3DGence Slicer

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

3DGence Slicer

Post autor: Blazi »

PS widzieliście nową wersje 3DGence slicer ?
Tak :D Ale też jestem ciekaw opinii. :)

// Dyskusja wydzielona z tematu: viewtopic.php?f=8&t=2345 , gdzie została zapoczątkowana przez @robertm
// FlameRunner
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zortrax M200 - problemy z drukiem

Post autor: FlameRunner »

Szymon, czyń honory i załóż temat o tym slicerze. ;)
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Zortrax M200 - problemy z drukiem

Post autor: Blazi »

Szymon, czyń honory i załóż temat o tym slicerze
Nope - nie siedzę tutaj oficjalnie a taki temat mogłby być odebrany jako forma wsparcia technicznego, reklamy, chwalenia się czy cholera jedna wie czego jeszcze - i nic dobrego z tego by nie wyszło. Jak taki temat by się pojawił chętnie bym go obserwował bo każdy glos jest ważny - ale nie chcę być stroną w dyskusji czy potencjalnych kłótnach co jest lepsze i dlaczego.

Żeby była jasność dla tych którzy nie wiedzą o co mi chodzi (a chcą wiedzieć) - razem z zespołem rozwijam to oprogramowanie i jestem związany NDA.
McKee, WillingMagic, FlameRunner
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
preak_zortrax
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2017, 00:37
x 6

Re: Zortrax M200 - problemy z drukiem

Post autor: preak_zortrax »

Blazi pisze:
PS widzieliście nową wersje 3DGence slicer ?
Tak :D Ale też jestem ciekaw opinii. :)
ja z drugiego, olsztynskiego obozu :}

Plus z interfejs, minus za to ze 'pachnie' Curą z kilometra. Jest tak samo autorski jak algorytm naprawy siatki w NetFabb.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Zortrax M200 - problemy z drukiem

Post autor: emartinelli »

Przecież oficjalnie jest podane, że bazuje na silniku Cura:
3dgence_slicer.jpg
Bardziej stosowne pytanie to co i czy w ogóle jest zmienione poza interfejsem i profilami druku
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: 3DGence Slicer

Post autor: FlameRunner »

Jeśli ktoś ma Industry i chce po prostu drukować, bez przejmowania się parametrami (czy nawet nie zdając sobie sprawy z istnienia znacznej większości z nich), interfejs idzie w dobrym kierunku.

Silnik to oczywiście CuraEngine (czy to źle?) i nikt tego nie ukrywa. Pytanie czy to jest "czysty" CuraEngine, czy zostały wprowadzone jakieś autorskie zmiany?
preak_zortrax
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2017, 00:37
x 6

Re: Zortrax M200 - problemy z drukiem

Post autor: preak_zortrax »

emartinelli pisze:Przecież oficjalnie jest podane, że bazuje na silniku Cura:
3dgence_slicer.jpg
Bardziej stosowne pytanie to co i czy w ogóle jest zmienione poza interfejsem i profilami druku

Wiem, wiem - napisalem po prostu moje odczucia po chwili zabawy. Interfejs zdecydowanie bardziej przyjazny niż Cura, na pewno uprzyjemni prace mniej doswiadczonym userom.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: 3DGence Slicer

Post autor: Zepco »

Czyżby dodawanie S3D do 3DGencee było mało opłacalne?
Mimo to dobre posunięcie, bo mają większą kontrolę nad dostosowaniem maeteriałów dla poprawy jakości.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: 3DGence Slicer

Post autor: Blazi »

ja z drugiego, olsztynskiego obozu :}
Pozdrawiam. :)

Cura jest modułowa - główne składniki to interfejs i CuraEngine. Do tego drugiego można załadować .stl-kę i profil druku właściwie odpalając program z linii komend - całą resztę robi interfejs który wbrew pozorom nie jest tylko kolorowymi kafelkami z menu wyboru profilu. Od manipulacji modelami poprzez wczytywanie i aktualizacje profili materiałowych, układanie modeli na ściance, przecinanie modelu płaszczyzną po podgląd .gcode - to wszystko robi interfejs.

A cena S3D jest akurat jednym z jego najmniejszych problemów...
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: 3DGence Slicer

Post autor: robertm »

cały ten temat wystartował (w mojej głowie) z dwóch powodów z jednej strony oglądałem liva od CD3D w którym zaprezentowana została nowa drukarka od 3dGence DOUBLE- z drugiej w tym samym niemal czasie Zortrax ogłosił M200+ (kurde jakoś mi się to teraz z dobrą zmianą skojarzyło ale to nieważne)... W tym samym czasie na fanpage Druk 3d Polska ktoś zapytał jaka alternatywa dla M200 z dwiema głowicami za ok 10K zł. Tam napisałem o tym ze warto zapoznać się z DOUBLE, oraz to że slicer zaprezentowany z tą drukarką moim zdaniem zostawia Z-Suite daleko w tyle.
Na ten głos odezwało się dwóch pracowników Zortraxa ...

Jakkolwiek na tamten moment nie wiedziałem jeszcze, że 3dgence bazuje na silniku Cury - bo jak większość Was wie jestem fanem Zortraxa i z obcymi slicerami kontaktów nie utrzymuje, co nie zmienia faktu, że jakoś tam śledzę POLSKĄ SCENĘ. Rozmawiałem z obydwoma Panami od Zortaxa, którzy do mnie zagadali....

Wracając do samego 3DGence uważam, że nawet jeśli silnik jest pobrany z CURY jest to bardzo dobry krok, bo dla mnie w 95% przypadków liczy się wydruk, a nie walka o wydruk jak jednak pokazuje ten temat z którego ten wątek został wydzielony czasem dobrze móc samemu pomajstrować przy profilach. Gdy pierwszy raz wrzuciłem sobie podgląd zakładek z ustawień zaawansowanych i mając w głowie jedno okienko Z-Suite nawet w wersji 2.4.x nie można odnieść innego wrażenia jak to, że Z-Suite zostało daleko w tyle za konkurencją. Oczywiście ktoś kto kupi którykolwiek z produktów Zortraxa i będzie chciał po prostu drukować - w tych 95% przypadków dostanie to co chciał - i wiem, że taka jest od początku polityka Zortraxa, jednak ten wewnętrzny głos reprapowca, który zawsze jest i będzie w środku mnie - chce więcej kontroli. Nie ma znaczenia czy to Cura, S3D, czy nawet slic3r - warto korzystać i wręcz kopiować dobre rozwiązania dla dobra własnych klientów. Ufam, że Z-Suite kiedyś dorówna do pozostałych ...

Patrząc z perspektywy klienta "guzik" mnie interesuje, czy to jest autorski soft, czy też nie - za to bardzo interesują mnie jego możliwości i funkcjonalność no i w tym właśnie 3dGence zostawia Z-Suite daaaaaaaaaaaleko w tyle ...
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”