Simplify3D® Version 4.0

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: Domell »

chemik72 pisze:A ja mam już 4 od rana :shock: niestety w pracy :sad: jutro testuję co tam fajnego porobili. mam jedną uwagę mianowicie brak możliwości sterowania Extrusion na wszystko z osobna tak jak jest to w slic3r :shout:
Obrazek

W Simplify3D jak mam szczelinę w obrysach to mi infill przelewa i nie wiem jak to ogarnąć :unknown: dla tego jadę na slic3r :sad:
Poważnie masz ustawione takie procęty w slic3r-rze?
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 2
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: chemik72 »

no dokładnie sekundę temu zrobiony "print screen" :sorry:
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 1
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: S3b »

Domell pisze:
chemik72 pisze:A ja mam już 4 od rana :shock: niestety w pracy :sad: jutro testuję co tam fajnego porobili. mam jedną uwagę mianowicie brak możliwości sterowania Extrusion na wszystko z osobna tak jak jest to w slic3r :shout:
Obrazek

W Simplify3D jak mam szczelinę w obrysach to mi infill przelewa i nie wiem jak to ogarnąć :unknown: dla tego jadę na slic3r :sad:
Poważnie masz ustawione takie procęty w slic3r-rze?
Należy mieć na uwadze, że w Slic3r te procenty odnoszą się do wysokości warstwy z jaką się drukuje, więc przykładowo przy drukowaniu warstwą 0.2 to ta pierwsza warstwa przy 300% będzie miała szerokość 0.6 więc nic strasznego. :D To trochę mylące i wiem, że sporo ludzi myśli, że te procenty odnoszą się do ustawionej średnicy dyszy lub default extrusion width..
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: morf »

Na oko duzo sie nie zmienilo :)
W menu troche uporzadkowali, rozdzielili takie "drobne" ustawienie jak speed do osobnej karty :)
Naszukalem sie tez troche tego kreatora do roznych procesow pomiedzy ustalonymi wysokosciami, Tools->Variable settings wizard (gdyby ktos szukal).
Troche ulomnie(albo i nie?) to zrobili bo po ustawieniu zadanych progow kopiuje ten sam proces z dopiskiem -1...-2...-3 i wpisuje start/stop printing at..
i juz sie tego nie da latwo zedytowac tylko recznie :(
snapshot1342.png
snapshot1342.png (1.73 KiB) Przejrzano 2639 razy
snapshot1341.png
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 1
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Simplify3D® Version 4.0

Post autor: WillingMagic »

Mi Windows Defender próbował blokować instalacje.

Dalej nie widzę gdzie w opcjach ustawić aby drukował prime tower tylko do ostatniej warstwy supportu przy druku 2 materiałów. Podobno to dodali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”