Fusion360 - Darmowy

Programy do projektowania CAD
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: Fusion360 - Darmowy

Post autor: corristo25 »

SQ9KRD pisze:Totalny OFF-Topic - Wyspa Wielkanocna
Oczywiście epoka GTX980 już za nami lecz chodzi i porównanie kart z tego samego okresu a różnych zastosowań.
eee ee moja 980ti daje rade! :P :cool2:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6378
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1452

Re: Fusion360 - Darmowy

Post autor: dragonn »

Ja lecę na GTX770 i tez daje radę :P, jak ktoś nie gra w ciągle w najnowsze gry na ultra to daje radę.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8896
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5832
Kontakt:

Re: Fusion360 - Darmowy

Post autor: dziobu »

M3000M daje radę, a gdzie jej do powyższych kart...
rmatysiak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 70
Rejestracja: 10 wrz 2017, 18:30
x 5

Re: Fusion360 - Darmowy

Post autor: rmatysiak »

ja mam starego Xnona i daje czadu :)
dokupiłem mu 1070 i nie czuje braku mocy.

SQ9KRD- pracuje w UKE :) trochę wasze środowisko znam i lubię obawiam się ze bez wzajemności :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8896
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5832
Kontakt:

Re: Fusion360 - Darmowy

Post autor: dziobu »

McKee pisze:Prędzej czy później zorientujesz się, że ten łatwiejszy program ma ograniczenia, które ci przeszkadzają. W pewnym momencie stwierdzisz, że trzeba użyć bardziej zaawansowanego narzędzia, bo praca jest szybsza (!) i można zrobić więcej (i w krótszym czasie).
Okaże się że dużo czasu zmarnowałeś (bo mogłeś sprawniej działać) z prostym programem a Twoje wydruki były gorszej jakości (np.: zaokrąglanie brzegów w prostszym programie to mordęga).
Jeżeli myślisz perspektywicznie i zamierzasz się "pobawić w drukowanie" trochę dłużej, to zainwestuj czas na naukę - zwróci ci się kilkakrotnie.
100% racji.
Zwłaszcza że potencjalnie jestem w podobnej sytuacji, tyle że świadomie zostałem przy gorszym narzędziu (Sketchup).
Jedyne co, to trzeba świadomie określić zakres potrzeb (ja rysuję wszystko, tzn od zatyczki do przepustu, przez elementy montażowe do urządzeń aż po dom jednorodzinny ;p) i dopasować program. Imho lepiej opanować jeden, a dobrze niż kilka tak sobie.

Natomiast patrząc od strony druku 3D Sketchup ma jedną ogromną zaletę - w zasadzie operuje na trójkątach. I to nie tak że trójkąty pojawiają się podczas eksportu i potem trzeba (czasem) STLa naprawiać, tylko cały czas mam kontrolę gdzie jaki jest. Ot taki detal.

Niemniej też jestem za tym żeby od razu równać w górę (ja zacząłem od IronCADa ale ogólnie CAD mi nie podpasował dlatego zostałem przy Sketchupie). CO by nie było, akurat na sofcie nie warto oszczędzać.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 3
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Fusion360 - Darmowy

Post autor: samezrp »

dziobu pisze:CO by nie było, akurat na sofcie nie warto oszczędzać.
Wiesz, zależy ile możesz wydać. Mi idealnie podpasował SolidWorks. Idealnie wpasowany w mój sposób myślenia i moje odruchy. No niestety do takiego użytku jak my używamy nie zgodzę się co do "oszczędności" :)
Na tę chwilę jestem posiadaczem oficjalnej licencji edukacyjnej na 2 lata wydanej bezpośrednio na mnie, a co będzie potem obadamy.
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: Fusion360 - Darmowy

Post autor: dodi »

Stworzyłem w F360 element z kilu mniejszych i chciałem wyeksportować do Cura, niestety wyskakują błędy . Czy należy użyć funkcji która połączy elementy w jedną całość?
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: Fusion360 - Darmowy

Post autor: dodi »

Dwa błędy :
Autodesk Translation Services faulem to translate the current Documents to stl file

STL Translator failed to export data
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: Fusion360 - Darmowy

Post autor: jestan »

U mnie w kompie pracuje teraz nieco już leciwa NVIDIA Quadro 2000 (1 GB), ale nie narzekam. Mam procesor i7 2600, w którym siedzi intelowska HD 2000 i szczerze mówiąc też się wyrabiała.
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: Fusion360 - Darmowy

Post autor: dodi »

Już wiem kiedy występuje powyższy błąd. Mogę eksportować projekt do STL do czasu kiedy nie zapiszę projektu . Później wyskakuje ten błąd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”