Slic3r

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
akaqa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2018, 21:49

Slic3r

Post autor: akaqa »

Cześć,

mam mały problem, chodzi o to że slic3r górną warstwę traktuje mi jako wypełnienie (Infil) nie za bardzo wiem jak to naprawić ktoś może wie jak pomóc?

Żółty kolor jak rozumiem odpowiada za perimiters, natomiast czerwony za infill.
Załączniki
asssssssssss.jpg
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Slic3r

Post autor: anraf1001 »

Bo ta górna czerwona warstwa o której mówisz to w istocie jest jej wypełnienie. Wszystko jest ok.
akaqa
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
akaqa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2018, 21:49

Re: Slic3r

Post autor: akaqa »

Nie no ok, tylko jak drukuję np sześcian 1cmx1cm pusty w środku bez wypełnienia nie generuje mi żadnych mostów w związku z czym górna warstwa może się zapdać
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Slic3r

Post autor: McKee »

Wybierz inny typ wypełnienia (rectilinear zamiast concentric) i zwiększ ilość górnych warstw (3 warstwy to baaardzo delikatnie jest) - IMHO dobrym zwyczajem jest posiadanie ~1mm górnej ścianki - przy warstwach 0.2mm to daje 5 górnych warstw, a w przypadku braku infill dodałbym jeszcze ze 3 warstwy żeby się ładne mosty zrobiły.
akaqa
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
akaqa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2018, 21:49

Re: Slic3r

Post autor: akaqa »

Dzięki za pomoc jeśli chodzi o tym wypełnienia to oczywiście ustawione mam na "rectilinear", "concentric" był tylko poglądowo. Jak najbardziej zgadzam się co do ilości warstw, jednak nadal nie rozwiązuje to mojego problemu, dlaczego nie generuje mi mostów :).

Dopiero zaczynam swoja przygodę z drukiem 3D i mogę być za uparta :D jednak nie daje mi spokoju ten fakt.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Slic3r

Post autor: McKee »

Nie bardzo rozumiem co jest źle (a może ten typ tak ma i ja się już przyzwyczaiłem).
Ale jak chciałabyś żeby było?
Most nie może zaczynać się w miejscu perimiters - ścianka zewnętrzna by nieładnie wyglądała.
Dlatego klei się między ścianami - trochę to kiepskie ale tak jest.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
akaqa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2018, 21:49

Re: Slic3r

Post autor: akaqa »

No dobrze, może to idiotyczne ale jesteś w stanie mi napisać jaki jest w takim razie zamysł mostów i kiedy one się generują ?
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Slic3r

Post autor: tpila1 »

Może źle to rozumuję albo widzę, ale ten model generalnie nigdzie nie potrzebuje mostów, to jest prosta bryła, która ma wszędzie górne warstwy i tyle. Mosty same w sobie są (jak to nazwa mówi) mostami/podporami przy połączeniu dwóch pionowych elementów, np. górna część ramy okna, tam nie masz puszczonych podpór, jest wycięty otwór i kiedy zaczyna się górna pozioma rama, tam wpierw powstaje most.
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Slic3r

Post autor: dziobu »

akaqa pisze:No dobrze, może to idiotyczne ale jesteś w stanie mi napisać jaki jest w takim razie zamysł mostów i kiedy one się generują ?
Most to drukowanie częsci w powietrzu. Nie chodzi tu o ściankę tylko o detal lub jego część. Ale taką część która zaczyna się w powietrzu.
Popatrz. Bierzemy takie coś:
a1.jpg
I tu masz poziomą część która wisi sobie w powietrzu.
Tak to wygląda pocięte:
a2.jpg
Wygląd od spodu:
a3.jpg
Żółty kolor to most. Ta część jest drukowana w powietrzu. I konkretnie chodzi o wydruk detalu a nie sciany. Tu masz widok górnej ściany od spodu (przekrój):
a4.jpg
Oczywiście jest drukowana w powietrzu, ale to tylko zakończenie detalu, ściana górna. Ty, jako operator slicera musisz wyczarowac takie opcje żeby ta ściana miała się czego trzymać. I robisz to wypełnieniem lub supportem wewnętrznym (Cura to chyba ma). Natomiast mosty drukujesz na żwyca albo dodajesz klasyczny support:
a5.jpg

edit.
Tu jeszcze ciekawie napisali o mostach: https://www.simplify3d.com/support/prin ... r-bridging
akaqa
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Slic3r

Post autor: Cosik »

A ja mam inne pytanie, czemu Slic3r a nie Slic3r Prusa Edition? Obecnie wersja PE wyprzedza swój pierwowzór o lata świetlne, polecam ;)
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”