Cura - odstępy między liniami POMOCY

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Chillvent
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2019, 07:19
x 1

Cura - odstępy między liniami POMOCY

Post autor: Chillvent »

Witam,

Jestem nowy na forum. Szukałem w internecie rozwiązania mojego problemu, ale nic z tego, dlatego piszę tutaj.
Rok temu kupiłem Anet A6, do cięcia używałem Cura i wszystko było OK. Jednakże kiedy zrobiłem back up komputera musiałem znów zainstalować Cure. I zaczęły się moje problemy.
Wydruki mają za cienkie linie/za duże odstępy pomiędzy liniami nakładanego filamentu. Ostatecznie cały wydruk jest "ażurowy".
To nie wina drukarki, bo z karty pamięci czyta stare modele i drukuje je dobrze.
Już w Slicerze widać, że nie będzie to dobry wydruk - prześwituje.
Zdjęcia poniżej:
4OoXIPB.jpg
tak drukuje stare modele
tak drukuje stare modele
tak drukuje teraz (cały wydruk składa się z takich cienkich linii)
tak drukuje teraz (cały wydruk składa się z takich cienkich linii)
tu widać jak cały wydruk prześwituje
tu widać jak cały wydruk prześwituje

Profil drukarki wziąłem stąd - https://www.thingiverse.com/groups/anet ... opic:13615

Pomocy
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura - odstępy między liniami POMOCY

Post autor: FlameRunner »

Witaj na forum!

Zamieszczaj zdjęcia jako załączniki do postów - https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=22&t=2109.
Nie wstawiaj linków do skracaczy - https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=22&t=4048.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura - odstępy między liniami POMOCY

Post autor: FlameRunner »

A na razie, jeszcze bez oglądania zdjęć, strzelam że to Ci pomoże: "Ustawiamy poprawną średnicę filamentu w Cura (uwaga na przecinki!)" na przyrostowo.pl
Chillvent
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2019, 07:19
x 1

Re: Cura - odstępy między liniami POMOCY

Post autor: Chillvent »

Witaj,

Przepraszam, za błędy.
Tutaj pełen link do profilu drukarki - https://www.thingiverse.com/groups/anet ... opic:13615

Średnicę filamentu wprowadzałem z kropką (starsze wersje) i z przecinkiem (nowsze wersje). Żadnych efektów.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura - odstępy między liniami POMOCY

Post autor: FlameRunner »

Poprawiłem pierwszy post.
Chillvent pisze:Średnicę filamentu wprowadzałem z kropką (starsze wersje) i z przecinkiem (nowsze wersje). Żadnych efektów.
"Starsze wersje", "nowsze wersje"?

Z której wersji Cura korzystasz?
Czy możesz załączyć gcode, z którego drukowałeś pokazany w pierwszym poście wadliwy wydruk?
Chillvent pisze:Już w Slicerze widać, że nie będzie to dobry wydruk - prześwituje.
Tak po prostu renderowany jest ten podgląd wydruku. Najwyższa warstwa (lub 5, jeśli tak ustawisz) wygląda normalnie, a pozostałe są wizualizowane "zgrubnie".
Masz albo starą wersję Cura, albo nową wersję i kartę graficzną nie ogarniającą OpenGL 4.1 (ewentualnie wymuszony stary rodzaj podglądu warstw, ale wątpię, bo to musiałbyś sam zmienić).
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2668

Re: Cura - odstępy między liniami POMOCY

Post autor: Berg »

FlameRunner pisze: Czy możesz załączyć gcode, z którego drukowałeś pokazany w pierwszym poście wadliwy wydruk?
OT: @FlameRunner - nie podpuszczaj mnie, nie mam czasu, nie będę liczył znowu średnicy filamentu na podstawie ruchów z gcode ;)

Odnośnie Cura:
Zrzut ekranu 2019-03-11 o 08.16.06.png
Zrzut ekranu 2019-03-11 o 08.16.30.png
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2668

Re: Cura - odstępy między liniami POMOCY

Post autor: Berg »

Ale to są dwie różne kwestie.
1. Sitko masz z powodów, o których pisał wcześniej FR. Na pewno źle ustawiona średnica filamentu, albo zmienione Flow na 50%
2. Odnośnie wypełnienia w literkach u Ciebie "OLS", to jak na załączonych wyżej obrazkach. W pozostałych miejscach na ekranie jest ok, nic Ci nie prześwituje. Domyślnie w standardowych profilach Cura jest tak, jak na drugim zdjęciu.

Nie widzę żadnego sensu pobierania profili drukarki. Ma wszystko działać na domyślnym. A jak potem zmieniasz, to przynajmniej wiadomo co.
Chillvent
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2019, 07:19
x 1

Re: Cura - odstępy między liniami POMOCY

Post autor: Chillvent »

FlameRunner pisze:
Z której wersji Cura korzystasz?
Czy możesz załączyć gcode, z którego
drukowałeś pokazany w pierwszym poście wadliwy wydruk?

Po Backupie komputera ściągnąłem 3.6 64bit i tam przy robieniu profilu drukarki ustaliłem średnicę filamentu z przecinkiem (mogłem wpisać inie zmieniło na kropkę). Wydrukowałem i okazało się, że wydruk jest cały z "siateczki". Zauważyłem, że po cięciu, w widoku warstw jest widoczna taka sama siateczka. Zawsze widać było gładką powierzchnię warstw top, nawet jeśli leżały poniżej najwyższej (w tym przypadku powierzchnia pod napisem).
Potem ściągnąłem wersję 3.2.1 64 bit (z tego co pamiętam to jej używałem przed backupem). Przy zakładaniu profilu już nie mogłem wpisać przecinka, więc wpisałem kropkę. I ten sam problem, że widzę już w Curze tę samą siateczkę. Co ciekawe, kiedy zmieniam średnicę dyszy, odstępy między liniami dalej są.

GCODE moze udostępnię jak wrócę z pracy.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura - odstępy między liniami POMOCY

Post autor: FlameRunner »

Oż ja pierdolę! Napisałem cały artykuł o tym, że tam nie może być przecinka, tłumacząc dlaczego nie może być przecinka i jak się Cura zachowa, jak się wpisze z przecinkiem. Zalinkowałem Ci go. I co? I nic. Jak krew w piach.

Tłumaczyłem też kilka postów wyżej, dlaczego w podglądzie wydruku widzisz siateczkę. To też jak krew w piach.

Kiedyś mnie szlag jasny trafi przez to forum. :)
dziobu, dragonn, Berg
Chillvent
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2019, 07:19
x 1

Re: Cura - odstępy między liniami POMOCY

Post autor: Chillvent »

FlameRunner pisze:Oż ja pierdolę! Napisałem cały artykuł o tym, że tam nie może być przecinka, tłumacząc dlaczego nie może być przecinka i jak się Cura zachowa, jak się wpisze z przecinkiem. Zalinkowałem Ci go. I co? I nic. Jak krew w piach.

Tłumaczyłem też kilka postów wyżej, dlaczego w podglądzie wydruku widzisz siateczkę. To też jak krew w piach.

Kiedyś mnie szlag jasny trafi przez to forum. :)
Andrzeju nie denerwuj się :) Napisałem Ci co robiłem wczoraj. Dzisiaj zrobię próby z tymi kropkami i przecinkami i powiem Ci co wyszło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”