Cura, przeskok o kilkanaście wersji...

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
TheBocios
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:43

Cura, przeskok o kilkanaście wersji...

Post autor: TheBocios »

Hejo, mam drukarkę CoreXY - X3D wersję XS. Do przycinania używam wersji Cura i profilu który był podany w oryginalnym projekcie ( wersja - 14.12.1 :shock: ) i jakoś to tam działa. Zastanawiam się czy ktoś z Was przesiadł się na jakąś bardziej "współczesną" wersje Cury? Ja szczerze mówiąc miałem kiedyś taki pomysł i chciałem zaimportować profil do jakieś nowszej wersji ale wyszła z tego sieczka... Pytanie do Was czy komuś się to udało? I czy to ma jakieś wymierne pozytywne/negatywne skutki?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura, przeskok o kilkanaście wersji...

Post autor: FlameRunner »

TheBocios
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:43

Re: Cura, przeskok o kilkanaście wersji...

Post autor: TheBocios »

FlameRunner pisze:Ta metoda nie działa: https://ultimaker.com/en/resources/2134 ... ew-version ?
Hmm próbowałem to robić już jakiś czas temu i pamiętam, że program wypluł mi jakieś krzaki, ale jak tylko wrócę do chaty to spróbuję. Dzięki.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Cura, przeskok o kilkanaście wersji...

Post autor: Berg »

a czy na pewno w tych profilach masz ukrytą taką wartość że nie odtworzysz jej z głowy w 5minut ?
Przy okazji robiąc sobie porządek. Moim zdaniem lepiej na nowo zacząć od czystego profilu. Zmienić tylko kod startowy, średnicę filamentu, długość retrakcji, infill before wall, poprawić szybkość druku i zobaczyć co wyjdzie. Wyjdzie dobrze.
FlameRunner, Adinfo
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura, przeskok o kilkanaście wersji...

Post autor: FlameRunner »

Otóż to.
To jest jeden profil: jeden materiał, jedna średnica dyszy, jedna wysokość warstwy.
Po tylu latach wziąłbym po prostu czystą instalację najnowszej wersji wybranego slicera i zrobił podobny profil od zera, starym się co najwyżej inspirując.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Cura, przeskok o kilkanaście wersji...

Post autor: Gmeracz »

rafaljot pisze:Zmienić tylko kod startowy, średnicę filamentu, długość retrakcji, infill before wall, poprawić szybkość druku i zobaczyć co wyjdzie. Wyjdzie dobrze.
I nie zapomnij ustawić rozmiaru stołu :thumbup:

Też miałem podobny dylemat kiedyś, bo nowa Cura jest baaaardzo różniąca się wszystkimi konfigami i profilami. Dlatego zrobiłem sobie nowy profil i śmiga.
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
michu
Postów w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 30 maja 2019, 15:47
x 20

Re: Cura, przeskok o kilkanaście wersji...

Post autor: michu »

A ja mam pytanie, czy sprawdzacie, jakie różnice wnoszą nowe wersje, czy po prostu przenosicie swój sprawdzony profil?
Mamy tu ciekawy przykład, bo ostatnio pojawiła się nowa wersja 4.2.1, która ma trochę poprzestawiane parametry od poprzednika 4.1 np dla Ender 3:
  • zwiększona ilość ścianek do 3
  • grubość ścianek z 0,4 na 0,44 ???
  • obniżona prędkość z 60 do 50 mm/s
  • itd.
W sumie wszelkie te poprawki może i poprawiają jakość, ale znacznie wydłużają czas druku...
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura, przeskok o kilkanaście wersji...

Post autor: FlameRunner »

Normalnie dla drukarek nie-Ultimaker nie ma takich atrakcji.
Z Enderami jest w tym momencie sytuacja nietypowa, w Cura 4.2 został dodany CreawsomeMod.
Jak masz na przykład Anycubic Kossel Linear Plus, to sprawa jest prosta, Cura nie zawiera profili do niej i nie masz innej możliwości niż przenieść swoje z poprzedniej wersji.
michu
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Cura, przeskok o kilkanaście wersji...

Post autor: Artu »

FlameRunner pisze:Jak masz na przykład Anycubic Kossel Linear Plus, to sprawa jest prosta, Cura nie zawiera profili do niej i nie masz innej możliwości niż przenieść swoje z poprzedniej wersji.
Pod warunkiem, że się ich nie "wytnie" podczas odinstalowania poprzedniej :rotfl:
michu
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Cura, przeskok o kilkanaście wersji...

Post autor: Gmeracz »

Nic z tych rzeczy. Mam Plusa i nic nie musiałem robić. Nowa wersja Cury przejęła gładko wszystko. Możliwe, że twój Windows Artu jest w takiej kondycji, jak hotend twojego Kossela...

Że - jak powiedziałeś - już nie trzyma... Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
// użytkownik zbanowany permanentnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”