SuperSlicer - is based on PrusaSlicer by Prusa Research. PrusaSlicer is based on Slic3r by ...

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: SuperSlicer - is based on PrusaSlicer by Prusa Research. PrusaSlicer is based on Slic3r by ...

Post autor: Igor »

Jest appimage. Dzięki.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
sztander
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2020, 08:36
Lokalizacja: Wro
Drukarka: Ender3, Sapphire PRO

Re: SuperSlicer - is based on PrusaSlicer by Prusa Research. PrusaSlicer is based on Slic3r by ...

Post autor: sztander »

Sorki za odgrzanie kotleta, ale mam problem z SuperSlicer. Chciałem go wytestować, odpaliłem, zmieniłem rozmiar ikon w ustawieniach i po tej operacji SS juz się nie uruchamia. Zapewne gdzieś zapisały się ustawienia i trzeba je usunąć, ale nie wiem gdzie... Miał ktoś kiedyś taki problem?
Załączniki
ss2.JPG
ss1.JPG
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 1
Posty: 434
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 165

Re: SuperSlicer - is based on PrusaSlicer by Prusa Research. PrusaSlicer is based on Slic3r by ...

Post autor: konradsdev1 »

Ustawienia zapisane są w katalogu C:\Users\[nazwa użytkownika]\AppData\Roaming\SuperSlicer .
Usuń albo edytuj plik SuperSlicer.ini .
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
sztander
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2020, 08:36
Lokalizacja: Wro
Drukarka: Ender3, Sapphire PRO

Re: SuperSlicer - is based on PrusaSlicer by Prusa Research. PrusaSlicer is based on Slic3r by ...

Post autor: sztander »

Wszystko działa, dzięki wielkie!
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 12
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: SuperSlicer - is based on PrusaSlicer by Prusa Research. PrusaSlicer is based on Slic3r by ...

Post autor: cyfron »

Coś strasznie zwolnił projekt. Czyżby developer stracił zapał do rozwijania programu?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: SuperSlicer - is based on PrusaSlicer by Prusa Research. PrusaSlicer is based on Slic3r by ...

Post autor: dziobu »

Bardzo możliwe - w końcu sam zacząłem z SS korzystać.
Dodam że S3D też padło niedługo potem jak na nie przeszedłem :D
Pjoter, morf, Abys, dragonn, Andrzej_W, mcxmcx
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: SuperSlicer - is based on PrusaSlicer by Prusa Research. PrusaSlicer is based on Slic3r by ...

Post autor: Abys »

maxresdefault.jpg
:cry:

Współpracowałem z twórcą SS i innymi ludźmi, chciał wprowadzić ikony do wyświetlaczy BTT aby się pokazywały co jest aktualnie drukowane.
Zmienił status na taki że jest na finiszu i cisza..

Możliwe że sobie zrobił wakacje.
dziobu, dragonn, morf, cyfron
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 12
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: SuperSlicer - is based on PrusaSlicer by Prusa Research. PrusaSlicer is based on Slic3r by ...

Post autor: cyfron »

Ostatnie wydanie z 1 kwietnia, aktualizacja plików źródłowych w repo też dwa miesiące temu. Przesiadka na PS nie wchodzi w grę z powodu braku kilku istotnych dla mnie funkcji i ustawień a jak pomyślę, że mam walczyć z GUI Cura to aż robi mi się niedobrze.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: SuperSlicer - is based on PrusaSlicer by Prusa Research. PrusaSlicer is based on Slic3r by ...

Post autor: Abys »

"Snug" supports nie zostało zaimplementowane jeszcze, dość dziwna sprawa że jest takie opóźnienie.
Bardzo fajna opcja która zupełnie zmienia budowanie supportów, jest już od jakiegoś czasu w PS ale niestety nie zostało to dodane.
snug_vs_grid.jpg
Grid supports (left), Snug supports (right)
źródło https://help.prusa3d.com/article/suppor ... 1698#style

cyfron pisze:... mam walczyć z GUI Cura to aż robi mi się niedobrze.
Mam podobnie, jakoś mnie nie zachęca, podobnie ideamaker.
Ale czekam na ten dzień kiedy w PS lub SS pojawią się tree supports, moim zdaniem genialne rozwiązanie w niektórych przypadkach i warte dodania ich jako opcji do wyboru (snug,normal,tree) to by było coś :cool2:
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 12
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: SuperSlicer - is based on PrusaSlicer by Prusa Research. PrusaSlicer is based on Slic3r by ...

Post autor: cyfron »

Silnik Cura jak i same opcje są na prawdę fajne, ale praca z GUI to męczarnia, w Ideamaker dla mnie padaka zarówno sam generator GCODE jak i interface. Gdyby do PS dodali w material "Shrinkage" i custom gcode "Between extrusion role..." to mógłbym przesiąść się na PS - tak SS dla mnie jest nr jeden póki co.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”