Simplify3D® Version 4.0

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: morf »

I tutaj też było :) tyle że z tego co próbuje wywnioskować po materiałach promocyjnych (lol) to teraz działa o ile lepiej ze sobie zmniejsza/zwiększa extrusion width np dla małych gapów
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: dragonn »

FlameRunner pisze:
morf pisze: I ta zmienna szerokość ekstruzji ciekawe 'łatanie' dziur :)
No ale jakiś tam gap fill to już od dawna jest i w Cura, i w Slic3r, i w KISSlicer?
W S3D też był od dawana, chodzi o to że teraz jest 'lepszy' poprzez zmianę szerokości ścieżki w locie.

EDIT

Morf mnie wyprzedził.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: Kopytko »

Fill gap było, działało tylko trochę nie zawsze ok, jak się ustawia stałą szerokość scieżki, o wiele lepiej radziło sobie, jak było ustawione na auto. Zobaczymy jak bedzie teraz.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: FlameRunner »

"sobie zmniejsza/zwiększa extrusion width np dla małych gapów"
"zmianę szerokości ścieżki w locie."

Cura też tak robi, właśnie sprawdziłem.
Slic3r i KISSlicer chyba też, ale nie będę się upierał, bo mi się nie chce sprawdzać. ;)

Załączam model testowy.
Załączniki
gap fill test.stl
(22.35 KiB) Pobrany 175 razy
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: Yorg 68 »

Czas jakiś temu wymieniałem maile z jednym Panem od dystrybucji Simplify3D.
Zacytuję jeden mail:
"Jako pomoc mogę tu zaproponować zakup wspólnie z innym użytkownikiem (jedna licencja działa na dwa komputery, i komputery można też zmieniać, w razie potrzeby - dzięki temu koszt zakupu na jednego użytkownika da się zredukować o równe 50%, kupując z kimś na spółkę, a dodatkowo nie trzeba się martwić tym, że w czasie ktoś np. zmieni komputer na nowszy - licencja zostanie po prostu przeniesiona na ten kolejny sprzęt). W ten sposób może Pan mieć to oprogramowanie już za ok. 300 zł netto."
Czy ktoś coś na ten temat ...?
Jestem praktycznie na kupnie licencji Simplify3D i jeżeli uda się licencję na dwie osoby - wtedy cena już normalnieje.

???
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: mcxmcx »

Ja kiedys kupiłem i oddałem w terminie 14 dni.

Jak potrzebuje, to mam "licenced for God" I dziala.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: dragonn »

Yorg 68 pisze:Czas jakiś temu wymieniałem maile z jednym Panem od dystrybucji Simplify3D.
Zacytuję jeden mail:
"Jako pomoc mogę tu zaproponować zakup wspólnie z innym użytkownikiem (jedna licencja działa na dwa komputery, i komputery można też zmieniać, w razie potrzeby - dzięki temu koszt zakupu na jednego użytkownika da się zredukować o równe 50%, kupując z kimś na spółkę, a dodatkowo nie trzeba się martwić tym, że w czasie ktoś np. zmieni komputer na nowszy - licencja zostanie po prostu przeniesiona na ten kolejny sprzęt). W ten sposób może Pan mieć to oprogramowanie już za ok. 300 zł netto."
Czy ktoś coś na ten temat ...?
Jestem praktycznie na kupnie licencji Simplify3D i jeżeli uda się licencję na dwie osoby - wtedy cena już normalnieje.

???
Trochę tak dzielona licencja to średnio no bo nadal to jest jedna licencja. A gdyby tak kupić większą ilość i wytargać jakiś rabat? Pewnie na forum by się trochę znalazło chętnych.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: morf »

dragonn pisze: Trochę tak dzielona licencja to średnio no bo nadal to jest jedna licencja. A gdyby tak kupić większą ilość i wytargać jakiś rabat? Pewnie na forum by się trochę znalazło chętnych.
Oni sa jakos mega usztywnieni, zupelnie nie pasuja do obecnych standardow.
Prosty przyklad:
kupilem, potem zrezygnowalem w ciagu 14dni, potem sie zdecydowalem jednak na zakup wiec napisalem do supportu ze mam konto juz u nich chcialbym reaktywowac i ponowic platnosc to napisali tylko ze konto wygaslo/zostalo zamkniete, nic wiecej nawet linka z "zaproszeniem" do ponownego zarejestrowania nie dostalem ...
Niby to mini-bzdura ale bedac sprzedawca staralbym sie jednak zachecic do zakupu/naganiac ew dac 5% upustu dla "powracajacych" klientow czy cos...
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 1
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: SQ9KRD »

morf pisze:
dragonn pisze: Niby to mini-bzdura ale bedac sprzedawca staralbym sie jednak zachecic do zakupu/naganiac ew dac 5% upustu dla "powracajacych" klientow czy cos...
Przecież nie jesteś powracającym klientem. Skoro po 14 dniach oddali ci kasę to jesteś nowym klientem.
A blokada konta może być spowodowana ścisłym przypisaniem licencji ( bądź rezygnacji z niej ) z kontem @mail
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 2
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: chemik72 »

A ja mam już 4 od rana :shock: niestety w pracy :sad: jutro testuję co tam fajnego porobili. mam jedną uwagę mianowicie brak możliwości sterowania Extrusion na wszystko z osobna tak jak jest to w slic3r :shout:
Obrazek

W Simplify3D jak mam szczelinę w obrysach to mi infill przelewa i nie wiem jak to ogarnąć :unknown: dla tego jadę na slic3r :sad:
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”