Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
adrian121
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 19
Rejestracja: 20 sty 2017, 11:54
x 3

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: adrian121 »

emartinelli pisze:Nie wiem jak u was ale u mnie za nic nie chce wygenerować podpór :(
Mogę zobaczyć model?
Proszę też sprawdzić jaki kąt nawisu jest ustawiony w profilu (sekcja podpory). Oraz jaka opcja jest wybrana na górnej belce, w głównym oknie (etykieta podpory).
Jeśli jest wybrana opcja "Dotykające stołu" lub "Wszystkie" to trójkąty wymagające podparcia powinny być na modelu pokolorowane na czerowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1196
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: emartinelli »

Moje uwagi ciąg dalszy:
- zdarzają się dziwne luki w modelu (zaznaczone na fotce i w paru innych miejscach)
- brak generowania podpór (próbowałem różnych ustawień i profili, powierzchnie wymagające podpór wyświetla na czerwono poprawnie)
- zdublowanie ustawień podpór w profilu i na górnym pasku (który jest nadrzędny i jak się mają ustawienia w profilu do ustawień w pasku?)

Program zapowiada się ciekawie ale wymaga jeszcze doszlifowania.
W załączeniu screen z ustawieniami oraz model.
Załączniki
1-100 stuh42-mid-schurzen-railing-mg shield 5.zip
(1.04 MiB) Pobrany 155 razy
Przechwytywanie.PNG
adrian121
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 19
Rejestracja: 20 sty 2017, 11:54
x 3

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: adrian121 »

Brak ścieżek na niektórych warstwach - wiemy o tym błędzie i pracujemy nad poprawką. Błąd występuje przy cięciu okręgów, gdy linia cięcia trafia idealnie na styczną do okręgu. Jako szybki fix można minimalnie przeskalować model i pociąć ponownie lub minimalnie zmienić wysokość warstwy.

Jeśli chodzi o podpory, dodaliśmy poprawkę w najnowszej aktualizacji. Proszę wybrać menu "Pomoc-> Sprawdź uaktualnienia" i zainstalować aktualizację.

Ustawienie w górnej belce głównego okna są zawsze nadrzędne. Jeśli jakieś ustawienie zostało zmienione na górnej belce i różni się od ustawienia w profilu, to kontrolka zostanie podświetlona na żółto.

Dziekuję za wskazówki :)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: McKee »

Niestety u mnie nie działa (świeżo przed chwilą ściągnięte):
Time: 2017-02-16 18:18
Exception: System.Windows.Markup.XamlParseException: The invocation of the constructor on type 'Atmat3DPrinterSoftware.MainWindow' that matches the specified binding constraints threw an exception. ---> System.Reflection.TargetInvocationException: Exception has been thrown by the target of an invocation. ---> System.Reflection.TargetInvocationException: Exception has been thrown by the target of an invocation. ---> System.MissingMethodException: Method not found: '!!0[] System.Array.Empty()'.
at Atmat3DPrinterSoftware.Communication.Model.PrinterReads.set_ExtruderTemp(Int32 value)
at Atmat3DPrinterSoftware.Communication.Model.PrinterReads..ctor()
at Atmat3DPrinterSoftware.ViewModel.PLCServerViewModel..ctor()
at Atmat3DPrinterSoftware.ViewModel.MainViewModel..ctor()
--- End of inner exception stack trace ---
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 20
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: samezrp »

Po update program zmienia ustawienia językowe. Miałem EN, po update było PL i musiałem znowu zmienić.

edit:
Hm... żeby było śmiesznie, przy uruchomieniu znowu powiedział, że jest update, zrobił go (do 1.1.4.0) i tu już trzyma wersję językową.

A przy próbie zapisu nowego materiału nie trzyma nazwy, robi Default material. Przy czym tło jest sraczkowate, nie wiem czy to coś znaczy, ale... już wiem czemu :/
Przy ekranie 1920x1200 nie pokazują się przyciski, zatem nie widać, że można zrobić Save, więc zamykam okienko X a program pyta czy Discard changes, przecież nikt nie czyta komunikatów, więc robię Yes, czyli nie zapisuje. Problemu by nie było gdyby w okienku było widać przyciski:
Załączniki
Clipboard020.png
adrian121
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 19
Rejestracja: 20 sty 2017, 11:54
x 3

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: adrian121 »

Zmienił się system ustawień względem wersji BETA.
@McKee - wejdź w C:\User\UserName\AppData\Local
Tam powinien być folder ATMAT usuń go i spróbuj uruchomić program
adrian121
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 19
Rejestracja: 20 sty 2017, 11:54
x 3

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: adrian121 »

samezrp pisze:Po update program zmienia ustawienia językowe. Miałem EN, po update było PL i musiałem znowu zmienić.

edit:
Hm... żeby było śmiesznie, przy uruchomieniu znowu powiedział, że jest update, zrobił go (do 1.1.4.0) i tu już trzyma wersję językową.

A przy próbie zapisu nowego materiału nie trzyma nazwy, robi Default material. Przy czym tło jest sraczkowate, nie wiem czy to coś znaczy, ale... już wiem czemu :/
Przy ekranie 1920x1200 nie pokazują się przyciski, zatem nie widać, że można zrobić Save, więc zamykam okienko X a program pyta czy Discard changes, przecież nikt nie czyta komunikatów, więc robię Yes, czyli nie zapisuje. Problemu by nie było gdyby w okienku było widać przyciski:
Przy dodawanie nowego materiału domyślnie daje mu nazwę "Default material", można edytować nazwę w polu "Nazwa", jak pole zmieni się na żółty, to znaczy, że element różni się od tego, który był przez zapisem. Wtedy wystarczy kliknąć "Zapisz". Jak nie widać tego przycisku to trzeba przeskrolować myszą lub przesunąć suwak po prawej stronie. Będziemy przebudowywać te okna ustawień, na bardziej przyjazne, bo sprawiają problem użytkownikom.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: McKee »

adrian121 pisze:Zmienił się system ustawień względem wersji BETA.
@McKee - wejdź w C:\User\UserName\AppData\Local
Tam powinien być folder ATMAT usuń go i spróbuj uruchomić program
Nie pomaga. Tam są tylko jakieś logi (po usunięciu tylko 1 plik się tworzy: "application.log"). Poprzednich wersji nie instalowałem na tym komputerze.
Wcześniej coś o rozdzielczości samezrp wspominał - ja mam dość nietypową (?) 3840*2160 (i dwa monitory) - czy program odpali w tej rozdzielczości / w konfiguracji z 2 monitorami?
Będę próbował na innym komputerze jeszcze ale to w przyszłym tygodniu raczej.
Ew. może jakiś developer coś powie o tym błędzie (bo mi to nic nie mówi):

Kod: Zaznacz cały

Exception: System.Reflection.TargetInvocationException: Exception has been thrown by the target of an invocation. ---> System.MissingMethodException: Method not found: '!!0[] System.Array.Empty()'.
ew. mogę podesłać całość logów na e-mail.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
adrian121
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 19
Rejestracja: 20 sty 2017, 11:54
x 3

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: adrian121 »

@McKee, ok prześlij logi na feedback (at) executor3d.com.
Spróbuj też zainstalować .NETa w wersji 4.6.
https://www.microsoft.com/pl-pl/downloa ... x?id=49982
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: McKee »

OK, wygląda na to że moja wina.

.NET w wersji 4.6 instalował się w trakcie instalacji Executor3D, ale w tle i bez pokazywania wyniku.
Instalacja z podanego linka nie kończy się powodzeniem (może powinniście jednak sprawdzać kod błędu?), co jest ewidentnie problemem u mnie na komputerze:
Załączniki
2017-02-17_124619.png
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”