Ułamkowa grubość warstwy

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: dragonn »

No ale z open-source to przecież też slic3r ma variable layer height, nawet fajny kreator do tego jest. Oczywiście dotyczy wersji od prusy.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 10
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: mcxmcx »

dragonn pisze:No ale z open-source to przecież też slic3r ma variable layer height, nawet fajny kreator do tego jest. Oczywiście dotyczy wersji od prusy.
Tak, ale slicer mi daje całość na określoną warstwę, czyli jak mam np 30cm2 wydruku gdzie mi przechodzą dwa skosy, to muszę całość jechać na drobnej warstwie, zamiast tylko tych skosów, a reszta idzie na grubej.

Zbadam ten voxelizer, na razie piszczy że GL za stare.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: dragonn »

No tak, S3D robi to samo a o ile zrozumiałem Voxilizer też.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: dziobu »

Wszystkie robią to samo. Nie wyobrażam sobie jakby miał kilka ścieżek na warstwie drukować z inną grubością. Nawet technicznie jest to spory problem (możliwość zahaczenia dyszą o to co jest już wydrukowane). Nawet jak drukujesz kilka modeli to chyba każdy slicer wymusza żeby wszystkie miały taką samą warstwę.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 10
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: mcxmcx »

dziobu pisze:Wszystkie robią to samo. Nie wyobrażam sobie jakby miał kilka ścieżek na warstwie drukować z inną grubością. Nawet technicznie jest to spory problem (możliwość zahaczenia dyszą o to co jest już wydrukowane). Nawet jak drukujesz kilka modeli to chyba każdy slicer wymusza żeby wszystkie miały taką samą warstwę.
Właśnie chodzi mi o to, żeby jak mam skos i te nieszczęsne ząbki, to skoro drukuje "w górę i układa ścianę obok ściany, oraz można podnosić i opuszczać głowice, to dlaczego zaczynając od prawej (najniżej), do lewej (najwyżej) nie zrobić tak, że

Baza, jest płasko, warstwa 0.2.
Jeden obrys po prawej 0.1 , następna ściana po lewej 0.2 i mamy ładne przejście po 0.1

Resztę wypełnia tym 0.2 i od nowa.


Nawet może cały zewnętrzny obrys pociągnąć 0.1, ale zeby wewnętrzne szły na 0.2 lub ile się tam ustawi.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: dziobu »

Teoretycznie masz rację. Praktycznie ani trochę.
Jeśli masz już ścieżkę 0.1mm i drukujesz obok 0.2mm (więc formalnie głowica wisi 0.1mm wyżej przesunięta o grubość ścieżki) - jaką siłą zmusisz plastik żeby nie wypływał na już wydrukowaną linię? Dla kąta 45 stopni to może jeszcze zadziałać - ale dla większego jednak ścieżka wejdżie na drugą. Natomiast dla mniejszego kąta pojawi się szpara którą trzeba by wyrównać albo jeszcze jedną pośrednią wysokością albo przepływem.
Jak napisałem niezrozumiale to mogę to narysować.

Nawet by wystarczyło żeby wypełnienie było z inną grubością warstwy - ale tu też masa problemów z wszystkimi pochyleniami.
To niestety wcale nie jest takie proste; teoretycznie da się to zrobić (tak, wiem jak) ale wyobrażam sobie modele gdzie to w zyciu nie zadziała. Czyli mnóstwo roboty i marny efekt.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: Kopytko »

Max mozna by zrobić 2x wysokość najniższa. W drugim ruchu musi się koniec dyszy zrównać z sąsiednią, bo inaczej krawędź dyszy by się wryła w tą wyższa warstwe obok. Jest to mozliwe , moze kiedyś:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: dziobu »

Narysuj sobie przekroje ścianek dla kątów 30, 45 i 60 stopni. Zobaczysz że aż takie łatwe to nie jest. Najbliżej nam do sytuacji gdy obrys będzie jednej grubości a wypełnienie drugiej, ale w pewenych sytuacjach to może powodować sporą nadekstruzję lub brak połączenia wypełnienia ze ścianką.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 10
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: mcxmcx »

dziobu pisze:Narysuj sobie przekroje ścianek dla kątów 30, 45 i 60 stopni. Zobaczysz że aż takie łatwe to nie jest. Najbliżej nam do sytuacji gdy obrys będzie jednej grubości a wypełnienie drugiej, ale w pewenych sytuacjach to może powodować sporą nadekstruzję lub brak połączenia wypełnienia ze ścianką.
Nie wiem jak kolega to rozumie, ale jeżeli jeden obwód (shell) robimy 0.1 i obok mamy 0.1 i następny w górę 0.1 to możemy dać 0.2 - tak czy nie?

I właśnie o takie uproszczenie mi chodzi. Tam gdzie ma być 0.2 jest 0.2 a gdzie mniej to mniej.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: RE: Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: dziobu »

mcxmcx pisze:Nie wiem jak kolega to rozumie, ale jeżeli jeden obwód (shell) robimy 0.1 i obok mamy 0.1 i następny w górę 0.1 to możemy dać 0.2 - tak czy nie?
Nie.
No chyba że w jakiś automagiczny sposób sprawisz że plastik ułoży się obok a nie wypłynie na już ułożoną warstwę 0.1. No i nie wiem jak chcesz wtedy zachować kąt ściany którą drukujesz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”