Podniesienie głowicy

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 4
Posty: 610
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Podniesienie głowicy

Post autor: malyhenio1 »

Witam ,zamierzam przesiąść się na ABS i tu pytanie jaką komendę wpisać ,żeby głowica podniosła się o zadaną wysokość i na tej wysokości drukowała tnę simplyfly i nim drukuję .No chyba ,że możną to jakoś w programie ustawić
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Podniesienie głowicy

Post autor: dziobu »

G0 albo G1.
Zapewne nie o to chodzi ale za cholerę pojęcia nie mam o co pytasz.
morf
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2468
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Podniesienie głowicy

Post autor: mcxmcx »

Jeżeli chcesz zacząć druk od określonej wysokości, to TNIESZ normalnie model, a później w ostatnich zakładkach procesu zaznaczasz "print from XX mm".

Bo chyba o to co chodzi.


Jeżeli chcesz podnieść cały model i zacząć drukować cały model przykładowo na podkładce 4 km, to wtedy podnosisz w slicerze i TNIESZ normalnie.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 4
Posty: 610
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: Podniesienie głowicy

Post autor: malyhenio1 »

Żeby drukować ABS muszę podnieść temperaturę głowicy i stołu co zmienia odległość dyszy od stołu i o tą wartość ma głowica wyżej drukować.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Podniesienie głowicy

Post autor: dziobu »

Możesz w gkodzie startowym podjechać Ztem o ileśtam w górę (G0/G1) i wyzerować pozycje (G92).

A tak z ciekawości - poważnie Ci sie Z przesuwa jak masz te kilka stopni więcej?
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 4
Posty: 610
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: Podniesienie głowicy

Post autor: malyhenio1 »

Tego to nie wiem ,pytam żeby nie walić dyszą w stół,w kisslicerze to jest funkcja zkorekt
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Podniesienie głowicy

Post autor: olo2000pm »

Henryk, jeżeli chcesz przejść z Pla na ABS, to rozgrzej stół i głowice i wykonaj poziomowanie przy użyciu asystenta.
Jeżeli chcesz zmieniać filament i drukować z pla i ABS, to wykonaj prosty test. Ustaw dysze dla pla następnie rozgrzej stół i głowice dla ABS i sprawdź czy faktycznie jest jakaś różnica.( Dojedź dyszą do krawędzi stołu i będziesz widział) U mnie jest, ale ja drukuje tylko z ABS, więc nie muszę robić korekty.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 4
Posty: 610
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: Podniesienie głowicy

Post autor: malyhenio1 »

Nie sądzę żeby nie było różnicy to spora różnica w temperaturze stołu i głowicy,ale sprawdzę to.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Podniesienie głowicy

Post autor: McKee »

Podziel się wrażeniami / doświadczeniem.
Ja nie zauważyłem tej różnicy, ale też jej jakoś specjalnie nie szukałem.
Po prostu drukuję.

Ale doświadczenie mam tylko z jedną drukarką, czyli FlashForge Creator Pro, bo reszta ma autoleveling albo używam tylko do 1 rodzaju filamentu. W każdym razie w FFCP tego nie zauważyłem.

PS. @Dziobu: to nie jest kilka stopni, tylko kilkadziesiąt: PLA na zimnym stole, ABS na ~90-100°C. Teoretycznie stół ma szansę mieć te 0.1-0.2mm różnicy w wysokości - były kiedyś dyskusje na ten temat, ale jakoś się to skończyło jak się autolevelingi pojawiły ;) Samo grzanie stołu metodą bang-bang powodowało zauważalne artefakty na wydrukach.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2020, 12:49 przez McKee, łącznie zmieniany 1 raz.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Podniesienie głowicy

Post autor: Berg »

kurcze, nie pamiętam ale jak ktoś chce to znajdzie: w którymś firmware, chyba nowszym marlinie jest możliwość wprowadzenia korekty Z w zależności od temperatury dyszy, stołu też.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”