Cura, jak przyspieszyć start aplikacji

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarka: Anycubic Linear Plus
x 91

Re: Cura, jak przyspieszyć start aplikacji

Postautor: Adinfo » 01 paź 2020, 18:00

Cura 4.6.1 startuje u mnie 50 sekund, robię test z kawą Woseba 0.5L - jednak jestem wolniejszy w piciu tej kawy niż start Cury w Windows 10. Mam starszy komp ale z SSD (Random read mam niski bo 90MB/s, normalnie 240MB/s). Pokombinuję coś z optymalizacją Windy w takim razie, może trochę to przyspieszy.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarka: Anycubic Linear Plus
x 91

Postautor: Adinfo » 05 paź 2020, 08:09

Wczoraj wieczorem kolejny raz robiłem próby uruchamiania Cura 4.6.1 - wyszło 57 sekund.

Szukając w Internecie informacji na temat wolnego uruchamiania/działania tego programu natrafiłem na pewne sugestie, które mogą pomóc, ale raczej na samo działanie programu jak już jest uruchomiony, może wieczorem to sprawdzę w domu:
1) w folderze z pluginami usunąć "UM3NetworkPrinting" - chodzi o wyszukiwanie drukarek sieciowych - podobno niektóre okna programu otwierają się przez to szybciej bo program "nie szuka drukarek sieciowych", zobaczymy jak przetestuję.
2) w ustawieniach "Force Layer View Compatibility Mode" - pomaga podobno przy wolnym działaniu programu w trakcie na niektórych komputerach/konfiguracjach sprzętowych.

Usunięcie UM3NetworkPrinting być może też przyspieszy uruchamianie o ile Cura wyszukuje drukarki przy starcie.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
1kamil
Drukarka: Modded Ender 5
x 16

Postautor: 1kamil » 05 paź 2020, 09:58

Adinfo pisze:Wczoraj wieczorem kolejny raz robiłem próby uruchamiania Cura 4.6.1 - wyszło 57 sekund.

Szukając w Internecie informacji na temat wolnego uruchamiania/działania tego programu natrafiłem na pewne sugestie, które mogą pomóc, ale raczej na samo działanie programu jak już jest uruchomiony, może wieczorem to sprawdzę w domu:
1) w folderze z pluginami usunąć "UM3NetworkPrinting" - chodzi o wyszukiwanie drukarek sieciowych - podobno niektóre okna programu otwierają się przez to szybciej bo program "nie szuka drukarek sieciowych", zobaczymy jak przetestuję.
2) w ustawieniach "Force Layer View Compatibility Mode" - pomaga podobno przy wolnym działaniu programu w trakcie na niektórych komputerach/konfiguracjach sprzętowych.

Usunięcie UM3NetworkPrinting być może też przyspieszy uruchamianie o ile Cura wyszukuje drukarki przy starcie.

1. Lepiej wyłączyć "sam plugin" w ustawieniach zamiast go usuwać, przetrwa aktualizację programu
2. Możesz dołączyć plik `cura.log` aby wybadać dlaczego to tyle trwa i ew. który plugin za to odpowiada
Ender 5:
- MW z silent FANem i silent FANem controllera, Noctua 4010 na radiator
- TDI-CAD heatbreak :)
- SKR MINI 2.0, Neopixel, Fil sensor
- Hydra z 2x5015
- Octoprint na Raspberry PI 4 podłączony przez UART5
- Custom Marlin 2.0.7
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Drukarka: owszem :)
x 2026

Postautor: FlameRunner » 05 paź 2020, 10:57

Adinfo pisze:2) w ustawieniach "Force Layer View Compatibility Mode" - pomaga podobno przy wolnym działaniu programu w trakcie na niektórych komputerach/konfiguracjach sprzętowych.

Ale wtedy wracasz do starego (jak na dzisiejsze standardy: tragicznego) renderera podglądu wydruku?
To jest forum internetowe. Nie pytamy tu nikogo o wiek, wykształcenie, obycie z Internetem, stan zdrowia, miejsce zamieszkania, wykonywany zawód. Dopóki ktoś się sam nie wyrwie z takimi informacjami, te kwestie dla nas nie istnieją. Domyślnie każdy jest oceniany wyłącznie przez pryzmat tego, co i jak pisze.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarka: Klony MK2s i CR10
x 299

Postautor: JGFTW » 05 paź 2020, 12:13

Czasy ładowania programów wyglądają u mnie tak:

Dell E6230, SSD
- Cura 4.3 appimage Linux - 45s
- PrusaSlicer 2.2 appimage Linux - 13s

HP Compaq 6200 Pro, SSD
- Cura 4.4.1 Win10 - 36s
- PrusaSlicer 2.2 Win10 - 12s
- Simplify3D Win10 - 5s

Do tej pory (aż rzuciłem okiem na wątek ;) ) nie zwracałem specjalnej uwagi na czasy uruchamiania slicerów.
Nie mam zamiaru krytykować potrzeby optymalizacji, ale mam tylko nadzieję, że profile macie już dopracowane, że przechodzicie do skracania czasu uruchamiania programu ;)

Modele zawsze oglądam w Simplify3D - nawet te po kilkaset MB ładują się najszybciej

Przykład Snakeman_Highest 244MB ( https://www.thingiverse.com/thing:3154285/files ) :

Simplify3D Win10 - 8s
Cura 4.4.1 Win10 - 15s
Meshmixes Win10 - 2m52s

Natomiast w każdym z powyższych programów Marvin ładuję sie odrazu (659KB).
Cr10 2017 - direct, standalone ATX mod, 2ga oś Z, ABL, RPI + Octo
Klon MK2s - 1:1 własny sourcing części
Klon MK2s - 24v, silniki 809, Skr 1.3 SPRZEDAJĘ
Kolejny klon MK2s - SKR 1.3 , stół MK42 SPRZEDAJĘ
MPCNC worklog
Tantillus worklog
TinyCart v3.6 worklog
Awatar użytkownika
ethanak
Drukarka: Anet A8
x 6

Postautor: ethanak » 05 paź 2020, 13:28

Rozpakuj appimage - będzie szybciej. Jak bardzo chcesz, to niech się kopiuje do jakiegoś tmpfs przy starcie kompa, to w ogóle zrobisz turbo.
Ja zawsze rozpakowuję appimage po przetestowaniu nowej wersji - przynajmniej nie tworzy jakichś dziwactw typu loop w pamięci (a tej chyba nikt nie na za dużo).

Wróć do „Slicery”