Odzyskanie pociętego modelu - pytanie teoretyczne - analiza wytrzymałości

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Odzyskanie pociętego modelu - pytanie teoretyczne - analiza wytrzymałości

Post autor: kapi »

tak wyrywkowo :
McKee pisze: A to, że w slicerze reskalujesz STL trudno skomentować... cóż, łopatą też można gwoździe wbijać ;), slicer (jak sama nazwa wskazuje) służy do czego innego, ale jeżeli ci to, pasuje to OK :good:
sory, ale 2-metrowej ramy nie zmieszczę w drukarce.... a nie mam "po drodze" do tworzenia osobnych modeli niepowiązanych z projektowanym urządzeniem.

dziękuję za odpowiedzi, widzę że każdy postrzega zagadnienie ze "swojego" punktu widzenia. i o to chodzi :clap:

po przeczytaniu zamieszczonego w linku PDF, jest tam fajny wniosek :

Kod: Zaznacz cały

Element powstały w technologii FDM jest mniej wytrzymały niż przedmiot wykonany na
wtryskarce, ale można w pewnym stopniu sterować wytrzymałością poprzez gęstość i sposób
wypełnienia. Mniejsza gęstość wypełnienia powoduje mniejsze zużycie materiału
modelowego, co znacząco przekłada się na koszty wydruku. Dodatkowo znacząco skraca się
czas wytworzenia. Przedmiot jest mniej wytrzymały, ale jest w dalszym ciągu funkcjonalny
i o tą funkcjonalność chodzi.
kolega pisze o prototypowaniu - super, do tego mam maszynę, ale czasem trzeba coś "użytecznego" wypluć, jakaś obudowa do łożyska, nietypowa, albo tulejka ślizgowa z IGUSa, albo jeszcze co innego, wtedy mając narzędzie używam je. tak mam w inventorze, że większość modeli przepuszczam przez moduł obliczeniowy. ale właśnie chodzi o te nieszczęsne wypełnienia. Trudno, chyba będę je modelować :thumbup:

na jakimś forum, po poszukiwaniach, jak XYZ użyć do odwzorowania bryły, (nie powierzchni), widziałem, że odtworzyli ścieżkę przejścia narzędzia, mając taką ścieżkę, wprowadzam nowy szkic z okręgiem o zadanej średnicy (filamentu) i przeciągam go po tej ścieżce otrzymując bryłę :) ale do tego muszę jeszcze dojść.

dodatkowo - inventor dysponuje narzędziem HMS - do obróbki, które generuje g-code, i ktoś na forum autodesku wspomniał, że można wczytać sam g-code. no to by już w ogóle rozwiązało mój temat :crazy:

jeszcze raz dziękuje za wasze cenne wypowiedzi, wskazówki, przemyślenia.

pyrsk ludkowie.


ps.
ja pracuję na bryłach, nie na powierzchniach które są w STL.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”