O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 7
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: Marcin1415 »

morf pisze:
Marcin1415 pisze:
Chyba na naiwniaków którzy dopiero zaczynają i chcą mieć wszystko co najlepsze. Myślenie że jak wydadzą tyle pieniędzy nie będzie żadnych problemów z drukiem.

A może jest na forum ktoś kto ma małą drukarnie i używa Simplify? Wg mnie do wydruków użytkowych gdzie liczy się wytrzymałość detali to tak średnio się nadaje. Jakoś tak słabo łączy wypełnienie z obrysem.
Dzięki za mile słowa dla posiadaczy s3d :)
To że Tobie nie odpowiada lub po prostu nie umiałes go poprawnie używać nie upoważnia chyba do jechania po innych. Ja akurat mam w nosie Twoje zdanie ale wiem tylko że nie jestem sam który używa s3d i sobie chwalę.
Ale chodziło o marketing więc nie wiem o co Ci chodzi? Przecież pisałem że niektóre funkcje są super. Nie twierdzę że Simlify jest be i nie chciałem Ciebie urazić ani nikogo kto go używa.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: RE: Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: anraf1001 »

Marcin1415 pisze: i nie chciałem Ciebie urazić ani nikogo kto go używa.
To co muałeś na myśli przez "naiwniaki"? ;-)
morf
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 7
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: Marcin1415 »

anraf1001 pisze:
Marcin1415 pisze: i nie chciałem Ciebie urazić ani nikogo kto go używa.
To co muałeś na myśli przez "naiwniaki"? ;-)
Początkujących bez żadnego doświadczenia, bo moim zdaniem to jedna z grup docelowyw w tym ich marketingu. Druga z grup to luddzie którzy srają pieniędzmi i zapominają że mogą zwrócić. Sam chętnie bym go kupił bo jest w nim potencjał ale cena jest nie do przyjęcia i to obojętnie czy jest stać czy nie. Tak jak pisałem niektóre funkcje są niespotykane w innych programach. Pisałem nawet do Prusy z prośbą o funkcję drukowania wysp po kolei ale bez odzewu.

Podoba mi się też ręczne generowanie supportów. Włąśnie tego mi teraz potrzeba. Może znacie jakiś program który to robi oprócz meshmixera? Nie wiem jak teraz Cura jest wyposarzona bo może to już ma.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: dragonn »

ideamaker czy jakoś tak jeszcze jest. BTW zauważycie że cena jest dla nas dość wysoka, w inny krajach może być inaczej.

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: dziobu »

Marcin1415 pisze: Początkujących bez żadnego doświadczenia, bo moim zdaniem to jedna z grup docelowyw w tym ich marketingu. Druga z grup to luddzie którzy srają pieniędzmi i zapominają że mogą zwrócić. Sam chętnie bym go kupił bo jest w nim potencjał ale cena jest nie do przyjęcia i to obojętnie czy jest stać czy nie. Tak jak pisałem niektóre funkcje są niespotykane w innych programach. Pisałem nawet do Prusy z prośbą o funkcję drukowania wysp po kolei ale bez odzewu.
Nie bardzo rozumiem. Jest płatny program którego nie kupiłeś bo źle działa. Ale stać Cię i chętnie byś go kupił. To w takim razie, z jakiego powodu ten ból d*py że ktoś go używa?
Niech sobie go mają Ci bez doświadczenia i Ci srający pieniędzmi. To jakiś problem jest?
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 7
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: Marcin1415 »

dziobu pisze:
Marcin1415 pisze: Początkujących bez żadnego doświadczenia, bo moim zdaniem to jedna z grup docelowyw w tym ich marketingu. Druga z grup to luddzie którzy srają pieniędzmi i zapominają że mogą zwrócić. Sam chętnie bym go kupił bo jest w nim potencjał ale cena jest nie do przyjęcia i to obojętnie czy jest stać czy nie. Tak jak pisałem niektóre funkcje są niespotykane w innych programach. Pisałem nawet do Prusy z prośbą o funkcję drukowania wysp po kolei ale bez odzewu.
Nie bardzo rozumiem. Jest płatny program którego nie kupiłeś bo źle działa. Ale stać Cię i chętnie byś go kupił. To w takim razie, z jakiego powodu ten ból d*py że ktoś go używa?
Niech sobie go mają Ci bez doświadczenia i Ci srający pieniędzmi. To jakiś problem jest?
Nie kupiłem go z takiego powodu że posiada tylko 2 funkcje których potrzebuję a inne darmowe slicery mają całą resztę.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: SQ9KRD »

Powiedz mi ile kosztuje ta zabawka na twoim avatarze?? Napewno są tańsze i droższe. Czy naprawdę uważasz ze 150$ to tak dużo??
Nikt naprawdę nikt nie zmusza do jego używania. Sam chciałbym go mieć gdyż jest to JEDYNY ( zwnętrzny ) slicer który współpracuje z moją drukarką.

Co do początkujących zerknij ile PRO. firm sprzedających drukarki daje S3D w standardzie do swoich drukarek. Ile profili jest potworzonych przez PRO firmy zajmujące się drukiem. Nazywanie tak dużej liczby osób naiwniakami jest poprostu przykre.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 7
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: Marcin1415 »

Nie mam zamiaru ciągnąć dłużej tego tematu.
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 3
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: chemik72 »

Dodam coś od siebie jako użytkownik S3D. Tak jak już zostało wspomniane i sam już kiedyś o tym pisałem S3D nie jest zły ale jak na program za którego trzeba zapłacić a brak mu podstawowych bardzo ważnych funkcji chośby "ustawiania szerokości ścieżki" jest trochę nie halo.
To mają programy darmowe i na tej podstawie twierdzę że nie jest to zbyt chyba skomplikowana funkcja. Może jest to ustawienie ale bynajmniej ja go nie potrafię ustawiać jak i dostawca oprogramowania też nie jest w stanie mi pomóc. A i też na forach było to wspominane więc chyba nie da się :unknown: Program nie jest nowością więc na program jako płatny takie rzeczy nie powinny mieć miejsca..? Tylko z winy tej przypadłości korzystam z programu S3d tylko do zabawy i może 5% na nim drukuję. Ostatnio znowu do niego przysiadłem i testuję ale cały tydzień nie doszedłem do zadowalającego efektu bo wypełnienie jest przelane a obrysy mają szczeliny między ścieżkami :unknown:

ps. może warto temat S3D kontynuować na forum ale w osobnym temacie... Na pewno są osoby na forum z większym doświadczeniem i wspólnymi siłami dało by się go skonfigurować :good: .
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: Kopytko »

chemik72 pisze:
W s3d można regulować szerokość ścieżek, obrysów i wypełnienia.
Ścieżkię i jej szerokość, ustawiasz w zakładce EXtruder i polu Extrusion Width. A szerokość ścieżki wypełnienia w zakładce Infill i polu infil extrusion width. Szczelinki pomiędzy obrysem i wypełnieniem, regulujesz polem, otuline overlap w tej samej zakładce.
Jak masz szczeliny, pomiędzy obrysami, to kwestia flow tylko i wyłącznie, oraz jego regulacji. A jak przelewa infil to zmieniasz procenciki, samego wypełnienia. Dodatkowo w zakładce Advanced , przyjrzyj się podkategorii Thin Wall Behavior, to naprawde potężne narzędzie. Wrzuć np jakaś zębatkę i zmieniaj tam parametry i rodzaje parametrów, podglądaj jak się układają ścieżki i np obrysy, ta zakładka jest odpowiedzialna za płynną zmianę szerokości ścieżki, na tyle na ile Ty pozwolisz Procentowo.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”