Ułamkowa grubość warstwy

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 10
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: RE: Re: RE: Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: mcxmcx »

dziobu pisze:
mcxmcx pisze:Nie wiem jak kolega to rozumie, ale jeżeli jeden obwód (shell) robimy 0.1 i obok mamy 0.1 i następny w górę 0.1 to możemy dać 0.2 - tak czy nie?
Nie.
No chyba że w jakiś automagiczny sposób sprawisz że plastik ułoży się obok a nie wypłynie na już ułożoną warstwę 0.1. No i nie wiem jak chcesz wtedy zachować kąt ściany którą drukujesz.
Ok, ale jak układasz obok siebie tylko 0.1 to masz skos, i część warstw jest "w powietrzu zakończona".

Dokładnie w ten sam sposób chce położyć druga warstwę.

Czyli zakładam że startuje od poziom 0 to robię jedną ścieżkę (obrys) na 0.1, i mogę położyć obok druga na 0.1 i 0.1, mam wtedy skos, albo od razu 0.2.

Ten sam wynik.

Teraz jasne?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: samezrp »

To teraz ja napiszę jak to zrozumiałem i czemu, i Ty i @dziobu macie rację w swoim mniemaniu.
Idea @dziobu z czerwoną strzałką, tak jak rozumiemm, Twoją jest na zielono (to, że ścieżka to nie koło w przekroju, a jest spłaszczona pominam).
W zależności od wielkości warstwy, idea @dziobu się nie zmienia, takie samo będzie ułożenie ścieżek, ale o grubości 0,1mm.
Ty, jak zrozumiałem chciałbyś zgodnie zasadą, że mniejsza warstwa to większy kąt do uzyskania same brzegi zrobić 0,1, a resztę 0,2, żeby nie marnować czasu. Czy się da nie wiem, ale nie znam slicera, który tak robi.
Załączniki
Clipboard01.png
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: dziobu »

Tak, w szczegolnych przypadkach to zadziała.
Ale biorąc pod uwage poziom skomplikowania samego cięcia to wątpie żeby w najbliższym czasie ktoś to wprowadził. Już prędzej obstawiam wypełnienie z inną grubością. W każdym razie nie kojarzę żadnego slicera który by to dziś oferował.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 10
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: RE: Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: mcxmcx »

samezrp pisze:To teraz ja napiszę jak to zrozumiałem i czemu, i Ty i @dziobu macie rację w swoim mniemaniu.
Idea @dziobu z czerwoną strzałką, tak jak rozumiemm, Twoją jest na zielono (to, że ścieżka to nie koło w przekroju, a jest spłaszczona pominam).
W zależności od wielkości warstwy, idea @dziobu się nie zmienia, takie samo będzie ułożenie ścieżek, ale o grubości 0,1mm.
Ty, jak zrozumiałem chciałbyś zgodnie zasadą, że mniejsza warstwa to większy kąt do uzyskania same brzegi zrobić 0,1, a resztę 0,2, żeby nie marnować czasu. Czy się da nie wiem, ale nie znam slicera, który tak robi.
Tak, dokładnie o to mi chodziło, ale żeby (licząc od prawej góry) dwie warstwy 0.1 były położone jako jedna 0.2 szerokość jest taka sama, jedynie wysokość się zmienia.

Bo tak naprawdę układamy cis 0.2wysokie i 0.6 szerokie, albo 0.1 wysokie i 0.6 szerokie (dla duszy 0.5 mm.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: kretu »

A nie wystarczyłaby ci opcja która jest na pewno w s3d nie wiem jak w innych slicerach że ustawiasz warstwę 0,1 ale dla infill ustawiasz łączenie 2-3 warstw? Wtedy obrys masz na 0,1 a infill na 0,2-0,3.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: samezrp »

Jak napisał @dziobu wyżej:
dziobu pisze:W każdym razie nie kojarzę żadnego slicera który by to dziś oferował.
I ja się z nim zgadzam. Przynajmniej na dzisiaj takiego rozwiazania nie znam.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: dziobu »

kretu pisze:A nie wystarczyłaby ci opcja która jest na pewno w s3d nie wiem jak w innych slicerach że ustawiasz warstwę 0,1 ale dla infill ustawiasz łączenie 2-3 warstw? Wtedy obrys masz na 0,1 a infill na 0,2-0,3.
A tak, jest takie coś. Przyznam że zupełnie o tym zapomniałem, choć korzystałem z tego kiedyś.
Ma to kilka wad:

- jest określony pewien stosunek szerokości ścieżki do wysokosci warstwy; tą opcją łątwo jest wyjść poza wzpomnianą proporcję:
The chosen support layer interval has resulted in a support width/height ratio below 1.2.
This is typically not recommended and may cause poor layer adhesion.

Choć nikt nie broni tego olać.

- powyższy problem powoduje że wypełnienie potrafi nie dotykać ścianek lub nawet samego siebie w modelu pomimo że początkowe warstwy są OK. To nieco burzy ideę wypełnienia,

- totalna kicha w przypadku skomplikowanego kształtu obrysów; bywa że ścianka wisi w powietrzu zaraz obok wypełnienia,

- zysk w czasie jest raczejśredni - dla wypełnienia rzędu 50-70-90% to jeszcze, ale kto robi duży obiekt z takim środkiem? Zresztą przeważnie to wypełnienie zasuwa na 100% nominalnej szybkości a czas wydruku wysłużają bardziej obrysy i support.

Jako że w większośći robię rzeczy użytkowe to np wypełnienie nie połączone z obrysem jest u mnie nieakceptowalne. Ale oczywiśćie to zależy od modelu czy plastiku także mój błąd że przegapiłem ten fjuczer ;)
Anxles
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 21
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:40
x 3

Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: Anxles »

Czy wiecie o tym że w S3d jest taka opcja jak Sparce infill, i ustawiasz co drugą warstwę, obrysy dajesz na 0.1 a wypełnienie będzie robić co 0.2

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 10
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: RE: Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: mcxmcx »

Anxles pisze:Czy wiecie o tym że w S3d jest taka opcja jak Sparce infill, i ustawiasz co drugą warstwę, obrysy dajesz na 0.1 a wypełnienie będzie robić co 0.2

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
Tak, wiemy.

Ale chodzi, żeby jak masz 3 obrysy, to żeby one były na te 0.2 dla szybkości, a 0.1 przykładowo dla łagodnego przejścia.

Jak ustawisz sparse infill na co druga warstwe to infill sobie zrobi na 0.2 a obrysy będą szły na wymaganym 0.1, co zjada czas.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Anxles
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 21
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:40
x 3

Re: Ułamkowa grubość warstwy

Post autor: Anxles »

No już bez przesady, przy kombinacji możliwości że w pionie można podzielić na oddzielne procesy każdy inne ustawienia czy wysokość, i wypełnienie co 2 warstwa, możliwosci są ogromne, a rzeczywiście różne wysokości ostatniej linii obrysu i pozostałych sprawiałyby problemy techniczne, już więcej czasu nie oszczedzisz

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”