U30 + Slic3r konfiguracja

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Jane_Blond
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2019, 21:56
Lokalizacja: ŁDZ

U30 + Slic3r konfiguracja

Post autor: Jane_Blond »

Morduję się z poprawnym skonfigurowaniem Slic3ra z U30, najpierw "lał" za dużo filamentu, teraz daje za mało albo się odkleja (drukuję na szybie). Benche idą wzorowo. Czy może istnieje a ja nie wiem jakaś droga na skróty? .ini ? Próbowałam z benchy zaimportować konfigurację, ale ani drgnął... Slic3r ver. 1.3.0
Dysza 0,4, PLA 1,75. 1.warstwa grubość 0,4, 190st. i stół 65, kolejne: 0,2, 185st i stół 60. W Curze znów podpora zgrzewała mi się za mocno z bryłą ... i pożegnałam ją na dzień dobry :cry:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: U30 + Slic3r konfiguracja

Post autor: dziobu »

Jane_Blond pisze:Morduję się z poprawnym skonfigurowaniem Slic3ra z U30, najpierw "lał" za dużo filamentu, teraz daje za mało albo się odkleja (drukuję na szybie). Benche idą wzorowo.
Czyli masz .gcode które drukuje się dobrze? To wrzuć tutaj.
Jane_Blond pisze:Czy może istnieje a ja nie wiem jakaś droga na skróty? .ini ? Próbowałam z benchy zaimportować konfigurację, ale ani drgnął...
Co rozumiesz przez "ini"? Najłatwiej żeby ktoś inny z U30 Ci wrzucił swój profil, ale to też niekoniecznie musi działać idealnie.
Jane_Blond pisze:W Curze znów podpora zgrzewała mi się za mocno z bryłą ... i pożegnałam ją na dzień dobry :cry:
A czy poza tym wydruk wyszedł poprawny?

Pomoc znacznie by ułatwiło jakbyś zdecydowała się jakiego slicera chcesz używać.
I dorzuć jakieś zdjęcia wydruków.
Napisz też z jakiego materiału drukujesz (producent/typ).
Jane_Blond
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2019, 21:56
Lokalizacja: ŁDZ

Re: U30 + Slic3r konfiguracja

Post autor: Jane_Blond »

Trochę zasugerowałam się opiniami bardziej doświadczonych ze Cura jest do niczego a wiec porwałam się na Slic3ra... przerobiłam manual, ustawilam parametry drukarki, filamentu i z wydrukiem trochę jak z totolotkiem...
filament Spectrum red dragon

poniewaz dzieci kradną mi niemalże wszystko co drukarka wypluje mam swiezaki:
Nabój - na szybie Ok, nawet stoi, trochę zredukowałam temp. Z 200 do 185 co widać u dołu.
Po lewej stronie drukowany na matowej stronie, nie chce się oderwać od części pomocniczej...
Naboje
Naboje
Kolejno uwielbiana łódeczka... starałam się zrobić zdjęcie żeby było widać wszystkie mankamenty... mam wrażenie ze było lepiej, ale drukuje z tego samego gotowca, bez grzebania w gcode. W połowie widoczna linia - zmienjszylam prędkość o 5% ale potem przywróciłam 100% i „zakłócenia” zniknęły. Stół zawsze poziomowaany „na kartkę”.
Znów problem z odklejaniem - filament aż przebarwia się...
Łódka 1
Łódka 1
Łódka 2
Łódka 2
Łódka 3
Łódka 3
Przy próbach cięcia Curą ładnie ułożyły się warstwy ale niestety nie mogłam oderwać ...to jest cześć do uchwytu do podawania filamentu.
Kostka
Kostka
Przy slic3rze warstwy układały się za wysoko ... i utknęłam z pełnym koszem głutków które wstyd pokazać ... i popapraną dyszą
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: U30 + Slic3r konfiguracja

Post autor: @GUTEK@ »

Moim zdaniem, najpierw ogarnij Curę, a Slic3ra puki co zostaw. Cura wystarczająco dobrze sobie radzi, żeby na początek jej używać. W dodatku masz na karcie plik z profilem do wczytania - więcej w temacie @Puziu o U30.
Moim zdaniem 2, drukujesz w zbyt niskiej temperaturze, poniżej 200C nie schodź.

A co do przyklejania do szyby, używasz jakiegoś kleju? Jeśli nic to kup w Rossmannie żel Hegron i spryskuj nim szybę przed wydrukiem. Potem po ostudzeniu wydruk bardzo łatwo odejdzie. Foto: https://www.drogerienatura.pl//media/pr ... pl-08f.jpg
Jane_Blond
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2019, 21:56
Lokalizacja: ŁDZ

Re: U30 + Slic3r konfiguracja

Post autor: Jane_Blond »

Curę skonfigurowałam na pewno poprawniej niż Slic3ra pewnie właśnie dzięki załączonemu profilowi stąd pytałam czy do Slic3ra też takowe istnieją ale ok ogarnę to wcześniej czy później ;)
Przy wyższej temp mam wrażenie że ten filament robi się jeszcze bardziej matowy i warstwy są rozlane chociaż chłodzenie tak czy tak daję na maxa...
Chodzi mi od wczoraj ten Hegron po głowie, na razie w ruch poszedł tylko ocet i (proszę się nie śmiać) lakier do włosów :) Chyba się przewietrzę (kierunek -> Rossmann)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: U30 + Slic3r konfiguracja

Post autor: dziobu »

Jane_Blond pisze:Przy wyższej temp mam wrażenie że ten filament robi się jeszcze bardziej matowy i warstwy są rozlane chociaż chłodzenie tak czy tak daję na maxa...
Ale to jest PLA?
Masz jakiś inny?
Jane_Blond pisze: Chodzi mi od wczoraj ten Hegron po głowie, na razie w ruch poszedł tylko ocet i (proszę się nie śmiać) lakier do włosów :) Chyba się przewietrzę (kierunek -> Rossmann)
Zasadniczo Hegron to...właśnie lakier do włosów ;)
Jane_Blond
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2019, 21:56
Lokalizacja: ŁDZ

Re: U30 + Slic3r konfiguracja

Post autor: Jane_Blond »

PLA widzę nawet dopisek PRO (chociaż nie wygląda na moich wydrukach), ot takie:
https://en.spectrumfilaments.com/produc ... -3031.html
Awatar użytkownika
dementor76
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 13 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Zawiercie
Drukarka: Ender 3
x 25

Re: U30 + Slic3r konfiguracja

Post autor: dementor76 »

Cześć
Mogę Ci dać moją paczkę konfiguracyjną do Slic3r-a PE , ale na drukarkę Ender 3 .Może dostosujesz te ustawienia do swojej drukarki.Na pewno trzeba będzie coś pozmieniać (wymiary stołu, temperatury hotendu, limity fabryczne prędkości, przyspieszeń itd.)
Załączniki
Slic3r_config_bundle_02022019.ini
(26.23 KiB) Pobrany 238 razy
Ender 3 - uruchomiony i ulepszony
Prusa MK3S - w fazie rozważań :D
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: U30 + Slic3r konfiguracja

Post autor: dragonn »

dementor76 pisze:Cześć
Mogę Ci dać moją paczkę konfiguracyjną do Slic3r-a PE , ale na drukarkę Ender 3 .Może dostosujesz te ustawienia do swojej drukarki.Na pewno trzeba będzie coś pozmieniać (wymiary stołu, temperatury hotendu, limity fabryczne prędkości, przyspieszeń itd.)
Czyli równie dobrze można wziąć Slic3r i zrobić profil od zera :roll:
FlameRunner, Artu
Awatar użytkownika
miruuu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2019, 17:46
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Drukarka: Alfawise U30
Kontakt:

Re: U30 + Slic3r konfiguracja

Post autor: miruuu »

Hegron ostatnio mało dostępny w Rossmanie, ale w Hebe dostałem wczoraj od ręki za 8 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”