O slicerze Simplify3D i modelu biznesowym producenta

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: FlameRunner »

Koniec zabawy.
Kolega 5t0z3k dostaje miesięcznego bana.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 9
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: Zepco »

Ech... Też nie pochwalam piractwa, stąd też moje świadome przejście na open source i linuxa. Jak jest jakaś apka warta zapłaty to się ją kupuje i już. Jednak dobrze jest ją przetestować. Wiem, że pozwalają używać przez 2 tygodnie i zwracają kasę, ale to dla mnie za dużo zabawy. Tym bardziej, że ostatecznie slicer byłby zakupiony na firmę a moja księgowość nie lubi faktur spoza PL. :/ Chyba, że u nas też ktoś oferuje takie warunki czego nie spotkałem?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: dziobu »

Open source/linux to kwestia wyboru i nie ma związku z piractwem.
Natomiast wracając do S3D - ich podejście uważam za wybitnie ch*jowe, jednak chyba się sprawdza skoro wciąż pracują (*1). Inną sprawą jest to że w tej części świata (i jednocześnie w branży niskobudżetowych reprapów), $150 to relatywnie dużo. Zwłaszcza jak się to odniesie do fizycznego sprzętu (program to tylko wirtualne "coś") w postaci ostatnio modnej A8.

btw: zmień księgową ;p

(*1)
Ale postaw się na ich miejscu:
- przygotowanie okrojonej wersji programu (coś typu "lite") nie pozwoli go sprawdzić więc odpada,
- pełnoprawny trial - musi być porządny żeby go prostacko nie obejść; dużo roboty a i tak ktoś go zaraz złamie,
A działa to sprytnie: slicer jest przyjemny w obsłudze, szybki i kolorowy. Jeśli już zdecydowałeś się z niego skorzystać i kupiłeś, zaczynasz go używać. Jeśli nie będzie nic wybitnie złego w jego działaniu, to go "kupisz" (czyli zostawisz, bo po 2 tygodniach nie ma zwrotów). Ten próg zakupowy (czyli jak bardzo program musi Ci się spodobać żeby go kupić) jest tak samo daleko jak próg zwrotu. Tyle że w pierwszym wypadku program po prostu olejesz, w drugim olanie oznacza zakup ;)
Marketing. Psychologia.
ja go w każdym razie polecam i nie oznacza to że Ci się spodoba.
pacy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 91
Rejestracja: 03 sie 2017, 21:47
x 7

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: pacy »

Ja używam i cury i s3d i slic3ra.
Moim zdaniem s3d nie jest wart tej ceny co niestety odkryłem za późno :(.
Cura robi świetne rafty, model praktycznie sam odskakuje po wydruku, s3d ma poziom zbliżony ale jednak nie to samo.
Slic3r jest dla mnie najprzyjemniejszy w obsłudze, wszystko przejrzyste i czytelne. Widok pociętego modelu też moim zdaniem ma najlepszy.
S3d najlepiej działa z całej trójki od tak od ręki bez dodatkowego ślęczenia nad konfiguracją, ma trochę więcej opcji konfiguracyjnych ale
już na przykład pobawić się szerokością ekstruzji jak w slic3rze to w nim nie potrafię.
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 7
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: Marcin1415 »

Miałem okazję przetestować Simplify. Na domyślnych ustawieniach zostawia dziury przy otworach. Opcje są troszeczkę zawiłe, trzeba się dobrze wczytać. Zależy co komu jest potrzebne ale jest jedna bardzo przydatna rzecz, drukowanie wysp po koleji. Jak się drukuje coś jednoobrysowego jak na filmie to jest zbawienie i całkowicie nie rozumiem dlaczego Sli3er albo Cura jeszcze tego nie ma. Ogólnie jest zdecydowanie za drogi. Cena jakaś z dupy wzięta. Profesjonalne programy graficzne potrafią kosztować 240zł (Affinity Photo). Co to za marketing skoro inne slicery są darmowe.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=sNfzxM0kcno
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: anraf1001 »

Marcin1415 pisze:Co to za marketing skoro inne slicery są darmowe.
Najwidoczniej działający :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 7
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: Marcin1415 »

anraf1001 pisze:
Marcin1415 pisze:Co to za marketing skoro inne slicery są darmowe.
Najwidoczniej działający :D
Chyba na naiwniaków którzy dopiero zaczynają i chcą mieć wszystko co najlepsze. Myślenie że jak wydadzą tyle pieniędzy nie będzie żadnych problemów z drukiem.

A może jest na forum ktoś kto ma małą drukarnie i używa Simplify? Wg mnie do wydruków użytkowych gdzie liczy się wytrzymałość detali to tak średnio się nadaje. Jakoś tak słabo łączy wypełnienie z obrysem.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: RE: Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: anraf1001 »

Według mnie Cura byłaby najlepszym slicerem gdyby dostała wreszcie customowe supporty. Dlaczego jeszcze tego nie ma?
Marcin1415 pisze:Jakoś tak słabo łączy wypełnienie z obrysem.
O ile mi wiadomo to można to ustawić w S3D.
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 7
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: RE: Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: Marcin1415 »

anraf1001 pisze:Według mnie Cura byłaby najlepszym slicerem gdyby dostała wreszcie customowe supporty. Dlaczego jeszcze tego nie ma?
Marcin1415 pisze:Jakoś tak słabo łączy wypełnienie z obrysem.
O ile mi wiadomo to można to ustawić w S3D.
Można ustawić zachodzenie wypełnienia na obrys. Zobacz co robi cura czy slicer(lub jedno z nich) przy otworze. Generuje na średnicy zewnętrznej kawałek pełnego wypełnienia i podobnie z innego rodzaju otworami jest dodawane wzmocnienie.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1578

Re: [Cura] Kilka modeli jeden po drugim i przypalanie wydruku

Post autor: morf »

Marcin1415 pisze:
Chyba na naiwniaków którzy dopiero zaczynają i chcą mieć wszystko co najlepsze. Myślenie że jak wydadzą tyle pieniędzy nie będzie żadnych problemów z drukiem.

A może jest na forum ktoś kto ma małą drukarnie i używa Simplify? Wg mnie do wydruków użytkowych gdzie liczy się wytrzymałość detali to tak średnio się nadaje. Jakoś tak słabo łączy wypełnienie z obrysem.
Dzięki za mile słowa dla posiadaczy s3d :)
To że Tobie nie odpowiada lub po prostu nie umiałes go poprawnie używać nie upoważnia chyba do jechania po innych. Ja akurat mam w nosie Twoje zdanie ale wiem tylko że nie jestem sam który używa s3d i sobie chwalę.
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”