Która Cura ostatnia na XP?

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
MRHT
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2017, 02:24
x 4

Re: Która Cura ostatnia na XP?

Post autor: MRHT »

Na tym hp masz XP?
Instalacja ubuntu na virtualbox (system to win7 nie znalazłem dla XP) - https://www.youtube.com/results?search_ ... virtualbox
Zamiast Ubuntu wybrałbym Lubuntu. Pózniej Cura z tej instrukcji. https://www.youtube.com/watch?v=KVuxRmJfz-Q&t=286s
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Która Cura ostatnia na XP?

Post autor: dragonn »

I jeszcze kombinowanie z odpaleniem akceleracji 3D na maszynie wirtualnej bez której na 99% Cura nie ruszy. A nawet po jej uruchomieniu wątpię żeby jej wydajność była zadowalająca szczególnie jeśli zaladujemy średnio skomplikowany model.

Szkoda marnowania czasu na utrzymanie trupa... no ale to moje zdanie, co kto woli.

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka
Marcin.KnD
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: Która Cura ostatnia na XP?

Post autor: Marcin.KnD »

Nie rozumiem sensu instalacji Ubuntu na VM w win7. Albo gole Ubuntu albo win7
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Która Cura ostatnia na XP?

Post autor: McKee »

Marcin.KnD pisze:Ogarniam tematy z komputerem [emoji23], pomocy będę tylko potrzebował przy samej maszynie [emoji848]
Jakiej pomocy potrzebujesz?
Jaki budżet / jakie wymagania?

Nawet w małych pieniądzach da się coś znaleźć: http://allegro.pl/lenovo-w500-4061-3vg- ... 54565.html
Brak dysku, ale to zaleta, bo można wsadzić SSD, a ta maszynka choć wiekowa z 8GB RAM bardzo dobrze ciągnie Win7/8/10 (i ma 2 karty graficzne).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: Która Cura ostatnia na XP?

Post autor: Marcin.KnD »

Ale ja już pisałem że z komputerem sobie poradzę, przy drukarce 3d będę potrzebował pomocy
MRHT
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2017, 02:24
x 4

Re: Która Cura ostatnia na XP?

Post autor: MRHT »

dragonn pisze:I jeszcze kombinowanie z odpaleniem akceleracji 3D na maszynie wirtualnej bez której na 99% Cura nie ruszy. A nawet po jej uruchomieniu wątpię żeby jej wydajność była zadowalająca szczególnie jeśli zaladujemy średnio skomplikowany model.
Sztuka dla sztuki. Laptop dell e6400 (9 latek) 2gb Ram, jakieś dwa rdzenie od Intela + słaba grafika od Nvidi. Maszyna wirtualna postawiona na wind 8. System ubuntu 16.04 + lekkie środowisko graficzne. W systemie nic nie grzebane. Akceleracja 3d wymuszona w ustawieniach maszyny wirtualnej. Cura działa. Bez akceleracji 3d. Program również się uruchamia i tnie modele. Całość chodzi tragicznie. Tak jak mówiłeś. ;)
cura ubuntu.jpg
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: Która Cura ostatnia na XP?

Post autor: Marcin.KnD »

Mój HP dc5800S nie wspiera openGL bo ma Intel q33. Więc Cura wyżej niż 15 nie pójdzie.

Muszę sprawdzić slic3r
A jak nie to będę ciął na innym PC i na SD przenosić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”