O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 3
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: chemik72 »

Kopytko pisze:
chemik72 pisze:
W s3d można regulować szerokość ścieżek, obrysów i wypełnienia.
Ścieżkię i jej szerokość, ustawiasz w zakładce EXtruder i polu Extrusion Width. A szerokość ścieżki wypełnienia w zakładce Infill i polu infil extrusion width. Szczelinki pomiędzy obrysem i wypełnieniem, regulujesz polem, otuline overlap w tej samej zakładce.
Jak masz szczeliny, pomiędzy obrysami, to kwestia flow tylko i wyłącznie, oraz jego regulacji. A jak przelewa infil to zmieniasz procenciki, samego wypełnienia. Dodatkowo w zakładce Advanced , przyjrzyj się podkategorii Thin Wall Behavior, to naprawde potężne narzędzie. Wrzuć np jakaś zębatkę i zmieniaj tam parametry i rodzaje parametrów, podglądaj jak się układają ścieżki i np obrysy, ta zakładka jest odpowiedzialna za płynną zmianę szerokości ścieżki, na tyle na ile Ty pozwolisz Procentowo.
Jutro testuję dzięki :toast:
A tu się wszystko zgadza infil tak da się regulować a jak regulować "Solid Layer" bo to o niego chodzi że go "przelewa" przy "niedolanym" obrysie :unknown: czy tu jest pomocny ten " Thin Wall Behavior"?
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: Kopytko »

O to ja takiego problemu nie miałem, jak jest ścianka ok to i góra ok.
Sprawdź , może inne prędkości górnych warstw, zmienisz je w zakładce Speeds i polu Solid Infil Underspeed.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
krzaku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 75
Rejestracja: 24 lip 2017, 18:41
x 9

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: krzaku »

S3D jest dobre, ale czy jest warte zaporowej ceny $150? Nie. Cena powinna być przynajmniej 3 razy mniejsza. Ale jak widać ludzi kupujących to nie brakuje.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: anraf1001 »

Ta dyskusja przypomina mi coś w rodzaju mówienia, że kupowanie iPhona jest bezsensu, bo ma bebechy podobne do telefonów za ok. 1000zł. Po co przepłacać? No może dlatego, że niektórzy są skłonni zapłacić więcej za chociażby jedną konkretną udogodność, funkcję, cechę. Dlaczego cena jest taka, a nie inna? Dlaczego jest tak wysoka? Odpowiedź jest prosta. Bo ludzie to kupują. Po co obniżać cenę jak i tak ktoś kupi? ;-)

Nie lubię iPhonów i nigdy nie lubiłem, ale nie dlatego, "bo nie" tylko dlatego, że dla mnie nie jest intuicyjny. Po prostu go nie lubię i źle mi się go używa. Tak samo może być z niektórymi w przypadku S3D. Niektórzy go nie lubią i nigdy by go nie kupili, ale czy to jest powód, żeby prowadzić wielkie dywagacje nad sensem modelu biznesowego S3D?

Przejdźmy do meritum. Kto ma kupić ten kupi i vice versa :-)
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: McKee »

krzaku pisze:S3D jest dobre, ale czy jest warte zaporowej ceny $150? Nie. Cena powinna być przynajmniej 3 razy mniejsza. Ale jak widać ludzi kupujących to nie brakuje.
Tak, masz rację, a wszyscy kupujący ten soft lubią pieniądze w błoto wyrzucać ;)
A wogóle to powinni dopłacać jeżeli ktoś zainstaluje.

Kurde, nie rozumiem marudzących. Nie podoba się, to nie kupuj. Nie ma takiego obowiązku. Goście z S3D i tak cię nie usłyszą. A jak się dziwisz, że cena "zaporowa", to sprawdź ze stoperem ile tnie S3D, a ile Slic3r czy Cura - przy normalnej pracy zarobkowej rok czy dwa temu po kilku dniach się zwracała cena zakupu, (nie wiem jakie teraz są różnice, ale to co slic3r ciął pół godziny, S3D robił w kilka minut).

Takich argumentów spokojnie jeszcze kilka można znaleźć, tylko po co? Nie chcesz to nie używaj. Skoro nie rozumiesz jego mocy to widocznie to nie jest soft dla Ciebie.
Ta dyskusja w ogóle nie ma sensu. Nie podoba się slicer to napisz(-cie) własny i róbcie na nim "biznes".
A jak komuś pasuje to radzę kupić zanim w S3D przejdą na model subskrypcyjny.

PS.:Nie wierzę w teorie, że ludzie kupują dla kupowania. (Dla mnie) zarówno za S3D, jak i za iPhone stoją dość mocne argumenty finansowe.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
krzaku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 75
Rejestracja: 24 lip 2017, 18:41
x 9

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: krzaku »

McKee pisze:Tak, masz rację, a wszyscy kupujący ten soft lubią pieniądze w błoto wyrzucać ;)
A wogóle to powinni dopłacać jeżeli ktoś zainstaluje.

Kurde, nie rozumiem marudzących. Nie podoba się, to nie kupuj. Nie ma takiego obowiązku. Goście z S3D i tak cię nie usłyszą. A jak się dziwisz, że cena "zaporowa", to sprawdź ze stoperem ile tnie S3D, a ile Slic3r czy Cura - przy normalnej pracy zarobkowej rok czy dwa temu po kilku dniach się zwracała cena zakupu, (nie wiem jakie teraz są różnice, ale to co slic3r ciął pół godziny, S3D robił w kilka minut).

Takich argumentów spokojnie jeszcze kilka można znaleźć, tylko po co? Nie chcesz to nie używaj. Skoro nie rozumiesz jego mocy to widocznie to nie jest soft dla Ciebie.
Ta dyskusja w ogóle nie ma sensu. Nie podoba się slicer to napisz(-cie) własny i róbcie na nim "biznes".
A jak komuś pasuje to radzę kupić zanim w S3D przejdą na model subskrypcyjny.

PS.:Nie wierzę w teorie, że ludzie kupują dla kupowania. (Dla mnie) zarówno za S3D, jak i za iPhone stoją dość mocne argumenty finansowe.
O przepraszam, myślałem że jest to temat "O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta" a nie "Całujmy sobie wszyscy dupy bo kupiliśmy S3D za $150".

A argument o tym że S3D jest szybszy jest co najmniej nieaktualny. Mam S3D i mam Cure, i to Cura szybciej tnie i w dodatku w czasie rzeczywistym, a nie po ręcznym kliknięciu przycisku. Poza tym cięcie czegokolwiek przez kilka minut? Ja to chyba złe modele drukuję bo mi się wszystko tnie max kilka sekund :)

Czy muszę się zgadzać z ceną? Nie. Kupiłem bo po prostu nie ma (dla mnie) alternatywy. I do tego się to sprowadza. Żaden ze slicerów nie ma takich możliwości co S3D, i oni to wiedzą, stąd ta zaporowa cena. Ale to się może zmienić, Cura się jeszcze rozwija a S3D mam wrażenie że stoi w miejscu. Wydanie wersji 4.0 zajęło im prawie rok, w tym czasie wyszły 4 większe updaty Cury. Jeszcze trochę Cure rozbudują to S3D będzie musiało zmniejszyć cenę bo nie będą mogli konkurować z darmową alternatywą...
WillingMagic
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: McKee »

Często to słyszę w nieco innym wydaniu:
argument o tym że iPhone jest szybszy jest co najmniej nieaktualny. Mam iPhone i mam Androida i to Android szybciej działa i w dodatku w czasie rzeczywistym, a nie po ręcznym kliknięciu przycisku.
:rotfl:
I lecimy dalej:
Czy muszę się zgadzać z ceną? Nie. Kupiłem bo po prostu nie ma (dla mnie) alternatywy. I do tego się to sprowadza. Żaden ze telefonów w nie ma takich możliwości co iPhone, i oni to wiedzą, stąd ta zaporowa cena. Ale to się może zmienić, ...
I tak dalej i dalej ...

A obie firmy jakoś sobie radzą ;)

PS.: Jednak wcale nie taka zaporowa ta cena, skoro kupiłeś :rotfl2:

PS2.: Może masz rację, Cuda mnie odrzuciła dawno temu i nowych wersji nie widziałem, nie używam, nie wiem co się zmieniło (ale "cięcie na żywo" to jedna z opcji które jako pierwsze wyłączałem - nie dało się z tym pracować).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: SQ9KRD »

Ja wciąż nie potrafię zrozumieć jednego.
Dlaczego uważacie iż w skali światowej kwota 150$ za oprogramowanie to kwota wygórowana, wielka, zaporowa??
S3D to soft o zasięgu globalnym. Zawsze jest jakaś alternatywa i jeśli ktoś chce niech z nich korzysta.

Krzaku jak sam piszesz kupiłeś bo nie ma dla ciebie alternatywy - i oto właśnie chodzi ktoś stworzył "dla Ciebie" rozwiązanie i chce za to pieniążki.
Zawsze będą mogli konkurować z darmowymi oprogramowaniami choćby dla tego iż darmowe oprogramowanie nie będzie współpracować z innymi drukarkami.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 727
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 703

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: PrzemoS »

FlameRunner pisze:Koniec zabawy.
Kolega 5t0z3k dostaje miesięcznego bana.

poszlo z grubej rury :D hehehe :D
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: FlameRunner »

Dyskusja o komputerach przeniesiona tu: viewtopic.php?f=30&t=1281
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”