Cura - problem z ucinaniem linii

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
nixor7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2022, 17:07

Cura - problem z ucinaniem linii

Post autor: nixor7 »

Cześć, chciałem wydrukować kadłub samolotu RC, jednak przy próbie generowania G-Code w Curze, zauważyłem, że linie wewnątrz modelu są ucinane(rozwarstwiane), przez co wydruk się momentalnie psuje. Próbowałem w różne sposoby naprawić model, jednak nic nie pomaga. Zainstalowałem dodatek mesh do Cury i po wykonaniu "Fix models normals" dolne warstwy się trochę naprawiają, jednak im wyższe warstwy tym problem dalej pozostaje i model jest rozwarstwiany wewnątrz. Czy to jest wina samej aplikacji czy coś robię źle? Nie mam dużego doświadczenia z Curą, a w szczególności z tak skomplikowanymi modelami, jednak zauważyłem, że problem dotyczy tylko wnętrza skomplikowanych modeli.
Załączniki
problemcura.png
problemcura2.png
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Cura - problem z ucinaniem linii

Post autor: dziobu »

A sprawdziłeś czy sam model jest prawidłowy? Bo tu to wygląda trochę jak przenikanie się kilku osobnych detali.
Możesz udostępnić STL?
nixor7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2022, 17:07

Re: Cura - problem z ucinaniem linii

Post autor: nixor7 »

Właśnie nie miałem jak tego za bardzo sprawdzić, zwykle wszystko robię w solidworks, jednak ten model jest zbyt skomplikowany i solidworks nie chce go otworzyć :/ Link do modelu https://drive.google.com/file/d/1RIxJ7U ... sp=sharing

Po wykonaniu "Fix model normals" w dolnej części modelu wszystko wygląda lepiej, jednak im wyżej tym bardziej model jest rozwarstwiony...
Załączniki
problemcurapofix.png
problemcurapofix2.png
problemcurapofix3.png
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2022, 17:53 przez nixor7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Cura - problem z ucinaniem linii

Post autor: dziobu »

Model jest walnięty.
w1.png
Odwrócone ściany, niezamknięte przestrzenie. Ciężko go naprawić bo w sumie to nie wiadomo jak powinien wyglądać.

Jak to część z jakiejś strony z modelami to może jest tam jakieś info jak to drukować? W przypadku modeli fruwających często stosuje się takie "wady" żeby uzyskać określone efekty. Ale wtedy też powinna być informacja jak to pociąć (w tym jakim slicerem) i z jakimi parametrami.
nixor7
nixor7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2022, 17:07

Re: Cura - problem z ucinaniem linii

Post autor: nixor7 »

Dzięki wielkie!! Znalazłem na stronie modelu ustawienia do Cury i po ich zastosowaniu widać, że model powinien się już drukować. Nie wiedziałem, że do tego typu modeli potrzebne są ich indywidualne ustawienia... Jeszcze raz wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Cura - problem z ucinaniem linii

Post autor: Andrzej_W »

Identyczny problem jak tutaj viewtopic.php?f=15&t=8733
Trzeba czytać opisy przy modelach.
morf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”