Kisslicer dla niezależnych głowic

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: olo2000pm »

Mam pytanie do osób posiadających kisslicera pro. Czy w tej wersji kisslicer obsługuje niezależne głowice?
Wolę się upewnić przed zakupem.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1196
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: emartinelli »

Chyba nie ma u nas posiadaczy Kissa w wersji płatnej... :(
Berg
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: dziobu »

A nie lepiej do producenta napisać? Tam będą wiedzieli najwięcej ;)
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: olo2000pm »

dziobu pisze:A nie lepiej do producenta napisać? Tam będą wiedzieli najwięcej ;)
U mnie kiepsko z językiem angielskim, a translator też niefajnie tłumaczy.
Ale spróbować warto.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: tomekr »

Co znaczy niezależne głowice, poruszające się niezależnie? Posiadam Kisslicera Premium (czyli jeszcze więcej niż Pro), ale mam Vertexa K8400 z 2 głowicami na jednym wózku i nie zagłębiałem się w takie tematy, da się drukować w kolorach przez nakładanie 2 STL-i, drukuje 2 głowicami, obsługuje nawet 5 głowic i mieszanie filamentów, są opcje "zamrożenia" jednego wydruku, lub jego części i dokooptowania dalszego druku z innymi ustawieniami, druk z wypełnieniem co którąś warstwę otoczki (perymetru), drukowanie różnymi warstwami kilku elementów, czy też kompletne wydruki elementów na stole, o ile układ drukarki i rozłożenie pozwala i najfajniejsza cześć to kalibracja drukarki, czyli wydruki testowe ze zmieniającymi się parametrami w funkcji wysokości, czyli temp. wydruku, max szybkości, ciśnienia podawania filamentu, retrakcji. Jeszcze są jakieś opcje wykańczania powierzchni wydruku zgodnie ze dowolnym zdjęciem, ale tego jeszcze nie rozgryzłem.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1196
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: emartinelli »

Np. drukarka BCN3D Sigma
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: tomekr »

Hmm, tak myślałem. Nie widziałem takiej opcji w Kisslicerze, musiała by być jeszcze jedna oś np X', czy "A", nie zauważyłem tego nigdzie.
Zresztą poza duplikowaniem wydruku nie bardzo widzę sens takiego rozwiązania, stąd moje pytanie o co chodzi. To nie jest drukarka wierszowa, tylko konturowa, nie zrobisz 2 różnych konturów w tym samym czasie, jedynie tylko kopię, ewentualnie lustrzane odbicie. Do tego nie potrzeba specjalnego slicera, tylko mądrego menadżera/oprogramowania drukarki, który odpowiednio zduplikuje ruchy osi X, extrudera i dopilnuje temperatury drugiej głowicy i to wszystko. Myślę że tylko w slicerze trzeba ograniczyć pole robocze żeby zmieściły się oba wydruki, a reszta należy do firmware'u drukarki i ewentualnie tam pytanie, tyle że taka drukarka ma już odpowiedni firmware.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: McKee »

tomekr pisze:Zresztą poza duplikowaniem wydruku nie bardzo widzę sens takiego rozwiązania, stąd moje pytanie o co chodzi
Doczytaj ;) bo chyba zupełnie źle to rozumiesz. Nie chodzi o duplikowanie / drukowanie 2 wydruków w tym samym czasie tylko o drukowanie jednego różnymi materiałami - czyli właśnie to co masz u siebie :D ale trochę inaczej rozwiązane - jedyna różnica, to że głowice nie są na tym samym wózku (czyli np można odjechać / zaparkować żeby "nie kapało").
Moim zdaniem nie ma żadnego powodu, żeby to nie miało działać (o ile tylko kisslicer obsługuje "Tool Change"), ale na wszelki wypadek warto producenta zapytać.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: dragonn »

Jako że olo masz Dueta to wszystko załatwia on, slicer jakikolwiek musi tylko dodać komendy właśnie "tool change" i w ogóle nie musi mieć pojęcia w jaki sposób się to odbywa czy jaką konstrukcję ma drukarka.
Tak samo to będzie działać dla Vertexa jak i dla Twojego GIGANTS-a
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Kisslicer dla niezależnych głowic

Post autor: olo2000pm »

Czyli kupuje wersje pro :good:
A jak sie dodaje ""tool change" w kisslicerze?
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”