Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 12
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Drunk_ZoZol »

Witajcie!

Udało mi się nabyć drogą kupna w całkiem dobrej cenie drukarkę MARV MW10. W ciągu jednego dnia zabawy odkryłem jej plusy i minusy.

Największym jej minusem jest zamknięte oprogramowanie, w którym niby jest opcja supportów, lecz nie zawsze działa i są niezbyt stabilne (cienkie rurki puste w środku)

Jako że drukarka nie drukuje plików STL, tylko .MARV pozostaje mi opcja bawienia się w uzupełnianie modeli o supporty poprzez inne oprogramowanie.

Jak na razie bawiłem się Meshmixerem - fajnie to wygląda na modelu, lecz drukuję na tyle małe elementy, że drzewka najzwyczajniej w świecie albo tego nie trzymają, albo wtapiają się w model...

Są jakieś slicery bądź programy podobne do meshmixera, gdzie uzyskałbym efekt podobny do supportów z CURA? Chyba że CURĄ można zapisać plik jako STL wraz z supportami - do tej pory nie udało mi się tego zrobić, ale może coś źle robiłem.

Dziękuję z góry! :)
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 12
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Drunk_ZoZol »

Hm. Dziwne, nie mogę edytować postu. o.0

Trochę późno go pisałem.

Drukarka drukuje tylko pliki STL odpowiednio przemielone przez swój własny program ;) Stąd ten problem, bo ma kiepskie supporty.
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 6
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Olson »

A jak by wgrać marlina albo jakiś inny firmware? Bo widzę że jest to na 90usb1286.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 12
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Drunk_ZoZol »

Myślałem o modyfikacjach (jako że ma porządną obudowę to myślałem o założeniu stołu podgrzewanego, odpowiedniego ekstrudera i zainstalowaniu oprogramowania / wymianie płyty głównej) ale właściwie na drukarkę mam jeszcze pół roku gwarancji... Software pewnie da się przywrócić... hm... Podpowiesz jak to zrobić? Chyba że jest jakiś fajny poradnik w necie po angielsku, ja jedyne co znalazłem na temat tej drukarki to TO forum oraz koreańskie strony / fora... :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 6
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Olson »

Hmmm... Po 1 sprawdzić czy arduino wykryje po wpięciu jej po usb do pc jeśli tak to zrobić pinout w pins.h w jakimś firmware typu marlin, grbl czy inny repetier. Jeśli nie to trochę więcej zabawy bo będzie trzeba szukać pinów do wpięcia programatora do avrów w płytkę ale widziałem że jest pełno padów do pinów wprowadzonych. A 3 opcja to zmienić płytę sterującą na coś innego.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 12
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Drunk_ZoZol »

zmienić płytę byłoby najprościej chiba. Co do arduino - nie posiadam, także nic pewnie nie zrobię. Wiem że sama drukarka w sobie ma opcję przestawienia pewnego przełącznika w tryb "aktualizacja firmware poprzez usb", może to w czymś pomoże? :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 6
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Olson »

Na 90% tak. Powiedz mi skąd jesteś to może by udało się Tobie pomóc. A tutaj masz wszystko gotowe a na elektronikę musiał byś wydać ok 100zl.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 12
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Drunk_ZoZol »

Warszawa ;) Z tego co wiem aktualizację softu wykonuje się innym programem - FLIP w wersji 3.4.7
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 12
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Drunk_ZoZol »

https://www.canon-bs.co.kr/eng/images/b ... 4-010).pdf - strona 34 do 36 - wygląda na to że jest opcja zmiany firmware i pewnie w razie czego powrotu do starego. :D

Ale to jest denerwujące że po jakimś czasie nie można edytować postu...

http://3dprintboard.com/showthread.php? ... ngineering - jeszcze cos takiego znalazłem
Ostatnio zmieniony 25 gru 2017, 15:33 przez Drunk_ZoZol, łącznie zmieniany 1 raz.
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: dziobu »

Linki wstawiaj przez taga URL, jak powyżej.
Drunk_ZoZol pisze: - strona 34 do 36 - wygląda na to że jest opcja zmiany firmware i pewnie w razie czego powrotu do starego. :D
Jak pisałeś że obsługuje FLIPa to tak na prawdę masz obsługę bootloadera i programatora Atmelowskiego. Jesli to nie jest zablokowane to możesz nawet zgrać całego flasha żeby ewentualnie przywrócić dokładnie to co masz teraz. I faktycznie możesz żąglować softem dowolnie.
Drunk_ZoZol pisze:Ale to jest denerwujące że po jakimś czasie nie można edytować postu...
Temat wraca co jakiś czas. Na tym forum tak zostało - w razie czego pod "zgłoś posta" (czerwona ikonka na poście, po prawej na górze) porpoś żeby Ci admin sąsiednie posty połączył.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”