XUbuntu 20.04 + Cura = czarno widzę?

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: XUbuntu 20.04 + Cura = czarno widzę?

Post autor: Berg »

ethanak pisze:Tyle że zdiagnozowanie w tym przypadku to nie naprawienie - bo raczej bibliotek dołączonych do Cury nie podmienię,
a czemu nie. Zbudujesz całość ze źródeł.
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 8
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: XUbuntu 20.04 + Cura = czarno widzę?

Post autor: ethanak »

Tak, a następnego dnia ukaże się nowa wersja Cury pozbawiona jakiegoś tam błędu która mi się nie zbuduje bo tak... dziękuję, postoję, slic3ra mam w repo w najnowszej wersji, prusa slicer na razie z przedostatniej (ale to wczoraj sprawdzałem, dzisiaj może być inaczej), mam teraz ciekawsze rzeczy do roboty niż budowanie kurników (migracja z plpythonu2 na plpythonu3 w firmowej aplikacji i to na przedwczoraj).
rydz
Postów w temacie: 2
Posty: 80
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:35
Drukarka: MK3S+RevoSix+MMU2S
x 60

Re: XUbuntu 20.04 + Cura = czarno widzę?

Post autor: rydz »

Prusa Slicer'a weź z Github'a jako AppImage i nie czekaj na specjalne paczki - szybko startuje i szybko działa. Musisz tylko dodać uprawnienia do wykonywania pliku.
Sam korzystam pod Mint'em.

Link: https://github.com/prusa3d/PrusaSlicer/releases
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: XUbuntu 20.04 + Cura = czarno widzę?

Post autor: Berg »

ethanak pisze:Tak, a następnego dnia ukaże się nowa wersja Cury pozbawiona jakiegoś tam błędu
Wręcz przeciwnie. JAk już poprawisz, to zaproponujesz zmianę i wszyscy na świecie użytkownicy XUbuntu + Cura skorzystają z Twojej poprawki.
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 8
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: XUbuntu 20.04 + Cura = czarno widzę?

Post autor: ethanak »

rydz pisze:Prusa Slicer'a weź z Github'a jako AppImage i nie czekaj na specjalne paczki - szybko startuje i szybko działa. Musisz tylko dodać uprawnienia do wykonywania pliku.
Sam korzystam pod Mint'em.
Mam tak, tyle że rozpakowuję AppImage (szybciej startuje i ramu mi nie zżera). OpenSCADa też tak musiałem zainstalować bo repo nightly nie działa (jeszcze) dla 20.04.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”