IdeaMaker - punkt poczatkowy wydruku

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
wogidek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 34
Rejestracja: 04 sty 2021, 22:38
Drukarka: Ender 3 Pro + mody

IdeaMaker - punkt poczatkowy wydruku

Post autor: wogidek »

Witam, jestem nowym uzytkownikiem drukarki 3D takze caly czas sie edukuje ogladajac filmy z ustawien, czytajac poradniki. Na pierwszy ogien kupilem Ender 3 Pro gdyz wiele osob go poleca na poczatek, a patrzac na wydruki robi naprawde niezle. Lecz ja nie o tym bo jestem w trakcie jego modyfikacji a byc moze zrobie o tym osobny temat zeby wrzucic troche zdjec i pokazac co zrobilem. Problem natomiast mam z slicerem IdeaMaker, gdy przygotuje projekt i wrzuce do druku, maszyna startuje od poczatku stolu az silniki uderzaja o krancowki jakby mialy wyjechac po za stol roboczy :shock:. Zaznaczam ze model w projekcie ustawiony jest na srodku stolu. W Curze tego problemu nie mam, drukuje z tego miejca gdzie umieszcze model w projekcie. Ponizej zalaczam ustawienia drukarki.
11.PNG
Program ustawiony wg. poradnika: https://www.youtube.com/watch?v=_3nx4B1dGVo
Podejrzewam ze problemem moze byc ustawienie firmware - Marlin, a jeszcze przez kilka godzin(programator w drodze) posiadam domyslny firmware od Creality.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: IdeaMaker - punkt poczatkowy wydruku

Post autor: FlameRunner »

Wyłącz "położenie wyjściowe w środku".
wogidek
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: IdeaMaker - punkt poczatkowy wydruku

Post autor: dragonn »

Odznacz opcję "Położenie wyjściowe w środku".
Większość drukarek ma położenie wyjściowe w punkcie 0,0 a nie w środku.
wogidek
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1791
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 764

Re: IdeaMaker - punkt poczatkowy wydruku

Post autor: Andrzej_W »

Skoro w Cura jeat dobrze a w IdeaMaker źle to raczej wina twoich ustawień w tym programie.
Jak startuje wydruk to drukarka robi home wszystkich osi.
Może w IdeaMaker masz źle ustawiony punkt zero drukarki ale może osoby ktore używają tego programu powiedzą więcej.
Awatar użytkownika
wogidek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 34
Rejestracja: 04 sty 2021, 22:38
Drukarka: Ender 3 Pro + mody

Re: IdeaMaker - punkt poczatkowy wydruku

Post autor: wogidek »

Podziekowal, pierwszy wydruk polecial, zobaczymy jak ten slicer sie sprawdza. Zazwyczaj drukuje na ustawieniach 0.16, 0.2 i 6-8 pelnych dolnych i gornych warstw. Dzis mnie czeka podlaczenie drukarki pod PC wgranie nowego firmware, kalibracja temp stolu i hotendu, kalibracja flowrate oraz wymiana stockowego extrudera na aluminiowy + kalibracja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”