Cura 3.4 - uwaga na profile

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

Post autor: TDI-CAD »

Mi został profil drukarki i filamentu na win7 64bit, ale po pocięciu modelu nie ma home Z i drukuje w ostatniej pozycji Z
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

Post autor: corristo25 »

Kolejna cudowna niespodzianka. Zmienili start g-code tak, że bazowana jest tylko oś Z. Dobrze że byłem przy drukarce przy starcie :|

EDIT. Mimo że zassałem moje stare profile. Prędkości druku i tak mam inne. Niby ustawienie bazowe 50mm/s:
poprzednio inner wall mialem 50, outer 25.
teraz mimo ustawienia prędkości na 50. inner ma 70 a outer 35 :|
Pajacyk0v

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

Post autor: Pajacyk0v »

Ja finalnie zgrałem swoje profile z %appdata%\cura\3.X\ i zrobiłem czystą instalację. Problem wywalającego slicera znikł.

O ile materiały i drukarkę da się zaimportować w programie to profile druku (folder quality) to porażka. Otworzyłem swoje pliki CFG w Notepadzie i po kolei je przeglądając wyklikałem od nowa w Cur(v)ie. Na szczęście nie miałem ich zbyt wiele.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

Post autor: McKee »

Pajacyk0v pisze:Otworzyłem swoje pliki CFG w Notepadzie i po kolei je przeglądając wyklikałem od nowa w Cur(v)ie. Na szczęście nie miałem ich zbyt wiele.
Brawo Ty!
... ale to jakaś paranoja żeby aktualizacja tak wyglądała.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

Post autor: dziobu »

No trochę żenujące, zwłaszcza że oidp to nie pierwszy raz. Dziwne że dodając takie bajerasy jakie robią, nie potrafią zachować kompatybilności albo przynajmniej zrobić automatycznego konwertera do najnowszej wersji.
Awatar użytkownika
Vesp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 82
Rejestracja: 29 gru 2016, 08:09
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Detla & AM8
x 6

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

Post autor: Vesp »

U mnie upgrade z 3.2>3.4 bez problemu, wszystkie profile i definicje drukarek bez zmian.
If an experiment works, something has gone wrong.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

Post autor: FlameRunner »

A dajcie spokój, ja z powodu profili korzystam nadal z 3.0.3 :(
Pajacyk0v

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

Post autor: Pajacyk0v »

dziobu pisze:No trochę żenujące, zwłaszcza że oidp to nie pierwszy raz. Dziwne że dodając takie bajerasy jakie robią, nie potrafią zachować kompatybilności albo przynajmniej zrobić automatycznego konwertera do najnowszej wersji.
Wydaje mi się że to może być ostatni raz. Nie bez powodu jeden z głównych fjuczerów w 3.4 to backup profili w cloudzie. Być może zastosują jakiś bardziej uniwersalny format kompatybilny z przyszłymi wersjami. A poza tym będą mieli konkretną bazę do analizy kto co i jak :]
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

Post autor: dziobu »

I co z tego jak 3.4 znowu wymaga stworzenia profili od nowa?
Skopiowałem profil z 3.3 i w sumie to działa. Nie bardzo chce mi się śledzić zmiany w formacie plików, ale wygląda na to że kaszani to import profilu przy instalacji/pierwszym uruchomieniu a nie sam program. Tak czy owak, jest to KICHA.
Pajacyk0v

Re: Cura 3.4 - uwaga na profile

Post autor: Pajacyk0v »

Zauważyłem że na 3.4 przy kładzeniu górnych/dolnych warstw głowica po każdym przejeździe robi ~0.5s pauze zanim zacznie lecieć w przeciwnym kierunku. Tez tak macie? WTF?!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”