Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 20
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: samezrp »

Kolejny byk, ustawienia językowe jakoś nie mogą się zdecydować :)
Clipboard021.png
I jeszcze jedno, po zmianie parametrów i Apply wciśnięcie OK nie zamyka okna:
Clipboard022.png
I jak profile, to niech się opcja w menu też profile nazywa:
Clipboard023.png
A jak mam już loga oglądać, to może z tego okienka by się go dało otworzyć, a nie szukać Bóg wie gdzie? :P
Clipboard024.png
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 20
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: samezrp »

Loga sprawdziłem, jakoś specjalnie niewiele mi mówi :/

Kod: Zaznacz cały

00:04:31,138 INFO : [OS version: 6.1.7601], [OS max process RAM: 8589934464], [OS architecture: 64-bit][OS CPU: Intel(R) Core(TM) i7-2630QM CPU @ 2.00GHz]
00:04:32,158 INFO : Loading available engines
00:04:32,161 INFO : Loaded engine: Atmat3DPrinterSoftware.SlicingEngine.AtmatSlicingEngine
00:04:35,930 INFO : OpenGL version : 4.4.0
00:04:35,930 INFO : Graphics details : [Vendor: NVIDIA Corporation] [Renderer: Quadro 2000M/PCIe/SSE2] [Shader: 4.40 NVIDIA via Cg compiler]
00:15:29,218 DEBUG : Slicing process is about to start
00:15:29,219 DEBUG : First extruder nozzle size: 0,4
00:15:29,232 INFO : Saving STL files to one combined STL started
00:15:29,252 INFO : Saving STL files to one combined STL finished
00:15:29,310 ERROR : Cannot generate config file for ATMAT Engine: Index was out of range. Must be non-negative and less than the size of the collection.
Parameter name: index 
   at System.ThrowHelper.ThrowArgumentOutOfRangeException(ExceptionArgument argument, ExceptionResource resource)
   at Atmat3DPrinterSoftware.SlicerSettings.AtmatSlicerSettings.GenerateSlicingArgumentsOfTypeInt(Printer printer, MaterialSettings materialSettings, QualitySettings qualitySettings, Int32 speedMultiplier, Boolean twoExtruders, Int32 mainSettingsIndex)
   at Atmat3DPrinterSoftware.SlicingEngine.AtmatSlicingEngine.GenerateConfigFiles(List`1 settings, Printer printer, List`1 materialSettings, QualitySettings qualitySettings, Int32 speedMultiplier, List`1 inMeshFiles, String outGCodeFile, Boolean generateTwoConfigFiles, String mainExtruderName, String& commandArgs)
00:15:29,310 ERROR : Cannot generate config file for slicer
00:15:29,314 DEBUG : Slicing process finished
00:15:29,315 ERROR : Slicing operation failed
00:15:41,313 DEBUG : Slicing process is about to start
00:15:41,314 DEBUG : First extruder nozzle size: 0,4
00:15:41,315 INFO : Saving STL files to one combined STL started
00:15:41,326 INFO : Saving STL files to one combined STL finished
00:15:41,327 ERROR : Cannot generate config file for ATMAT Engine: Index was out of range. Must be non-negative and less than the size of the collection.
Parameter name: index 
   at System.ThrowHelper.ThrowArgumentOutOfRangeException(ExceptionArgument argument, ExceptionResource resource)
   at Atmat3DPrinterSoftware.SlicerSettings.AtmatSlicerSettings.GenerateSlicingArgumentsOfTypeInt(Printer printer, MaterialSettings materialSettings, QualitySettings qualitySettings, Int32 speedMultiplier, Boolean twoExtruders, Int32 mainSettingsIndex)
   at Atmat3DPrinterSoftware.SlicingEngine.AtmatSlicingEngine.GenerateConfigFiles(List`1 settings, Printer printer, List`1 materialSettings, QualitySettings qualitySettings, Int32 speedMultiplier, List`1 inMeshFiles, String outGCodeFile, Boolean generateTwoConfigFiles, String mainExtruderName, String& commandArgs)
00:15:41,327 ERROR : Cannot generate config file for slicer
00:15:41,329 DEBUG : Slicing process finished
00:15:41,329 ERROR : Slicing operation failed
adrian121
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 19
Rejestracja: 20 sty 2017, 11:54
x 3

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: adrian121 »

@samezrp jest już nowa poprawka z poprawionym interfejsem do ustawień i zaktualizowanym silnikiem. Daj znać co sądzisz.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 20
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: samezrp »

Oki, z domu obadam. BTW czemu, to pytanie do wszystkich chyba programistów, tak nie lubicie normalnych Windowsowych themes?
Wszyscy kombinują swoje własne rozwiązania, np. brązowy kolor tła czy czcionki (w Executorze) i marnują czas na programowanie HMI, zamiast użyć standardowych Windzianych, bez problemu dających się customizować itd. Choć chyba to pytanie na które nie dostanę odpowiedzi :)
BTW część okien widziałem już była poprawiona, pojawiły się widoczne przyciski (widać to na 2 focie wyżej), to co wyżej było na wer. 1.1.8 (o ile dobrze pamiętam).
McKee
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: dragonn »

samezrp pisze:Oki, z domu obadam. BTW czemu, to pytanie do wszystkich chyba programistów, tak nie lubicie normalnych Windowsowych themes?
Wszyscy kombinują swoje własne rozwiązania, np. brązowy kolor tła czy czcionki (w Executorze) i marnują czas na programowanie HMI, zamiast użyć standardowych Windzianych, bez problemu dających się customizować itd. Choć chyba to pytanie na które nie dostanę odpowiedzi :)
BTW część okien widziałem już była poprawiona, pojawiły się widoczne przyciski (widać to na 2 focie wyżej), to co wyżej było na wer. 1.1.8 (o ile dobrze pamiętam).
A ja Ci mogę udzielić odpowiedź - bo takie 'kolorowe' łatwiej przechodzi przez dział marketingu czy inne nieinformatyczne :D. Programiści rzadko sobie wymyślają takie rzeczy tylko przychodzi odgórnie 'to ma tak wyglądać', to robią.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 20
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: samezrp »

Czemu - na każdym kroku - tym co trzeba zajmują się nie ci co powinni :/
Chyba mi urlop potrzebny...
adrian121
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 19
Rejestracja: 20 sty 2017, 11:54
x 3

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: adrian121 »

Jeśli od programistów zależałby wygląd aplikacji to byłaby to aplikacja konsolowa odpalana z linii komend :D
A teraz poważnie mówiąc, programiści dostają wytyczne i muszą się ich trzymać. Odbiór interfejsu też zależy od preferencji użytkownika, jednia wolą klasyczny, inni nowoczesny, innym to obojętne. Zawsze dąży się do znalezienia rozwiązania, które zadowoli jak największe grono odbiorców.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 20
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: samezrp »

No właśnie.
Zawsze dąży się do znalezienia rozwiązania, które zadowoli jak największe grono odbiorców.
W Windows wbudowany jest mechanizm themes. Dzięki niemu użytkownik, każdy użytkownik, może zmienić wygląd aplikacji, wszystkich aplikacji, na taki jaki mu odpowiada.
Ja mam Win7 wyglądające jak Win2000 i chciałbym, żeby aplikacje i strony wyglądały jak w Win2000, a nie jak choinka i każda aplikacja inaczej, wraz z innym sposobem obsługi.
To nie jest tak, że chcę dyskutować nad wyższością świąt. Korzystanie z bibliotek wbudowanych pozwala na takie ustawienia jakie chce użytkownik niezależnie od systemu. Czytaj: aplikacje będą wyglądały i ZACHOWYWAŁY się tak, jak użytkownik sobie ustawi.
Naprawdę nie rozumiem tej chęci wymyślania swojego HMI i obawiam się, że - tu zachowam się jak beton - że nie ma argumentu, który mnie przekona.

BTW szacun, że chociaż trzymacie się indeksów przechodzenia za pomocą TAB po polach. Widziałem już takie koszmarki, że ręce za krótkie, żeby się za głowę złapać. Ale już np. przycisk OK nie jest wyróżniony i typowe dla Win ctrl+enter nie działa jako OK. Wiem, wiem w dobie myszy czy touch screenów ludzie głupieją, ale są pewne zasady.
Sorki, dzisiaj nie sprawdzę update, z kina wróciłem. Wyszedłem w trakcie "Milczenia". Trwa 3 godziny 40 minut... Się nie da wysiedzieć. To tak offtopicznie :)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: dragonn »

samezrp pisze:No właśnie.
Zawsze dąży się do znalezienia rozwiązania, które zadowoli jak największe grono odbiorców.
W Windows wbudowany jest mechanizm themes. Dzięki niemu użytkownik, każdy użytkownik, może zmienić wygląd aplikacji, wszystkich aplikacji, na taki jaki mu odpowiada.
Ja mam Win7 wyglądające jak Win2000 i chciałbym, żeby aplikacje i strony wyglądały jak w Win2000, a nie jak choinka i każda aplikacja inaczej, wraz z innym sposobem obsługi.
To nie jest tak, że chcę dyskutować nad wyższością świąt. Korzystanie z bibliotek wbudowanych pozwala na takie ustawienia jakie chce użytkownik niezależnie od systemu. Czytaj: aplikacje będą wyglądały i ZACHOWYWAŁY się tak, jak użytkownik sobie ustawi.
Naprawdę nie rozumiem tej chęci wymyślania swojego HMI i obawiam się, że - tu zachowam się jak beton - że nie ma argumentu, który mnie przekona.

BTW szacun, że chociaż trzymacie się indeksów przechodzenia za pomocą TAB po polach. Widziałem już takie koszmarki, że ręce za krótkie, żeby się za głowę złapać. Ale już np. przycisk OK nie jest wyróżniony i typowe dla Win ctrl+enter nie działa jako OK. Wiem, wiem w dobie myszy czy touch screenów ludzie głupieją, ale są pewne zasady.
Sorki, dzisiaj nie sprawdzę update, z kina wróciłem. Wyszedłem w trakcie "Milczenia". Trwa 3 godziny 40 minut... Się nie da wysiedzieć. To tak offtopicznie :)
Wyobrażasz sobie że idziesz z taką aplikacją do marketingowca i co on Ci mówi 'to wygląda tak szaro, nic się nie wyróżnia, klient musi zapamiętać naszą aplikację, kojarzyć ją z nami a nie jako zwykły element systemu'. Dokładnie tak to działa :D. Ja sam preferuję aplikację które wpisują się w system, nie wyróżniają się ale to pewnie dlatego że właśnie jestem programistą :D.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: McKee »

Podpisuje się pod tym co samezrp napisał wszystkimi kończynami.
Dlaczego duże i poważne firmy to potrafią stosować, a mniejsze produkują potworki?
Zobaczcie jak Simplify3D wygląda - jak się fajnie skaluje na różnych powiększeniach i rozdzielczościach.

Dragon: zwolniłbym takiego marketingowca. Od takich rzeczy są badania rynkowe.
Zapamiętać klnąc na czym świat stoi? Że nic nie widać?
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”