząć od nowa niż naprawiać obecną wersję.
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 13
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: Spolszczenie Cura3D wersji 2.6.2 by JAGUS

Post autor: jagus »

Proszę bardzo jeśli jesteś chętny zrób to , ja przetarłem szlaki jeśli potrafisz lepiej mamy na to dwa tygodnie :) Dla mnie jest to zrozumiałe po części.
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Spolszczenie Cura3D wersji 2.6.2 by JAGUS

Post autor: anraf1001 »

FlameRunner pisze:Wiele z nich jest przetłumaczonych po prostu źle, zmieniając znaczenie oryginalnego komunikatu.
Osobiście wolałbym zacząć od nowa niż naprawiać obecną wersję.
Dlatego siadłem do tego i lecę po kolei każdą opcję ;-)
Berg
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Spolszczenie Cura3D wersji 2.6.2 by JAGUS

Post autor: FlameRunner »

jagus pisze:Proszę bardzo jeśli jesteś chętny zrób to , ja przetarłem szlaki jeśli potrafisz lepiej mamy na to dwa tygodnie :) Dla mnie jest to zrozumiałe po części.
Nie napisałem, że jestem chętny.
Ja sobie zdaję sprawę, że tłumaczenie czegoś takiego to trudna i odpowiedzialna praca, która mogłaby się okazać ponad moje umiejętności - mimo że angielski znam dość dobrze i większość opcji w Cura rozumiem nie tylko w sensie językowym, ale i faktycznego ich działania.
anraf1001 pisze:
FlameRunner pisze:Wiele z nich jest przetłumaczonych po prostu źle, zmieniając znaczenie oryginalnego komunikatu.
Osobiście wolałbym zacząć od nowa niż naprawiać obecną wersję.
Dlatego siadłem do tego i lecę po kolei każdą opcję ;-)
Proponuję zacząć od zera. Jak przy robieniu poprawek dziesiąty raz zobaczysz taki sam błąd, to może Ci coś w mózgu się przestawić i uznasz że jest w porządku. Been there, done that.
Ghostkeeper
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2017, 11:30

Re: Spolszczenie Cura3D wersji 2.6.2 by JAGUS

Post autor: Ghostkeeper »

Perhaps it's a good idea then to start from MarPiRK's translation instead, then? He had most of it already translated (by hand, not automatically). He said other people can take over if they want.

Files are here:
https://github.com/Ultimaker/Uranium/pull/262
https://github.com/Ultimaker/Cura/pull/2034
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Spolszczenie Cura3D wersji 2.6.2 by JAGUS

Post autor: anraf1001 »

Ok. 5h tłumaczenia, poprawiania i zastanawiania się dlaczego język polski tak bardzo mi tu nie pasuje. Mózg mnie boli :D
Zrobiłem co w mojej mocy. Pierwszy plik tj. cura.po jest wstępnie gotowy.
Załączniki
cura.rar
(22.82 KiB) Pobrany 332 razy
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”