Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
skmskm
Postów w temacie: 1
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, 16:04
Drukarka: Delta 3D
x 20
Kontakt:

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: skmskm »

Zawsze możesz zmienić płytę na mks base v1.4 większość rzeczy podłączysz bez problemu oprócz wyświetlacza(niekompatybilna taśma).
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 12
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Drunk_ZoZol »

Panowie - Pytanie numer 2 apropo supportów i slicera - Próbuję wydrukować na mojej nowej drukarce figurkę - jakkolwiek bym nie ustawił supportów to albo są za nisko i element "od spodu" wygląda jak rozgotowany makaron, albo jest za ściśle związany z supportem i odchodzi razem z nim... Próbowałem w Simplify3D, Cura oraz... Meshmixer (Z czego tutaj kompletnie mi materiału nie podtrzymuje...)

Macie jakieś fajne ustawienia do programów by te supporty działały jak supporty i jednocześnie w miarę gładko trzymały, ale by się nie wtapiały w obiekt domyślny?
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: dziobu »

Drunk_ZoZol pisze:Macie jakieś fajne ustawienia do programów by te supporty działały jak supporty i jednocześnie w miarę gładko trzymały, ale by się nie wtapiały w obiekt domyślny?
W zasadzie dobieram nastawy indywidualnie do każdego modelu. Jak mogę pomóc? ;P

A na poważniej...
Rzuć jakimś konkretem. Pokaż model, wydruk, napisz jakie masz nastawy, jaka warstwa, jaki materiał, cokolwiek.
Jak chcesz idalny wydruk z supportami to skorzystaj z materiału podporowego. Jak nie to musisz testować i/lub kombinować. Czasem warto ręcznie dorysować kluczowe supporty i drukować je jako część modelu niż korzystać z tego co oferuje slicer.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”