Cura, ustawienia retrakcji pierwszej warstwy

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
chester7vip
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2021, 21:19

Cura, ustawienia retrakcji pierwszej warstwy

Post autor: chester7vip »

Witam.

Mam takie pytanko. Po rozpoczęciu wydruku kiedy drukarka skończy skirta jest pusty przebieg od końca skirta do początku wydruku. W tym czasie drukarka podaje filament który odkłada się blobem na dyszy. W momencie dojechania do początku wydruku blob albo ciągnie wydruk albo zostaje w miejscu 0. Tak czy siak psuje to wydruk. Nie było to takie problematyczne przy zwykłym pla, ale przy drewnie strasznie wkurza. Czy jest jakiś parametr aby włączyć retrakcję w momencie zakończenia obramówki a początkiem samego wydruku?
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 1
Posty: 188
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 51

Re: Cura, ustawienia retrakcji pierwszej warstwy

Post autor: alucard321pl »

Ależ w podróży o której piszesz jest retrakcja. Na twoim miejscu sprawdziłbym e-step i flow (raczej e-step). Ponadto możesz zawsze dać skirt na 3 może 4 pętle i wtedy nadmiar filamentu powinien zostać na skircie. A tak BTW to jaka drukarka? Może masz niesławną szparkę w hotendzie?
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
chester7vip
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2021, 21:19

Re: Cura, ustawienia retrakcji pierwszej warstwy

Post autor: chester7vip »

Oczywiście że mam szparkę. Toż to Ender jest =]. Sprawę szparki starałem się wyeliminować. Ilość skirtów nie ma znaczenia bo problem jest po skircie do początku wydruku. A że skirt kończy powiedzmy na dole a zaczyna wydruk na górze to głowica kawałek musi przejechać. W dodatku nie jedzie prosto głowica na miejsce startowe tylko jakby to powiedzieć po konturach wydruku co wydłuża tą drogę. Pół nocy siedziałem przy drukarce i kombinowałem. Parametry które zdają się poprawiać sytuację to Retraction minimum travel i Combing Mode.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Cura, ustawienia retrakcji pierwszej warstwy

Post autor: Kopytko »

A opcją " Max comb distance with no retract " się bawiłeś?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”