[CURA] Drukowanie tylko jednej warstwy.

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
nasiono
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:16

[CURA] Drukowanie tylko jednej warstwy.

Post autor: nasiono »

Witam.
Czy jest możliwość ustawić tak wydruk. Aby z gotowego modelu wydrukować tylko jedną wybraną przeze mnie warstwę warstwę?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: [CURA] Drukowanie tylko jednej warstwy.

Post autor: Andrzej_W »

Tak.
Ja to robiłem za pomocą Exstensions/post processings/modify g-code
Dodajesz skrypt pause at height zmieniając w opcjach pause at z Height na Layer No. w pause layer wpisujesz na której warstwie będzie pauza.
Pamiętaj żeby wyłączyć skrypt potem w Cura bo jak wygenerujesz na innym STLu g-cod to ci się będzie zatrzymywać na tej warstwie :D
Awatar użytkownika
Raven
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:01
Drukarka: Sovol SV06
x 59

Re: [CURA] Drukowanie tylko jednej warstwy.

Post autor: Raven »

Tyle, że to zatrzyma wydruk na konkretnej warstwie, a nie wydrukuje tylko wybranej. Żeby wydrukować tylko jedną warstwę musisz przesunąć model w osi Z ustawiając wartość ręcznie na minus tak, aby wybrana wybrana warstwa była pierwszą na stole, a dopiero potem zastosować sposób Andrzeja i zrobić pauzę po pierwszej warstwie
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: [CURA] Drukowanie tylko jednej warstwy.

Post autor: mcxmcx »

Możesz jak kolega napisał przesunąć żeby Z0 było na tej warstwie, albo...

1. Wyciąć w notatniku wszystko przed i po tej warstwie (oczywiście zostawiając start i end code).

2. Ustawić w Simplify 3d print at height (tutaj wstawiasz wysokość odpowiadającą warstwie i stóp at height - wysokość warstwy +1 warstwa.

Opcja 2 jest jak chcesz połączyć dwa różne gcode na określonej wysokości.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 1
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: [CURA] Drukowanie tylko jednej warstwy.

Post autor: Silvered87 »

Jest też opcja pocięcia w slicerze. Przecinasz na dolnej stronie interesującej Cię warstwy (wysokość w mm). Usuwasz spód. Przecinasz drugi raz na górze interesującej Cię warstwy (wysokość w mm) i usuwasz górę. Wtedy obiekt umieszczasz na poziomie stołu i dajesz polecenie utworzenia gcode. Nie jestem pewien, czy można w curze bez pluginów, ale pluginy do tego są. Prusa slicer ma to w standardzie
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
nasiono
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:16

Re: [CURA] Drukowanie tylko jednej warstwy.

Post autor: nasiono »

Dziękuje, przetestuje rozwiązania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”