Cura pytanie o podpory

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Mar_io
Postów w temacie: 5
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Cura pytanie o podpory

Post autor: Mar_io »

Witajcie,

Mam problem z Problem z programem Cura, właściwie to chciałbym się poradzić jak w tym programie zrobić podpory ale w taki sposób aby np przy obiektach o zmiennej geometrii np walec o dwóch różnych średnicach gdzie druk zaczyna się od mniejszej średnicy i potem przechodzi w większą czyli jest drukowanana "w powietrzu" pierwsza warstwa o średnicy większej ścianki podpory były jak najcieńsze najlepiej grubości jednej warstwy?. Chodzi mi o taki efekt aby taką podporę można było w łatwy sposób i ładnie odciąć. To samo jest w przypadku jakiś "uszatych" wzorów gdzie np drukuje się uszy na śruby. Przy zwykłych podporach mam problem potem z ucięciem takiej podpory przy samych uchu.

Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Cura pytanie o podpory

Post autor: dziobu »

Cóż. Ni cholery nie rozumiem o co chodzi ;)
Domyślam się że "walec o dwóch różnych średnicach" to chodzi o stożek ścięty ale całą reszta to jakaś zagadka.

Dobrze ustawione podpory przeważnie odchodzą bez większych problemów; ale FDM ma też swoje ograniczenia i czasem nie jest tak różowo. Wszystko zależy od nastaw których tu nie pokazałeś. Wrzuć może też jakieś screeny/zdjęcia w czym problem albo co byś chciał uzyskać.
Mar_io
Postów w temacie: 5
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Re: Cura pytanie o podpory

Post autor: Mar_io »

Walec który w podstawie ma np 10mm a w połowie długości przechodzi w 20mm pod kątem ostrym (bez promienia).

Generalnie chodzi mi o to aby ustawić grubość podpór w programie w taki sposób aby były miały ścianki możliwe cieniutkie.
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 1
Posty: 434
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 165

Re: Cura pytanie o podpory

Post autor: konradsdev1 »

Sprawdź jaką wartość masz ustawioną w "Support Z Distance" - możesz ją zwiększyć aby podpory nie przyklejały się tak mocno do modelu.
Jeśli chodzi o grubość ścianek podpór to ustaw "Support Wall Line Count" na 0.
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
Mar_io
Postów w temacie: 5
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Re: Cura pytanie o podpory

Post autor: Mar_io »

Dzięki spróbuję
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Cura pytanie o podpory

Post autor: virgin71 »

Ja chyba dalej nie rozumiem. Cura daje cienką podporę. Jedynie dystansem można manipulować.
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 1
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Cura pytanie o podpory

Post autor: Janek_Porzycz »

wez sobie wlacz tree support z odpowiednimi nastawami :P
Mar_io
Postów w temacie: 5
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Re: Cura pytanie o podpory

Post autor: Mar_io »

Eksperymentuje z tymi podporami, aby wynik był dla mnie satysfakcjonujący, nie wiem czy cura jest dla mnie dobrym programem. Niestety jak dla mnie zbyt mało można w niej zrobić w kwestii podpór. Wolałbym aby można było samemu pokazać programowi gdzie zrobić podporę aby wydrukował ją tak jak ja chce, na moich warunkach np na minimalnej szerokości linii. W curze nie można już manipulować samym kształtem podpór "pod siebie" program sam wylicza najlepsze miejsce ich rozmieszczenia. Chyba że czegoś nie wiem i ma on jakieś rozszerzenia.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Cura pytanie o podpory

Post autor: mcxmcx »

Prusa slicer ma to co.potrzebujesz.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Mar_io
Postów w temacie: 5
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Re: Cura pytanie o podpory

Post autor: Mar_io »

Czy na programie Prusy mogę bez zmian w ustawieniach przygotowywać wydruki dla endera 3? czy mają oni jakiś swój kod źródłowy do swoich drukarek?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”