PS wysokość warstwy a czas druku

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
bryan
Postów w temacie: 2
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

PS wysokość warstwy a czas druku

Post autor: bryan »

Zauważyłem ciekawą nieliniową zależność czasu druku od wysokości warstwy w Prusa Slicer.
Do tej pory drukowałem przyłbice na ustawieniu warstwy 0.28mm - dawało mi to czas druku dwu kompletów na poziome 5:34
Jak zwiększyłem grubość warstwy do 0.29 to czas urósł do 6:08, what a hell???
Z ciekawości pobawiłem się wysokością warstwy w dół i po ustawieniu warstwy na 0.27mm czas druku spadł do 5:19.
O co w tym wszystkim chodzi? Czyżby trzeba było dobierać grubość warstwy do modelu?
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: PS wysokość warstwy a czas druku

Post autor: japim »

Czy szerokość ścieżki masz ustawioną na stałą wartość czy AUTO?
Obejrzyj podgląd wydruku czy ścieżka idzie tak samo - czy np ze zmianą wysokości pojawiają się dodatkowe obrysy?
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: PS wysokość warstwy a czas druku

Post autor: morf »

Obejrzyj Gcode - byc moze przy innej wysokosci warstwy slicer musi cos "zalatac" pelna warstwa albo jej fragmentem

Moga to tez byc ustawienia auto-cooling lub jakis inny auto-spowalniacz.
Przykladowo wtedy czas wydruku 1 elementu wcale nie musi byc rowny polowie czasu wydruku 2 takich elementow.
Czyżby trzeba było dobierać grubość warstwy do modelu?
to chyba oczywiste jest :)



Ogolna uwaga: Jesli wybierasz np. profil 0.3 i nadpiszesz w PrusaSlicer lokalnymi modyfikatorami np tylko zmiana Layer Height na 0.2 lub inna wartosc to moga czasami dziać się inne rzeczy bo slicer twardo trzyma inne parametry druku z profilu nadrzednego.
prusa-slicer_K1bJTfCIbf.png
It's a feature not a bug :-)
Done is better than perfect.
bryan
Postów w temacie: 2
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: PS wysokość warstwy a czas druku

Post autor: bryan »

Zmieniałem tylko wysokość warstwy, szerokości ścieżek i inne rzeczy są ustawione na sztywno (w sensie do wymiaru dyszy). To co podejrzewam to jest inne ułożenie materiału w modelu powstałe w wyniku cięcia z inną wysokością i w rezultacie inaczej poprowadzona głowica. Podejrzę to jeszcze tnąc ten sam model w 2 instancjach PS - jedna 0.27 a druga 0.28 i porównując warstwa po warstwie. Na pewno zmieniała się ilość retrakcji pomiędzy tymi dwoma G-Code i jest to zdecydowanie słyszalne.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”