Cura 2.4 Beta

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
matm60
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 38
Rejestracja: 13 sty 2017, 12:42

Re: Cura 2.4 Beta

Post autor: matm60 »

Nic nie musisz polaczac ani nic . Jak masz tam na dole w prawym dolny rogu chyba save model to tam możesz rozwinąć i dac printed USB u mnie działa
Załączniki
IMAG0091.jpg
:D Pozdrawiam Mateusz :D
Aktualna drukarka 3d ---LUME 3D---
W budowie Mostly printed cnc :P
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 2
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Cura 2.4 Beta

Post autor: S3b »

Do tej pory głównie ciąłem Slic3r'em, ale wziąłem nową Cure (2.3.1 oraz 2.4 beta) na warsztat i bardzo mi przypasowała.
Poza jedną rzeczą:
Przy cięciu czegokolwiek z nawet najmniejszym overhangiem Cura przy obrysach po wewnętrznej stronie modelu dodaje wypełnienie - nawet jeśli infill jest ustawiony na 0%, zmieniam ilość obrysów, wyłączam overlapy - nic nie pomaga - przez ten dodatkowy infill nie jestem w stanie wydrukować łódeczki 3Dbenchy z ABS'u - głowica zbyt długo podgrzewa plastik robiąc te wypełnienie i materiał podwija się na overhangach - Slic3r nie dodaje tego wypełnienia i ten problem przy łódeczce nie występuje.
cura_infill.jpg
Ktoś wie jak to wyłączyć?
To dla mnie największa wada tego slicera jak do tej pory (przydałby się jeszcze z-offset, ale to sobie rozwiązałem startowym G-code'm)
Poza tym jest super.
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura 2.4 Beta

Post autor: FlameRunner »

To chyba bottom layers? Ustawienie ich ilości na zero rozwiązuje problem, tyle że to raczej mało akceptowalne rozwiązanie.
Takie zachowanie ma sens przy ostrych nawisach, przy łódeczce to - jak dla mnie - po prostu bug.


Jest też niedoróbka w generowaniu g-code dla Repetiera.
Niezależnie od wybranego g-code flavour, ustawianie akceleracji odbywa się komendą M204 Sxxx. Niestety w Repetierze komenda M204 służy do ustawiania parametrów PID, na szczęście parametr Sxxx jest pomijany. Niemniej, ustawianie akceleracji dla Repetiera NIE DZIAŁA i najlepiej całkiem wyłączyć w profilach dla drukarek z Repetierem kontrolę przyśpieszeń.
Ustawianie jerk (Repetier tutaj też korzysta z komendy innej niż reszta świata) jest wykonane poprawnie, jest zrobiony "if" dla Repetiera i działa to jak należy.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Cura 2.4 Beta

Post autor: Berg »

A ja nie mogę znaleźć takiej opcji by ladnie robił górne i dolne warstwy. To znaczy by robił retrakcje jak nad/pod nimi przelatuje. Czasem wywala jakiś syf i zamiast ładnych zwojów ostatecznie przebija z pod spodu prążek.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura 2.4 Beta

Post autor: FlameRunner »

Travel > Combing
Pewnie masz All? Ustaw No Skin albo nawet Off.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Cura 2.4 Beta

Post autor: Berg »

oczywiście
:fool:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura 2.4 Beta

Post autor: FlameRunner »

Szansesą, że generowanie g-code (ustawianie akceleracji) dla Repetiera będzie poprawione.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 2
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Cura 2.4 Beta

Post autor: S3b »

Ogarnąłem problem niechcianego infilla przy overhangach, który opisałem wcześniej:
Coś jest skopane z Top/Bottom pattern - jeśli wybrany jest tryb "lines" to problem występuje.
Należy wybrać tryb "Zig Zag" dla dolnego i górnego wypełnienia i wtedy jest :good: .
Bardzo się cieszę z tego odkrycia, bo slicer jest przekozacki, a ten błąd sprawiał ze był dla mnie bezużyteczny - dodatkowy infill wymuszał kilkadziesiąt niepotrzebnych retrakcji na warstwie co przy moim bowdenie odbijało się na jakości wydruków.

Jedna rada dla osób, które wcześniej cięły slic3r'em - infill typu "Lines" w Curze to nie to samo co "Lines" w slic3rze. Cura nie łączy poszczególnych linni ze sobą, więc jeśli macie wyłączony combing to po każdej linii wypełnienia następuje retrakcja. Odpowiednikiem Slic3r'owego wypełnienia "lines" jest w Curze właśnie "Zig Zag"
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cura 2.4 Beta

Post autor: FlameRunner »

Dyskusja o nie-beta wydzielona:
viewtopic.php?f=15&t=655
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”