Początkujący pilnie potrzebuje robić duże wydruki z dobrymi podporami na podstawie wadliwych modeli 3D

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
odbiorca
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 32
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:28
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 1

Re: Początkujący pilnie potrzebuje zrobić tygodniowy wydruk z dobrymi podporami na 4Max Pro

Post autor: odbiorca »

Ustawienia z Cura
Załączniki
scr1.JPG
scr2.JPG
scr3.JPG
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Początkujący pilnie potrzebuje zrobić tygodniowy wydruk z dobrymi podporami na 4Max Pro

Post autor: Berg »

Zdjęcie wydruku z pierwszego posta to było z tego modelu co załączyłeś? Mi się wydaje, że ten model to jest zwalony, brakuje ścian i dlatego całość składa się głównie z supportu.

PS: w Cura możesz włączyć pokazywanie różnym kolorem ścian, wypełnienia, supportu. Wtedy lepiej widać, co się dzieje.

Widać, że balkoniki są prawidłową zamkniętą przestrzenią. Okna mają zdefiniowaną wewnętrzną ścianę na zewnątrz. Ja widziałem parę domów w życiu to wyobraźnia mi podpowiada, co jest pustką a co zamkniętą przestrzenią. Natomiast oprogramowanie Cura nie potrafi sobie z tym poradzić.
Załączniki
Zrzut ekranu 2020-02-18 o 19.29.29.png
Zrzut ekranu 2020-02-18 o 19.29.59.png
Abys, Artu
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Początkujący pilnie potrzebuje zrobić tygodniowy wydruk z dobrymi podporami na 4Max Pro

Post autor: Berg »

dlatego bez i z podporami wygląda to tak
Zrzut ekranu 2020-02-18 o 19.35.18.png
Zrzut ekranu 2020-02-18 o 19.45.35.png
Abys
odbiorca
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 32
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:28
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 1

Re: Początkujący pilnie potrzebuje zrobić tygodniowy wydruk z dobrymi podporami na 4Max Pro

Post autor: odbiorca »

rafaljot pisze:Zdjęcie wydruku z pierwszego posta to było z tego modelu co załączyłeś? Mi się wydaje, że ten model to jest zwalony, brakuje ścian i dlatego całość składa się głównie z supportu.

PS: w Cura możesz włączyć pokazywanie różnym kolorem ścian, wypełnienia, supportu. Wtedy lepiej widać, co się dzieje.

Widać, że balkoniki są prawidłową zamkniętą przestrzenią. Okna mają zdefiniowaną wewnętrzną ścianę na zewnątrz. Ja widziałem parę domów w życiu to wyobraźnia mi podpowiada, co jest pustką a co zamkniętą przestrzenią. Natomiast oprogramowanie Cura nie potrafi sobie z tym poradzić.
Zdjęcie z pierwszego posta to inny budynek. Mam takie 4 budynki, które chcę wydrukować każdy jest inny.

Proszę o podpowiedź co trzeba zrobić? Okna zamienić na ściany? Zmienic grubości ścian?
Muszę te informacje przekazać projektantowi od autocada aby naniosl poprawki. Raczej jeszcze nie czuję się na siłach aby sam wprowadzić takie poprawki.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Początkujący pilnie potrzebuje zrobić tygodniowy wydruk z dobrymi podporami na 4Max Pro

Post autor: Berg »

Przekaż, że projekt do druku musi się składać z zamkniętych brył, bez dziur. Bez jakiś luźnych lini, powierzchni w środku.

Poza tym, stary, jakaś randomowa stronka, co mi wyskoczyła po wpisaniu w google "How to prepare a 3D model for 3D printing?", tak, że wiesz...
https://i.materialise.com/blog/en/prepa ... -printing/
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Początkujący pilnie potrzebuje zrobić tygodniowy wydruk z dobrymi podporami na 4Max Pro

Post autor: Berg »

a i nie zapomnij przekazać, co myślę o bryle tego budynku :D bo jednak są okna dachowe.....
Ostatnio zmieniony 18 lut 2020, 21:11 przez Berg, łącznie zmieniany 1 raz.
odbiorca
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 32
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:28
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 1

Re: Początkujący pilnie potrzebuje zrobić tygodniowy wydruk z dobrymi podporami na 4Max Pro

Post autor: odbiorca »

Informacje przekazałem ale nie wiem czy efekt będzie osiągniety.

Czy ktoś z forumowiczów by się podjął przygotowania pliku do wydruku? Oczywiście nie za darmo.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Początkujący pilnie potrzebuje zrobić tygodniowy wydruk z dobrymi podporami na 4Max Pro

Post autor: Berg »

tam pewnie miały być puste okna ?
Widać, że na Twoim pierwszym wydruku okna były puste, to projekt był trochę lepiej przygotowany, Czyli ktoś dał radę.
odbiorca
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 32
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:28
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 1

Re: Początkujący pilnie potrzebuje zrobić tygodniowy wydruk z dobrymi podporami na 4Max Pro

Post autor: odbiorca »

Tamten pierwszy wydruk był robiony przez jeszcze innego projektanta w środku były stropy, ściany itp. Wydruk w oczekiwanym rozmiarze Cura pokazala jako 8 dni.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Początkujący pilnie potrzebuje zrobić tygodniowy wydruk z dobrymi podporami na 4Max Pro

Post autor: Berg »

widzę, że da radę dorysować te ściany i "pootwierać okna" w tym co masz, tylko trzeba nad tym posiedzieć i to zrobić "ręcznie"
Zablokowany

Wróć do „Slicery”