"Test" slicer-ów

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

"Test" slicer-ów

Post autor: Artu »

Co o tym myślicie :roll:


źródło: http://www.youtube.com/watch?v=NEJG9Fdw0FI

Ściągnąłem polecany Slic3r prusa3d v1.38.5, i jakoś nie mogę go "ogarnąć" :shock:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: "Test" slicer-ów

Post autor: FlameRunner »

1. "WIELKI TEST" slicerów, polegający na drukowaniu "overhangów", będących w istocie mostami (bridges)?
2. Facet ma za plecami dwie drogie dwugłowicowe drukarki, a pierdoli się z reprapowymi sztuczkami jak drukowanie mostów?
3. Zaletą Slicer PE jest to, że udało mu się wydrukować małego piździka bez raftu?
4. W Cura da się ustawić Z-hop.
5. Dla mnie WSZYSTKIE prezentowane wydruki mają nieakceptowalną geometrię. Na "bajecznym", "przepięknym" wydruku mosty nadal bardzo, bardzo wiszą.
6. Mosty obecnie mają mniejsze znaczenie niż kiedykolwiek. Pomijając już możliwość skorzystania z drugiej głowicy i drukowania z dedykowanego materiału podporowego (rozpuszczalnego lub usuwanego ręcznie), każdy z tych slicerów powinien choć trochę ogarniać supporty drukowane z materiału głównego i pozwolić na dużo, dużo wierniejsze odwzorowanie geometrii.

Co ja obejrzałem...
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: "Test" slicer-ów

Post autor: Berg »

Przecież nie musiał w UM używać drugiego ekstrudera? Nie wiem czy tam coś jest ekstra w um potrzebne by jeden odpalić ale zawsze sobie mógł poprawić start code w każdym slicerze na wzór dowolnego działającego wydruku na UM. Bez sensu.

IdeaMaker jako jedyny z opisanych dostępnych za free ma możliwość robienie ręcznie słupków supportu. Za to nie gada z octoprintem :(. @dragonn owi może się spodobąć, bo jest na linuxa :P
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: "Test" slicer-ów

Post autor: dragonn »

Raz nawet odpalałem tego IdeaMaker ale interfejs był jakiś dziwny. Dostęp do parametrów był jakoś dziwnie zakopany, program ewidentnie przygotowany pod korzystanie z gotowych profili. Preferuję program gdzie w jednym oknie mam wybór profili i zmianę parametrów a tam jest masa podokien. Ustawień też bym powiedział że ma podstawowy zestaw.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: "Test" slicer-ów

Post autor: kretu »

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale on przetestował slicery drukując overhangi dla dwóch slicerów na UM a dla dwóch na rise3d? Kurde tak ciekawy temat na film a gość go najzwyczajniej w świecie zjebał.
Zabrakło porównania jak zachowuje się slicer przy małych elementach, jak z cienkimi ściankami, jak zachowują się podpory i raft i czy można je konfigruować ręcznie, porównanie czasu cięcia, i wiele wiele innych czynników które można było sprawdzić a są faktycznie istotne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”