Slicer & Kalkulator Online

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
klimasstudio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2022, 08:04

Re: Slicer & Kalkulator Online

Post autor: klimasstudio »

Bardziej myślę może pociągnąć temat i zrobić stronę gdzie wrzucasz swójSTL na podstawie ktorego wylicza koszt wydruku i od razu można kliknąć zamów wydruk. Takie rozwiązanie było by już mega super.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Slicer & Kalkulator Online

Post autor: Pjoter »

No jak, przecież masz masę różnych wartości w slicerze - ilość ścian bocznych, gęstość wypełnienia, ilość powłok góra/dół itp.
Jeśli w slicerze podasz parametry drukarki zgodne z tym co masz w firmwarze to czas druku będzie ci się zgadzał co do kilku minut (moje HEVO). A w Prusie to wgl mam co do minuty zgodny.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Slicer & Kalkulator Online

Post autor: dziobu »

Rozarh pisze:Ale STL jest jedynym parametrem wejściowym dla algorytmu...
Parametry wydruku przyjmujesz domyślne. Da się sklecić profil, czy kilka profili (wybór usera, coś typu "szybki" czy "dokładny") który podoła większości detali. Nie będzie optymalny, ale na tym polega szacowanie.

Tu masz 3 detale:
bzdura1.png
bzdura2.png
bzdura3.png
mają niemal identyczną objętość, czyli wg Twojego pomysłu powinny dać podobne wyniki.
Stosunek czasu 1:5 pomiędzy detalami sugeruje że równie dobrze mógłbyś ten czas losować :D
Rozarh pisze:Nie spotkałem jeszcze slicera, który poda czas wydruku zgodny z czasem rzeczywistym - może za bardzo kłamię w ustawieniach prędkości, przyspieszeń i jerków w ustawieniach slicera :unknown:
S3D zaniżał mi czas wydruku niemal zawsze ~2x. Pokazywał 2h a wydruk trwał prawie 4.
Teraz mam SS i błąd wynosi max ~1h na 24h wydruku, choć przeważnie to raczej minuty. Nic w nastawach nie ruszałem, wpisane są jakieś wartości i tyle.
Rozarh pisze:Może jakby algorytm przyprawić jakimś AI i po każdym oszacowaniu zrobić wydruk i podać algorytmowi ile faktycznie wyszło to może nauczył by się po jakimś czasie szacować idealnie ;)
No i w końcu coś prostszego niż slicer :D

A prostacką wersją optymalizacji - poza algorytmami analizującymi detal, jest pocięcie detalu w różnych stałych orientacjach i wybranie najkorzystniejszego wyniku. Co też da się prosto zautomatyzować wykorzystując *Slic3ra.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 2
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Slicer & Kalkulator Online

Post autor: cyfron »

Rozarh pisze: Nie spotkałem jeszcze slicera, który poda czas wydruku zgodny z czasem rzeczywistym - może za bardzo kłamię w ustawieniach prędkości, przyspieszeń i jerków w ustawieniach slicera :unknown:
To już kwestia właściwej kalibracji slicera względem drukarki - u mnie czasy ze slicera rozjeżdżają się max. +/-5% i to rzadko - zwykle jest to rząd kilku minut. Ilość liniowa zużytego filamentu praktycznie zgadza na poziomie mm.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1782
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Slicer & Kalkulator Online

Post autor: Andrzej_W »

Może dało by się podpatrzeć sposób działania generatora gcodu z https://teachingtechyt.github.io/calibration.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”