Kisslicer dla niezależnych głowic

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: olo2000pm »

Czy w wersji pro można ustawiać dwa przedmioty na stole w dowolnym miejscu? W darmowej wersji można tylko przestawiać wspólnie.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: TDI-CAD »

Nie można
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: tomekr »

No dobrze, wyjaśniło się po co, ale naprawdę nie każdy musi domyślić się intencji pytającego.
Na moje pytanie został tylko podany przykładowy model drukarki, a ja nie mam czasu czytać całego opisu danej drukarki, co, po co i jak i obowiązku znać wszystkich rozwiązań i metod drukowania. Dla mnie najprostszą przyczyną dodawania drugiej niezależnej głowicy było zwiększenie wydajności drukowania, bo kapanie można załatwić retrakcją i ścianką czyszczącą, a inne niedogodności unoszeniem głowicy, po co aż tak komplikować konstrukcję drukarki - to był mój punkt widzenia.
Wracając do pytania, w Kisslicerze można dodać listę komend dla: zmiany dyszy, podgrzewania dyszy, studzenia dyszy, odstawiania od pracy pracującej dyszy, wcześniejszego podgrzania dyszy przed zmianą, co określoną ilość warstw, przed drukowaniem, po drukowaniu, pauzowanie i wznawianie dla wykonania ręcznych czynności. Tak więc istnieje dosyć swobodna możliwość wpisania komend odpowiednio sterujących drukarką. Ponadto można łączyć różne profile drukowania tego samego elementu do określonego momentu/warstwy i później, przypisywać różne ekstrudery do różnych części w pliku STL, czyli, jeśli jeden "STL" zawiera kilka niepołączonych elementów, pojawia się lista tych elementów którym możemy przypisać różne ekstrudery.
Tak więc myślę, że da się to zrobić, choć nie korzystałem z tego, bo nie mam takiego sprzętu.
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: tomekr »

TDI-CAD pisze:Nie można
Możesz wywołać program z parametrami określającymi położenie następnego elementu, czyli możesz dowolnie pozycjonować elementy, tylko nie graficznie. Być może działa to w darmowej wersji również.
Ja korzystam głównie z wersji 2a beta Premium, ver 1.6 Pro różni się i prawie nie korzystam z niej. Jednak licencja Premium upoważnia do korzystania z obu wersji.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: TDI-CAD »

Kislicer nie ma opcji przesuwania modeli na stole. Jest opcja pozycjonowania, którą można ustawić na "precise" ale to nie dział do końca jak bym chciał. Można dodawać elementy do druku nawet te same jako oddzielne elementy i obracać je osobno. Dalej nie działa to dobrze. Już dawno odpuściłem sobie walkę z tym problemem w KS. Jeżeli chcę użyć KS z odpowiednio ustawionymi modelami to odpalam Slic3r i tam ręcznie ustawiam modele i zapisuje i taki model jako stl i wrzucam do KS.
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: tomekr »

Ja jak robiłem wydruk 2 kolorowy, viewtopic.php?f=34&t=591&p=51240#p51240 to właśnie przez linię komend pozycjonowałem 2 różne STL-e i to w x,y,z i obrót. Rzeczywiście byłem rozczarowany, że nie można graficznie pozycjonować elementów, ale właśnie z linii komend można.
Mnie w Kisslicerze brakuje porządnego wypełnienia, szczególnie trójkątami, bądź heksagonalnie, oba mają dobre właściwości wytrzymałościowe.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: olo2000pm »

tomekr pisze: poza duplikowaniem wydruku nie bardzo widzę sens takiego rozwiązania, stąd moje pytanie o co chodzi. .
Tomekr jesteś na forum hobbystycznym poświęconym drukarkom 3D i nie widzisz sensu w budowie tego typu drukarki?
Zbudowanie takiej drukarki to wyzwanie i to wystarczający argument dla "budowniczego" drukarek i mam nadzieję, że zdążę na targi w Kielcach:)
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: tomekr »

Olo2000pm, pewnie, że różne próby prowadzą do postępu, są odkrywcze i kształcące i są dla ludzi ciekawskich. Sam nie jestem inny, też mam różne swoje koncepcje na usprawnienie drukarki, czy budowanie lepszej, aczkolwiek innymi sposobami. Po prostu, w pewnym momencie byłem zirytowany, że ktoś zadaje pytanie niewystarczająco precyzyjnie, na które przypuszczam, że mogę odpowiedzieć i okazuje się, że moje domysły/założenia nie były właściwe, a wystarczyło jedno zdanie opisujące bardziej konkretnie przypadek. W sumie, to mam nadzieję, że mogłem pomóc i to się dla mnie liczy, a cała reszta to otoczka, żeby nie było zbyt sterylnie, hehe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”