Simplify, legal I studencki, różnice.

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Simplify, legal I studencki, różnice.

Post autor: mcxmcx »

Czołem.

Dzisiaj zostałem zmuszony do zakupu simplify, i przyznaje bez bicia, nie myślałem że różnice pomiędzy wersja "edu" a legalna mogą występować.

Któryś dzień z rzędu doktoryzowalem się dwukolorowego druku na cubepro.

Wynalazek nie drukarka, ok. Wymaga .bfb i konwersji etc ale ludzie mają i im działa ;)

Jaki miałem problem:

Profil drukarki oryginalny, bez zmian.
I w miarę działał przy druku pojedynczym, przy dual "pompował" stołem.

Czyli każdy prosty odcinek gcode powodował że od początku do końca odcinka, os Z podnosiła się o 2-3mm, zależnie od długości odcinka.

Na łukach to nie występowało, albo było mało widoczne bo bardzo krótkie odcinki.

Czyli mogłem sobie kółeczko narysować, ale wypełnienie / spod etc prostych odcinkow powodowało że stół pompował i miałem niesamowity mix /sieczkę wewnątrz wydruku.

Wyglądało to jak wata.


Po którymś straconym dniu, kiedy skończyły mi się pomysły po prostu kupiłem i zainstalowałem.

I...
Czysta instalacja z loginem oraz importowany profil z konfiguratora - działa idealnie.

Pięknie łączy kolory, wszystko ok.

Czysta instalacja wersji edu, import tego samego profilu i tego samego modelu... Znowu robi watę w środku.

Ale... mam .factory file exportowany z edu i pocięty w wersji z loginem działa doskonale.

Ten sam . factory pocięty w wersji edu daje watę.


W życiu bym nie pomyślał że może być jakąkolwiek różnica w jakości pracy wersji edu a tutaj jednak jest.

Nie ma różnicy w wydrukach jednokolorowych.
Nie ma jak ustawiam drugi ekstruder na dense support.

Ale jak mam dwa kolory i jest to coś większego, jak wazonik etc to niestety kiszka.


Obie instalacje "czyste" na virtualkach, czyli nie wpływają na siebie.
TDI-CAD
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Simplify, legal I studencki, różnice.

Post autor: TDI-CAD »

A jeszcze pytanie o przygotowanie pliku dla cube pro. Potrzebne są kombinacje jak w KS czy eksportuje i działa?
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Simplify, legal I studencki, różnice.

Post autor: mcxmcx »

Jest kilka operacji kolejno.

1. W profilu w Simplify musisz ustawic kolory i materiał, przykładowo czarne pla to 209 a biały ABS to 250.
2. Po pocięciu w Simplify plik .bfb przeciagasz myszka nad cubeencoder i wyskakuje .cubepro

Jak masz wszystko ok ustawione w simify to już możesz drukować.

Jak masz coś nie do końca, to otwierasz w Cube3Utils i tam możesz zmienić kolory przypisane do ekstrudera, temperature, ciśnienie, refrakcję etc.

Taki program do poprawek. Na dodatek można zobaczyć źródłowy bfb i sobie poprawić w Simplify czy co tam generuje, błędy.

Ogólnie, teraz mam ustawione tak, że Simplify robi,l .bfb - ten plik przeciągam nad encoder i za kilkanaście sekund mam .cubepro.

Jutro po pracy wszystko spakuje / profile, encoder edytor etc i gdzieś wystawie.
TDI-CAD
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Simplify, legal I studencki, różnice.

Post autor: dziobu »

Widocznie masz zbyt lewy ten lewy soft :D
morf, FlameRunner
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”