Cura - modyfikacja G-code

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Cura - modyfikacja G-code

Post autor: dziobu »

Było sprawdzić co ta komenda robi.
10 sekund wynika z faktu że on ma czekać...10 sekund (G4 S10). Reszta komend (G4 P1) ma tylko zapchać kolejkę żeby repetier musiał zaczekać aż Marlin (który wtedy odlicza 10s) zacznie przepychać rozkazy dalej.
G4 P1 czeka...1ms. Także jakbyś dodał 1000 rozkazów to akurat masz sekundę ;)

Skoro to działa to daj na sztywno 10x "G4 P1" a w "G4 S__" możesz zadać czas opóźnienia jaki chcesz.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 9
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Cura - modyfikacja G-code

Post autor: maniolx »

dziobu pisze:Było sprawdzić co ta komenda robi.
10 sekund wynika z faktu że on ma czekać...10 sekund (G4 S10). Reszta komend (G4 P1) ma tylko zapchać kolejkę żeby repetier musiał zaczekać aż Marlin (który wtedy odlicza 10s) zacznie przepychać rozkazy dalej.
G4 P1 czeka...1ms. Także jakbyś dodał 1000 rozkazów to akurat masz sekundę ;)

Skoro to działa to daj na sztywno 10x "G4 P1" a w "G4 S__" możesz zadać czas opóźnienia jaki chcesz.

No tak . Skupiłem się na tym "G4 P1" i powielałem , powielałem , a przecież dałeś komentarz "G4 S10 ; właściwe czekanie" . Tak to jest jak myśli się tylko o jednym . Zrobiłem jak poradziłeś i działa świetnie . Jedynie temperatura stołu i hotendu mi nie spadała to dodałem - " M104 S30 i M140 S30 " bo jakoś nie mogłem doszukać się komendy która wyłącza grzanie stołu i hotendu . Bardzo wielkie dzięki za pomoc i poświęcony czas .
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Cura - modyfikacja G-code

Post autor: dziobu »

maniolx pisze:(...)" M104 S30 i M140 S30 "
Ustawiasz zadaną 30 stopni a nie wyłączasz:

Kod: Zaznacz cały

M104 S0 ;
M140 S0 ;
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 9
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Cura - modyfikacja G-code

Post autor: maniolx »

dziobu pisze:
maniolx pisze:(...)" M104 S30 i M140 S30 "
Ustawiasz zadaną 30 stopni a nie wyłączasz:

Kod: Zaznacz cały

M104 S0 ;
M140 S0 ;
Ustawiłem 30 stopni i nie muszę chyba już dawać S0 bo i tak wcześniej się wyłącza niż to osiągnie .
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Cura - modyfikacja G-code

Post autor: dziobu »

Wtedy grzejesz do 30 a nie wyłączasz.

Różnica jest taka że wtedy wciąż działa procedura grzania, w tym i kontrola poprawności temperatury jak i samego grzania. Jeśli masz np timeout na osiągnięcie zadanej temperatury to robiąc w ten sposób łatwo go wywołać (świetny przykład - smoohie ;p). Potem podchodzisz do drukarki która sygnalizuje dość istotny błąd grzania i nie wiesz czy np nie poleciał termistor, grzałka czy też przetarł się jakiś kabel.

Jeśli ustawiasz to na końcu pracy a chwilę potem wyłączasz zasilanie to oczywiście nie ma to znaczenia, niemniej jak już coś robisz to rób bardziej poprawnie.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 9
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Cura - modyfikacja G-code

Post autor: maniolx »

dziobu pisze:Wtedy grzejesz do 30 a nie wyłączasz.

Różnica jest taka że wtedy wciąż działa procedura grzania, w tym i kontrola poprawności temperatury jak i samego grzania. Jeśli masz np timeout na osiągnięcie zadanej temperatury to robiąc w ten sposób łatwo go wywołać (świetny przykład - smoohie ;p). Potem podchodzisz do drukarki która sygnalizuje dość istotny błąd grzania i nie wiesz czy np nie poleciał termistor, grzałka czy też przetarł się jakiś kabel.

Jeśli ustawiasz to na końcu pracy a chwilę potem wyłączasz zasilanie to oczywiście nie ma to znaczenia, niemniej jak już coś robisz to rób bardziej poprawnie.
Ok . Zrobię tak jak sugerujesz . Myślałem że nie będzie różnicy , lecz jak tak piszesz to zmienię . Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”