Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 12
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Drunk_ZoZol »

Linki poprawione, dzięki :)

No właśnie nie wiem :D Jedyne co w życiu robiłem to przerabiałem konsole do gier, a temat flashowania innych urządzeń to dla mnie magia

Wraca, bo ja np. jestem przyzwyczajony do np. PurePc (stary tweak.pl) gdzie można było od zawsze edytować posty parę godzin po opublikowaniu :D Jeżeli innym to nie przeszkadza to imo nie ma co truć admina o łączenie postów, chyba że jest to jakiś wymóg. Wiem że nie można cytować kogoś nad sobą bez większej potrzeby (w innym temacie się dowiedziałem :D )
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 6
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Olson »

Flipem wrzucić bootloader od arduino i potem wgrywać zwykłego marlina przez arduino ide.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 12
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Drunk_ZoZol »

Może to zabrzmi głupio, i mimo że napisałeś bardzo prosto, to jednak potrzebuję ciut więcej informacji co i jak :D Jeżeli istnieje jakiś poradnik krok po kroku to byłbym wdzięczny za link :D Nie chcę nic spieprzyć, a fajnie byłoby zgrać oryginalny soft w bezpieczne miejsce :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 6
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Olson »

http://blog.lincomatic.com/?p=502 tutaj masz opisane jak przygotować środowisko. http://blog.lincomatic.com/?p=548 tutaj jak wgrać bootloader. Potem konfiguracja marlina (poradników jest pełno) tylko zapisz sobie ile masz zasięgu w osiach żebyś nie uderzył niczym w środku. A oryginalne fw do Twojej drukarki masz na stronie producenta w formacie .Hex które wrzucasz przez flip'a.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 12
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Drunk_ZoZol »

Zgrałem już ten firmware jak tylko znalazłem że jest :D Czyli w razie jakby coś poszło nie tak to normalnie wrzucam przez flipa firmware i jest ok? Co do zasięgu to mam w tej drukarce zamontowane 3 sztuki czujników krańcowych, nie wiem czy to w czymś pomoże :D Dziękuję bardzo, przyjrzę się. Jakbym miał jakieś problemy to napiszę :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 6
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Olson »

Tak tylko musisz mieć bootloader koniecznie do Twojego procka na płycie, i nic nie pomieszać przy wpisywaniu komend bo możesz uwalić procesor i będziesz musiał się bawić w czyszczenie fusebitów (w Googlach znajdziesz info co to jest i o co chodzi). A jak Masz 3 krancowki to są tylko od minimum a max jest liczony przez oprogramowanie i tu może być kolizja.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 12
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Drunk_ZoZol »

Dobra, teraz mnie przestraszyłeś :D Wymiana płyty głównej to skomplikowany proces czy nie bardzo? :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: dziobu »

Olson pisze:Tak tylko musisz mieć bootloader koniecznie do Twojego procka na płycie, i nic nie pomieszać przy wpisywaniu komend bo możesz uwalić procesor i będziesz musiał się bawić w czyszczenie fusebitów (w Googlach znajdziesz info co to jest i o co chodzi).
Jak ustawisz złe fusebity to możesz najwyżej uC zablokować (zły zegar, wyłączenie ISP). Wtedy i tak nic nie zrobisz bez wycięcia uC i programatora równoległego. A jak uwalić programowo - to nie wiem.
Teoretycznie ta cała operacja nie powinna wymagać grzebania w fusach.
Olson pisze:A jak Masz 3 krancowki to są tylko od minimum a max jest liczony przez oprogramowanie i tu może być kolizja.
Na 99% tak jest. Ale prawa Murphy'ego działają i to może być ten 1% gdzie krańcówka (któraś/wszystkie) jest na max. Nie żebym mówił że tak jest, ale trzeba mieć świadomość że tak może być. W zamkniętym projekcie to nie ma znaczenia i różne dziwa się robi.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 12
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: Drunk_ZoZol »

Dobra. Nim się tknę do zmiany softu - Są jakieś programy podobne do meshmixera, które dorobią mi supporty tak fajne jak w Cura/Simplify3D? ^^
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Slicer do supportów i zapisu w formie STL

Post autor: dziobu »

Tak. Slic3r czy Voxelizer 2. Tyle że żaden nie eksportuje tego do STLa ;/

Voxelizer eksportuje support (wyeksportowałem sam support!) do voxeli (.vdb, .voxelmap) ale gdzie i jak można to użyć potem to ja nie wiem.
Tak to wygląda:
Model:
model.png
Sam support wyeksportowany i osobno zaimportowany:
support.png
(proszę bez uwag nt jaki to support; klepnąłem cokolwiek żeby było widać)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”