O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: kapi »

FlameRunner pisze: Ale nie bardzo rozumiem, dlaczego miałby mnie przekonać do wydania 150 USD na Simplify3D?
1. ......koszty ?? :DD
2. ......lubie zakupy .... :rotfl2:

.
.
.
.
x. coś jeszcze sie znajdzie :piwo:
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: McKee »

1. Koszty dla samych kosztów nie mają żadnego sensu (IMHO) - przecież to i tak wydatek, koszty co-najwyżej zmniejszają trochę cenę zakupu.
2. Nie dyskutuję. :good:
3. Kiedyś S3D był po prostu lepszy od Cura/Slic3r. Na dziś Cura zabija ilością opcji (jakości wydruków nie porównam). Ale dalej S3D wydaje się być rozsądnym kompromisem pomiędzy ilością opcji a możliwością zrozumienia/zapamiętania co one wszystkie robią - w Cura trochę przesadzili jednak moim zdaniem z ilością możliwych opcji a co za tym idzie z trudnością obsługi - S3D jest uboższy ale prosty. Kiedyś S3D był dużo szybszy od Cura - ale jak to dziś wygląda nie wiem.
4. Możliwości eksportu/backupu wszystkich ustawień pojedynczego wydruku nie ma chyba żaden konkurencyjny program - ot po prostu - dobrze się wydrukowało, więc zapisuję plik .fff i za 2 lata mam wszystkie ustawienia tego jednego konkretnego wydruku niezależnie od tego jak potem modyfikowałem profile i gdzie.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
balgator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:24
x 24

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: balgator »

OT: Również zerknąłem na ten poradnik. Skrupulatność, szczegółowość i podejście do tematu wzbudziło trochę mojego niepokoju i fascynacji. Potem zerknąłem na stronę autora i natknąłem się na kolejne jego opracowanie - dziennik jak dochodził do kolejnych iteracji swojego modelu. I utwierdziło mnie to w przekonaniu, że mamy do czynienia z aspergerem :)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: FlameRunner »

McKee pisze:...
3. Możesz sobie w Cura połowę parametrów ukryć. :P Wybrałem sobie właśnie w "Setting Visibility" wstępnie zdefiniowany zestaw "Advanced", popatrzyłem co zostało i myślę, że można by tak pracować, ewentualnie dodatkowo powłączać sobie według potrzeb widoczność pojedynczych parametrów.

3a. Co do szybkości, nie miałem nigdy S3D, ale wiem, że Cura wraz z wersją 2.5 (maj 2017) mocno przyśpieszyła. Możliwe że S3D nadal jest szybszy, ale ma to już mniejsze znaczenie.

4. Cura eksportuje tzw. projekty - zawierające modele oraz ustawienia. Z tego, co na szybko widzę, jest to pełen komplet ustawień, łącznie z nadrzędną zbiorczą definicją drukarki FDM, czyli plikiem "fdmprinter.json", który normalnie jest integralną częścią Cura i w trakcie korzystania z programu nie są w nim wprowadzane zmiany..
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: McKee »

FlameRunner pisze:...
Dlatego zakup S3D na dzień dzisiejszy jest mniej atrakcyjny niż kiedyś (bo Cura poszła mocno do przodu a S3D stoi w miejscu). Niektórzy piszą na zachodnich forach, że w ogole bez sensu (a dla nas to przecież jeszcze drożej wychodzi).
Do domu / dla hobbysty IMHO nie ma sensu kupować - można się innego nauczyć.

"W biznesie" dochodzi jeszcze stabilność. Problemy Cura'y przy aktualizacji wersji. Jak kiedyś czytałem o tym że profil ginął przy aktualizacji to teraz nie bardzo jestem w stanie zaufać exportom jakiegoś Dzejsona. Kto wie jak długo będzie pracował w Cura (czy z niego nie zrezygnują albo zmienią).
S3D po prostu działa.
Może Cura TERAZ też działa. Nie mam chęci ani czasu na wracanie / testowanie nowości.
dziobu, balgator
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: dziobu »

McKee pisze:Może Cura TERAZ też działa. Nie mam chęci ani czasu na wracanie / testowanie nowości.
Dokładnie.
Drukujesz, drukujesz i nagle kicha.
Nie wiadomo czy to PTFE w ekstruderze poleciało, pasek się poluzował czy doszła 1322 opcja pozwalająca ustawić grubość ścian dla supportu pod średnimi mostami na skraju obiektu.

Fakt, Cura wymiata ilością opcji. Pytanie czy na codzień to jest niezbędne.
Jak chcę gdzieś pojechać samochodem to nie zaczynam podróży od ustawienia stoponia sprężania w turbinie, choc pewnie są osoby które by doceniły taką możliwość.

Ale oczywiście co kto lubi. Po pierwszym szale związanym z ilością opcji przychodzi moment kiedy się chce żeby to pudło w końcu zaczęło drukować a nie sprawiać problemy; wtedy S3D zaczyna mieć sens. Mam Curę (Slic3ra i Voxelizera także). Czasem z nudów czy ciekawości odpalę bajerasy jak ironing. Ale jak Lassie - zawsze wracam do S3D ;)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: FlameRunner »

Czyli... zaletą S3D jest to, że stoi w miejscu, a wadą Cura jest to, że jest silnie rozwijana? :D


edit
Po namyśle, postanowiłem się przyznać. :D Na ogół mam zainstalowaną więcej niż jedną wersję Cura na raz. Na chwilę obecną wygląda to tak, że mam najnowszą Curę, w miarę się orientuję w najnowszych opcjach, ale... jak potrzebuję coś po prostu wydrukować na jednej ze starych drukarek, do których profile porobiłem dawno temu, to odpalam Cura 3.0.3, czyli wersję sprzed roku - bo nowsze nie importują poprawnie tych profili, a nie mogę się zebrać żeby je ręcznie przepisać.
Wygląda na to, że wystarczy nie aktualizować Cura, by cieszyć się tak samo stabilną sytuacją, jak posiadacze S3D. ;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: dziobu »

Wadą jest to że silny rozwój opiera się na testowaniu na userach.
FlameRunner pisze:Czyli wystarczy nie aktualizować Cura, by cieszyć się tak samo stabilną sytuacją, jak posiadacze S3D. :D
Z tą różnicą że gdzie byś nie szukał pomocy to zawsze kończy się słowami "masz starą wersję, zaktualizuj do najnowszej".

Poza tym mnie Cura zniechęca wizualnie. Szata graficzna i układ programu mają to "coś" co po prostu odpycha. Brakuje mi twardego przejścia pomiędzy edycją parametrów a podglądem pociętego modelu. Denerwują liczne animacje czy zanikanie okien, w sumie nie wiem po co.
Nie wiem jakie by musieli dodać opcje żeby przejście do Cury miało dla mnie sens.
FlameRunner
SanFable
Postów w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: SanFable »

Mi w simplify brakuje "fajnych" aktualizacji, gdzieś widziałem supporty drzewiaste, może kiedyś? (a nowa wersja simplify jest w przygotowaniu i ma na tygodniach wyjść)

odnośnie ceny to jest 150$ (studenci mają -10%) i to jest licencja na dwa komputery, tak wiec w najtańszym wariancie (z studentem) licencja kosztuje 63,75$ co już jest bardziej ludzką ceną, dla kogoś, kto na drukarce 3d zarabia i mu się to zwróci prędzej czy później, w innym wypadku średnio opłacalny zakup.


odnośnie Cury, kiedyś z simplify miałem problem z ząbkowaniem narożników w kostce, powiedziałem sobie, że spróbuję tej Cury, taka darmowa i ultimejker oh ah, no i po ogólnych ustawieniach kostka nie miała tego jednego defektu z simplify, tylko 5 innych :v
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Post autor: FlameRunner »

SanFable pisze:odnośnie ceny to jest 150$ (studenci mają -10%) i to jest licencja na dwa komputery, tak wiec w najtańszym wariancie (z studentem) licencja kosztuje 63,75$
Czy licencja pozwala na dzielenie się z kolegą? Nie powinny oba te komputery należeć do nabywcy licencji?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”