IdeaMaker i problem z ekstruzją...

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: IdeaMaker i problem z ekstruzją...

Post autor: FlameRunner »

czwartek wieczór:
IdeaMaker znacznie bardziej przypadł mi do gusty niż Cura :)
czwartek wieczór, pół godziny później:
IdeaMaker i problem
:D
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: IdeaMaker i problem z ekstruzją...

Post autor: Reactor87 »

I co ten Twój post miał wnieść do tego tematu? A jak już coś cytujesz to cytuj od początku do końca... "IdeaMaker i problem z ekstruzją..." A jeszcze wcześniej zagłęb się w treść postu w którym jest pytanie "Panowie, co jest nie tak ustawione u mnie, że mam pełno pajęczyn w wydrukowanym elemencie?" A gdybyś się jeszcze bardziej zagłębił w temacie, to doczytał byś, ze problem lezy nie w slicerze lecz złej kalibracji ekstruzji i w luźnej rurce PTFE

I co ma do tego wszystkiego fakt, że przeszedłem z Cury na IdeaMaker?
FlameRunner
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: IdeaMaker i problem z ekstruzją...

Post autor: FlameRunner »

Reactor87 pisze:I co ten Twój post miał wnieść do tego tematu?
Zupełnie nic, żarty sobie stroję. ;)

Co do rurek, luzy wzdłużne w złączkach są oczywiście niepożądane. Jeśli ciągle mowa o Ender-5, to dużym problemem jest luz przy głowicy, bo: viewtopic.php?f=67&t=3805
Luz przy ekstruderze "tylko" wydłuża potrzebną retrakcję.

Poczytaj: https://przyrostowo.pl/4671-10-rzeczy-k ... m-ender-3/ - to jest o Ender-3, ale ekstruder i głowica są chyba dokładnie takie same.

O samych złączkach był niedawno wątek na forum, omawiane były konkretne rodzaje, poszukaj go.
Reactor87
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: IdeaMaker i problem z ekstruzją...

Post autor: Reactor87 »

Tak mowa o Ender 5 i z tego co widzę, to jest to identyczne rozwiązanie jak w Ender 3 I chyba bym się bardziej pokusił o nowe złączki jakieś konkretne. Najgorsze jest to, ze przydało by się dobre rozwiązanie problemu na chwile... Weekend jest i robota stoi przez głupotę...
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: IdeaMaker i problem z ekstruzją...

Post autor: FlameRunner »

Przeczytaj artykuł, który zalinkowałem w poprzednim poście. Znajdziesz w nim sposób na tymczasowe ogarnięcie drukarki.
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: IdeaMaker i problem z ekstruzją...

Post autor: Reactor87 »

Czytam, ale jeszcze mam chwile czasu, aby coś gdzieś szybko kupić (może się uda nim zamkną jakieś) sklepy... Potrzebuje 2 nowe szybko złączki dobrej firmy Jedna szybkozłączka przelotowa, druga nieprzelotowa, że tak to nazwę jakich dokładnie typów i rozmiarów potrzebuje? (to jest to samo co w Ender 3)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: IdeaMaker i problem z ekstruzją...

Post autor: FlameRunner »

Nie wiem, nie mam już Ender-3 i nie mam zanotowanych gwintów. Nie orientuję się też, jakie złączki byłyby dobre.

(Tak, ten post w niczym nie pomaga - piszę go po to, żeby nikt nie czekał na moją odpowiedź.)

PS Nie potrzebujesz przypadkiem obu złączek przelotowych?
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: IdeaMaker i problem z ekstruzją...

Post autor: Reactor87 »

Nie... Są to 2 różne złaczki. Przelotowa do Bowdena i bez przelotu do ekstrudera
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: IdeaMaker i problem z ekstruzją...

Post autor: Reactor87 »

Niby sa luzy na rurce PTFE, ale ujawniają się one tylko wtedy kiedy zaczne sam tymi rurkami ciągnąć, a w czasie druku jest conajwyżej minimalny ruch... To wszystko nie dawalo mi spokoju, bo mimo iz jestem wciąż zielony w technice druku 3D to cos mi nie pasowało... Uruchomilem Cure, wczytalem profil drukarki, ktory jest juz w Curze w standardzie (Ender 5) i zmienilem tylko retrakcje na 5mm (tak jak mam to w IdeaMaker). Nic więcej nie ustawialem bo nawet mi sie nie chcialo i puścilem druk...
20200501_194416.jpg
20200501_194340.jpg
20200501_194434.jpg
20200501_194406.jpg
Tak wiec tyle szczęścia, że jeszcze nie zabralem sie za rozbiorke drukarki, bo bym sobie tylko pelno zbędnej roboty narobil! Kwestia jest w ustawieniach IdeaMaker, ale nie wiem gdzie... ktos sie zna na IdeaMaker, albo moze cos doradzić?
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: IdeaMaker i problem z ekstruzją...

Post autor: Zepco »

Temperatury te same w obu slicerach?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”