Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 20
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: samezrp »

Tak. Wyobrażam sobie. Pokazuję mu zmianę tematu i pokazuję jak "normalna" aplikacja za tą zmianą podąża. Potem pokazuję mu swój pulpit i na sztywno napisaną aplikację, która na nim wygląda jak, nie obrażając, sraczka na kwiatku. I żeby nie było, nie chcę ani obrażać, czy dezawuować. Wyrażam swoje subiektywne zdanie i wiem, że macie prawo do innego.
Załączniki
Clipboard024.png
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 20
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: samezrp »

I na szybko kolejne, przy lekkim przesunięciu modelu zmienia się to co w oknie obrotu widać i system się nie może zdecydować jak liczyć obrót. BTW nie mam pojęcia jak myszą udało mi się obrócić model, ale jakoś to zrobiłem...
Załączniki
Clipboard025.png
Clipboard026.png
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: dragonn »

Ten napis "Nie zmienił się, potnij model ponownie" to nie jest doklejony w paincie co nie xD?
q3ok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 149
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:18
Lokalizacja: SL/SK
x 11

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: q3ok »

Slic3r tnie szybciej niż ten produkt.
Niestety, cięcie elephanta z thingverse skończyło się u mnie farsą, odpuściłem jakiekolwiek dalsze testowanie i usunąłem.
Napis jest faktycznie :) Długo szukałem gdzie uruchamia się cięcie. Jak wszystko jest opisane, to uruchomienie cięcia znaczkiem play nie jest intuicyjne. Kolorystyka okropna, nieczytelna.
> MK2Clone http://prusaclone.wordpress.com/ <
> Revision 2 #inprogress http://mk2clone.dozuki.com/ <
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 20
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: samezrp »

Gwarantuję Ci, że nie. Tak jak to, że menu mam EN a napis + opisy w górnym prawym rogu PL, już wcześniej zgłaszałem.
BTW to jest to o czym piszę cały czas. Być może na testowym środowisku wszystko wygląda ładnie, ale jak idzie do ludzi, jest instalowane na kompach z różną konfiguracją tylko trzymanie się standardów nie rodzi potworków jak "potnij model" :)
O kurcze... Przy drugim uruchomieniu po update załapał, że chcę po EN z nim gadać.
Dla przykładu mała hybryda, executorowe okna z... windowsowymi belkami i przyciskami. Powaga ładne to jest? Nie można, no nie wiem, zrobić skórek i dać użytkownikowi wybór?
Clipboard027.png
@q3ok dokładnie o tym wcześniej pisałem. O Play także. Ciąć niech tnie dłużej nawet 3 minuty, byle lepiej :)
Jak stare pentium, wolniej, ale dokładniej :)
Fajnie by było by był polski produkt, dlatego się nie poddaję, ale szczerze to jeszcze nie udało mi się nic wydrukować. Poddawałem się na etapie cięcia.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: McKee »

Jeszcze jedna rzecz: Na tym obrazku u góry widać ile miejsca na ekranie się marnuje: duży szary obszar na górze po prawej - w ogóle i nigdy nie wykorzystywany. To samo jest po prawej stronie na środku - też puste miejsce. A okienko z ciętym obiektem mniejsze niż w slic3rze nawet. Przydałoby się lepiej na stronie porozkładać wszystkie elementy.

Tnie wolno, faktycznie, ale gorzej, że generuje gcode i element do druku, który jest brzydszy (ma dużo więcej retrakcji i ruchów jałowych) i drukuje się prawie dwukrotnie dłużej niż to co wygenerował mi inny soft (2h:40min vs 1h:30min). Czas to pieniądz.
Jest miejsce do poprawy (i to sporo).
Trzymam kciuki.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: Gmeracz »

Moje pierwsze wrażenie?
Jest dobry pomysł, jest już dobry materiał. Trzeba wrzucić w to jeszcze dużo pracy. Potem mówić o kasie na samym starcie. To wytwarza złe wrażenie. A tak to co ja widzę? Zapłać (za betę?), a potem zobaczysz... Albo se weź demo. No to se wziołem.

Tym bardziej, że są porównywalne produkty na rynku. Więc chcę zostać poważnie przekonanym, dlaczego mam wybrać ten program, a nie inny.
Jak na ten moment widzę, że praca wre i jest wizja. I to będę popierał, bo w końcu Polacy też dużo potrafią...
Ale do komercji jeszcze trochę... Nie ma np. ficzerów, jak podgląd warstw. Może i jestem stary i ślepy, no ale jeżeli to jest, to dlaczego ja tego nie widzę? A powinienem tak od strzału.
WillingMagic
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 20
Posty: 1023
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Executor3D - polski slicer (1.x beta)

Post autor: samezrp »

@adrian121, potwierdzam odbiór nagród. I klucz, i filament dotarły. Jeszcze raz dzięki, również za podziękowania :) i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”