Model budunku, skalowanie i szczegóły

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 2
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Model budunku, skalowanie i szczegóły

Post autor: japim »

A co Ci przeszkadza? Z czym sobie nie radzisz? Z cegłami?

Obecny projekt wymaga wyczyszczenia. Funkcja hide chowasz zewnetrzne powierzchnie (ściany, okna, dach itd), które mają być wydrukowane. Resztę kasujesz. Znowu pokazujesz wszystkie powierzchnie. Zaznaczasz wszystko i robisz intersect within selection. To "sklei" wszystkie przecinające się sciany. I znowu chowasz zewnętrzne powierzchnie a wszystko pozostałe kasujesz. W ten sposób masz szczelną i poprawną bryłę budynku która sie wydrujuje. To wrzucasz do slicera i patrzysz ktore detale sie nie drukują bo są za male. Jak są nieistotne to puszczasz wydruk a jak musisz je koniecznie mieć to wracasz do sketchupa i powiększasz tak aby po przeskalowaniu miały jakiś mierzalny rozmiar i co wazniejsze były większe niż wysokość warstwy którą planujesz drukować i większe od średnicy dyszy
A cegły sobie odpuść.

Natomiast jezeli chodzi o inne programy do Fusion360. Ale cegieł tam nie ma chyba że sobie narysujesz. Zawsze można narysować jedną i zrobić pattern. Ale to nadal ręczna robota a nie plugin.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Model budunku, skalowanie i szczegóły

Post autor: dziobu »

rafalrozek pisze:Cześć, powróciłem do tego "projektu" i chyba zrezygnuje z modelowania w Sketchup który wydaje mi się że średnio nadaje sie do modelowania do druku 3d.
Do budynków to może być ciężko. Tu akurat Sketchup to jedna z najlepszych opcji.
A kwestia projektowania pod druk 3D dotyczy każdego softu i w każdym musisz tego mniej lub bardziej pilnować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”