S3D linux ciagle wylogowuje

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

S3D linux ciagle wylogowuje

Post autor: morf »

Czesc,
czy moze ma ktos podobny problem?
Mianowicie co reboot (lub po dluzszym uzywaniu) proba odpalenia S3D konczy sie okienkiem do zalogowania, a sam software chce sie aktywowac na nowo.
Dostaje komunikat:
Screenshot_20171217_194733.png
Moj workaround polegal na klikaniu "Deactivate" w panelu www po zalogowaniu do konta na ich stronie.
Niestety najwyrazniej osiagnalem limit i obecnie nawet tego nie jestem w stanie zrobic.
Screenshot_20171217_194557.png
Najwyrazniej co sprawdza s3d to identyfikacji komputera u mnie sie zmienia. Strzelam, ze to jakies wirtualne interfejsy np od dockera.
Ktos moze ma podobny problem lub juz go rozgryzl?
Zglosilem do supportu prosili o ifconfig oraz lshw ale nic nie pomogli. Generalnie w pompie.

Obecnie na mincie z jajkiem 4.8.0-53-generic

I wez tu uzywaj legalnej wersji :fool:
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: S3D linux ciagle wylogowuje

Post autor: dragonn »

Hmmm wiem że to nie rozwiąże problemu ale możesz sobie stworzyć kontener nspawn, możesz w ten sposób kompletnie odciąć oprogramowanie od fizycznego systemu. A strata wydajności jest prawie zerowa. Niestety nie pomoże to z tym że wywaliłlo Ci że masz już max licencji...
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: S3D linux ciagle wylogowuje

Post autor: morf »

Widze ze nie tylko ja mam taki problem
https://www.reddit.com/r/3Dprinting/com ... lf_locked/
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: S3D linux ciagle wylogowuje

Post autor: morf »

Support to maja wyczesany...
Dzis po upomnieniu sie dostalem ta sama wiadomosc 1:1 co pare tygodni temu
Greetings,

I would be happy to help you with this. I currently run the software on several different Linux machines in our office, although, I can't say that I have ever encountered this issue before. Do you know of anything on the computer that might change between reboots? For example, after you restart the computer, try to run a few debug printouts in the Terminal such as "ifconfig >> ifconfig1.txt" and "sudo lshw >> lshw1.txt". Then restart the computer and run these slightly different commands "ifconfig >> ifconfig2.txt" and "sudo lshw >> lshw2.txt", so new files will be saved and compare the output. I would think something significant much be changing between each restart.

Can you please send me the resulting txt files from running those 4 commands, and also let me know if you're running 32 or 64 bit linux versions?
Dzizassss
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: S3D linux ciagle wylogowuje

Post autor: samezrp »

:/
Sami si/ę proszą, żeby ich oszukiwać... I weź tu człowieku kup SW oficjalnie :/
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: S3D linux ciagle wylogowuje

Post autor: dziobu »

samezrp pisze::/
Sami si/ę proszą, żeby ich oszukiwać... I weź tu człowieku kup SW oficjalnie :/
Fakt że ich support to się nie popisuje. Rzadko to się zdarza ale bywają tego typu problemy i tak też zlewane przez twórców.

Przyznam że mam kilka kluczowych programów, które zresztą kupiłem, w wersjach "studenckich" właśnie na takie sytuacje.
To też ta sytuacja, IMHO, gdy legalny użytkownik może korzystać z lewizny.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: S3D linux ciagle wylogowuje

Post autor: samezrp »

Wiem, że się robi off topicznie, ale po Twoim ostatnim mailu o S3D w innym temacie zacząłem się zastanawiać nad kupne, ale ten wątek mnie mocno ostudził.
Brak możliwości skorzystania z oficjalnej zakupionej wersji to jakieś nieporozumienie. Zresztą nie tylko ten soft. Jakiś czas temu istniał soft PDF2EPUB, bardzo fajne narzędzie do przerabiania pdfów na Kindla. Od roku nie działa strona do aktywacji i jak masz zainstalowany to OK, ale jak byś chciał przenieść na nowy komp to już dupa blada :/
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: S3D linux ciagle wylogowuje

Post autor: dziobu »

samezrp pisze:Wiem, że się robi off topicznie, ale po Twoim ostatnim mailu o S3D w innym temacie zacząłem się zastanawiać nad kupne, ale ten wątek mnie mocno ostudził.
Tak na prawdę to nigdy nie wiesz. Miałem też spore problemy z S3D (Win7 x64) które zniknęły po reinstalacji systemu. Teraz mam nowy PC i w ogóle część softu działa inaczej. Trochę też kombinuję ze Sketchupem bo ich system licencjonowania nie radzi sobie z PL-literkami (Paweł) i każde uruchomienie programu to pobranie kolejnej licencji do wszystkich kupionych wtyczek - wszystko działa ale plik z licencjami (normalnie zajmujący <1kB) urósł do paru GB. Ich support nie widzi problemu...

U mnie tego typu problemy są jeszcze o tyle denerwujące że co 2-3 miesiące przywracam obraz systemu przez co niektóre programy głupieją - także przechodziłem chyba przez wszystkie takie cyrki jakie tylko się da.
Niektóre programy "naprawiam" sam bo mam dość czekania aż mi łaskawie ktoś kod aktywacyjny przyśle (począwczy od oszukania MACów kart sieciowych czy dat katalogów po grubszą ingerencję w binarki).

Z tym że taki cyrk jak ten w tym wątku zdarza się rzadko lub bardzo rzadko. Pewnie że zawsze po dupie dostaje legalny użytkownik no ale tak to już wygląda - w "nagrodę" można dochodzić swoich praw ;P.
A co do softu którego już nikt nie wspiera - nie wszystkie programy ma sens dziś instalować, a do tych co ma to można z sieci pobrać "łatki" ;p

Mimo ch*jowego (chyba dobre słowo) supportu i tak bym jeszcze raz S3D kupił. Po prostu mi się podoba. A zawsze masz oidp tydzień na zwrot.
morf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”